Antradienis, 16 rugpjūčio, 2022
spot_img

Euras pasiekė naują dvidešimties metų minimumą – 1,0186

EURUSD grafikas savaitiniame grafike

Tai vyksta baiminantis aukštų energijos kainų Europoje, esant santykinai mažoms palūkanų normoms.

Trečiadienį euro kursas dolerio atžvilgiu nukrito iki naujų dviejų dešimtmečių minimumų, nes susirūpinimas dėl kylančių energijos kainų ir galimo jos trūkumo metė ilgą šešėlį ant bloko ekonomikos, nepaisant kai kurių viltingų antraščių apie dujų tiekimą.

Tikimasi, kad gavyba visuose naftos ir dujų telkiniuose, kurie buvo sustabdyti dėl streiko Norvegijos naftos sektoriuje, bus visiškai atnaujinta per kelias dienas, trečiadienį pranešė Equinor. Įsikišo vyriausybė.

Tuo tarpu Goldman Sachs padidino gamtinių dujų kainų prognozes, teigdama, kad visiškas Rusijos dujų tiekimo per Nordstream1 atkūrimas nebėra labiausiai tikėtinas scenarijus.

Analitikai tikisi, kad naftos kainos greitai kils, nes vis dar trūksta pasiūlos ir, nepaisant antradienį sumažėjusių kainų, išliko aukšta bekvordacija, t. y. skirtumas tarp artimiausių ir tolimiausių mėnesių.


„Eurą slegia ne tik nepakankamos (dujų) pasiūlos grėsmė“, – sakė Berenberg patarėjas valiutų ir palūkanų normų klausimais Moritz Paisen.

„Jau ir taip didelės energijos sąnaudos yra našta. Energijos kainos Europoje yra daug kartų didesnės nei JAV“, – pridūrė jis.


Euro kursas sumažėjo 0,7 % ir pasiekė 2002 m. gruodžio mėn. – 1,0186.

Remiantis trečiadienį paskelbtais Europos Sąjungos statistikos tarnybos Eurostat skaičiavimais, gegužės mėn. euro zonos vartotojai antrą mėnesį iš eilės mažino išlaidas maistui, gėrimams ir tabakui, nes kainos smarkiai išaugo.

Investuotojų dėmesio centre ir toliau buvo centrinių bankų politikos griežtinimo ciklų skirtumai kitoje Atlanto pusėje.


„Didelis klausimas, ar šio augimo perspektyvų pablogėjimo pakaks, kad sumažėtų griežtinimo ciklų skirtumai, ypač FED“, – klausia ING analitikai.


Jie mano, kad trečiadienį prieš Federalinio atvirosios rinkos komiteto birželio mėn. posėdžio protokolo paskelbimą, kuris įvyks 18.00 val. GMT, Forex rinka konsoliduoja dabartinį lygį.


„Bendrai sutariama, kad FED gali turėti daugiau galimybių nei daugelis kitų centrinių bankų toliau normalizuoti politiką“, – sakė Unicredit analitikai.


JAV dolerio indeksas, pagal kurį vertinamas dolerio kursas šešių kitų valiutų atžvilgiu, pakilo 0,2 proc. iki 106,71.

Euro kursas Šveicarijos franko atžvilgiu nukrito iki žemiausio lygio nuo tada, kai 2015 m. Šveicarijos nacionalinis bankas atsisakė valiutos ribojimo.

Bendroji Europos valiuta nukrito 0,3 proc. ir pasiekė naują 7 metų žemiausią lygį – 0,9911.


„Esant dabartinėms aplinkybėms, atrodo, kad artimiausiu metu tradicinės saugios valiutos – JAV doleris, Šveicarijos frankas ir jena – ir toliau bus pranašesnės“, – sakė MUFG analitikai.


Po to, kai Japonijos namų ūkių infliacijos lūkesčiai per tris mėnesius iki birželio mėn. sustiprėjo, o namų ūkių, kurie tikisi, kad kainos kitais metais padidės, dalis pasiekė aukščiausią lygį per 14 metų, jena sulaukė nedidelės paramos iš kai kurių draudimo pasiūlymų.

JAV dolerio kursas sumažėjo 0,3 % – iki 135,36 jenos. Birželio pabaigoje jis pasiekė aukščiausią lygį nuo 1998 m. – 137.

Japonijos bankas teigė, kad neatsisakys pinigų politikos skatinimo priemonių, nes infliaciją sukėlė dėl Ukrainos krizės padidėjusios degalų ir žaliavų kainos ir ji greičiausiai bus laikina.

Bitkoino vertė sumažėjo maždaug 1 %, o paskutinį kartą juo prekiauta už 20 175 JAV dolerių. Ethereum pabrango 1,2 proc. iki 1146 JAV dolerių.

Stefano Rebaudo © 2022 Thomson Reuters

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,341SekėjaiPatinka
1,530ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x