Ketvirtadienis, 8 birželio, 2023

Ekspertai įvardija tolesnio dolerio augimo sąlygą

Dolerio indekso grafikas 15 minučių intervale

Dolerio ralis praranda pagreitį. Treideriai laukia duomenų paskelbimo ir FED atstovų pasisakymo

Antradienį dolerio kursas sustojo žemiau neseniai pasiektų aukščiausių pikų, nes baigėsi tris savaites trukęs ralis, o treideriai laukė ekonominių duomenų, kad pamatytų, ar pagrįstas tolesnis dolerio kilimas.

Geri JAV darbo rinkos duomenys ir stabili infliacija padidino JAV palūkanų normų lūkesčius ir palaikė dolerio kilimą šį mėnesį – tolesnius žingsnius lems antradienį paskelbti Europos ir JAV gamybos duomenys, o penktadienį – bazinis PCE kainų indeksas.

Po ramaus pirmadienio dolerio kursas išliko stabilus – 132,24 jenos ir 1,0666 euro dėl JAV Prezidento dienos šventimo, o bendroji valiuta rado stiprų palaikymą virš 1,06 JAV dolerio.

JAV dolerio indeksas kilo tris savaites iš eilės, per vasario mėn. pakildamas apie 1,7 %, tačiau stabilizavosi ties 104 lygiu, t. y. sumažėjo nuo penktadienį pasiekto šešių savaičių aukščiausio 104,67 lygio.


“Penktadienio euro ir JAV dolerio poros nesugebėjimas pajudėti žemyn po to, kai buvo prasiveržta žemiau 1,0650 JAV dolerio, mano nuomone, greičiau apibendrina pastarojo meto poros kritimą”, – sakė Societe Generale strategas Keith Jax.

“Yra dvi priežastys, dėl kurių dolerio atsigavimas sustojo”, – pridūrė jis, pažymėdamas, kad augimo prognozės Europoje ir JAV susilygino, o santykinių palūkanų normų lūkesčių skirtumas mažėja.

“Įtariu, kad toliau reikšmingai stiprėjant doleriui reikės, kad FED palūkanų normų ateities sandorių rinka pradėtų įkainoti kovo mėn. 50 bazinių punktų (b. p.) padidinimą”, – sakė jis.


Šiuo metu FED fondų palūkanų normų ateities sandorių tikimybė yra apie 16 %, o Europoje kovo mėn. 50 bazinių punktų palūkanų normos padidinimas praktiškai įskaičiuotas. Kitų porų valiutų rinkos iš esmės buvo stabilios.

Kinijos juanis susigrąžino pirmadienį pasiektą nedidelį prieaugį. Australijoje prekiautojai laukia darbo užmokesčio ir darbo rinkos duomenų, kurie bus paskelbti vėliau šią savaitę. Australijos dolerio kursas sumažėjo apie 0,3 % – iki 0,6893 JAV dolerio, silpnai reaguodamas į protokolą, iš kurio matyti, kad centriniai bankai nesvarstė galimybės sustabdyti palūkanų normų didinimo vasario mėn. susitikime.

Naujosios Zelandijos dolerio kursas prieš trečiadienį vyksiantį centrinio banko posėdį išliko stabilus – 0,6246 JAV dolerio. Rinkos vertina, kad Naujosios Zelandijos bazinė palūkanų norma bus padidinta 50 bazinių punktų – iki 4,75 %, ir vertina ciklono Gabriel poveikį ekonomikai.


“Rinkoms vertinant atsigavimo kaštus ir galimą poveikį infliacijai, draudimo srautams ir išlaidoms infrastruktūrai, tai greitai tampa potencialia ilgalaikio Naujosios Zelandijos dolerio stiprėjimo priežastimi”, – sakė ANZ analitikai.


Svaro sterlingų kursas išliko stabilus – 1,2023 JAV dolerio. Švedijos krona pirmadienį išlaikė prieaugį po to, kai infliacija tapo nepastovi, o centrinio banko posėdžio protokolas parodė, kad politikos formuotojai yra pasirengę toliau didinti palūkanų normas.

Bitkoinas sulaukė palaikymo po to, kai Honkongo rinkų reguliavimo institucija paskelbė siūlomas kriptovaliutų biržų licencijavimo taisykles, kurios laikomos žingsniu, skatinančiu miestą vystytis kaip kriptovaliutų centrą. Paskutinį kartą Bitkoinu prekiauta po 24 878 JAV dolerius.

Parengta pagal Thomson Reuters

5 1 balsas
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,366SekėjaiPatinka
1,650ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x