Šeštadienis, 25 kovo, 2023

Euras smarkiai krenta dėl Credit Suisse bankroto grėsmės

EURUSD grafikas M1 laiko intervale

Ramybės ir stabilumo ženklai bankų akcijų sektoriuje, kuris praėjusią savaitę smuko po Silicon Valley Bank ir Signature Bank bankroto, išgaravo kaip niekada anksčiau, nes Credit Suisse akcijos nukrito iki naujų rekordinių minimumų.

Euro ir JAV dolerio kursas iki 12:42 Lietuvos laiku nukrito 90 punktų – iki 1,0636. Paskutinį kartą Europos akcijos prarado beveik 2 % (.STOXX), Europos bankų akcijos atpigo 2,5 % (.SXPE), o JAV akcijų ateities sandoriai – 1 % .

Investuotojai skubėjo grįžti į saugias pozicijas, o dvejų metų Vokietijos obligacijų pajamingumas sumažėjo 21 baziniu punktu – iki 2,71 % .


Credit Suisse akcijų kaina krenta, o vyriausybės obligacijos brangsta antrame plane. Judėjimą vis dar daugiausia lemia suvokiama bankų sektoriaus sveikata, tačiau šį kartą Europoje”, – sakė ING vyresnysis palūkanų normų strategas Antoine Bouvet.


JAV akcijų ateities sandoriai smarkiai krito, nes Europos bankų akcijos smuko, o tai buvo grėsmingas ženklas prasidedant prekybai Volstryte.

Antradienį paveiktos JAV bankų akcijos šiek tiek atsigavo, o prie to prisidėjo naujienos, kad privataus kapitalo ir išpirkimo milžinai siekia įsigyti kai kurių SVB turto vienetų. Tai suteikė investuotojams vilties, kad pasitikėjimo stiprinimo pastangos padės išvengti platesnės finansų krizės.

Europos Centrinis Bankas vis dar linkęs ketvirtadienį padidinti palūkanų normą puse procento, nepaisant neramumų bankų sektoriuje, atsižvelgiant į didelę infliaciją, agentūrai Reuters sakė Valdančiajai tarybai artimas šaltinis.

Dar praėjusią savaitę rinkos buvo pasirengusios, kad FED atnaujins reikšmingą palūkanų normų didinimą, tačiau staigus SVB žlugimas pakeitė šiuos lūkesčius – rinkos įvertino 80 % tikimybę, kad kitą savaitę palūkanų norma bus padidinta 25 baziniais punktais.


“Mes įdiegėme tam tikrą stabilumą, bet, tiesą sakant, nežinau, ar tai stabilumas, ar stabilumo regimybė, nes tikrai nežinau, kas vyksta užkulisiuose kelių tūkstančių mažų ir vidutinių bankų Jungtinėse Valstijose indėlių bazėje”, – sakė John Briggs, NatWest Markets pasaulinės ekonomikos ir rinkos strategijos vadovas.


Antradienį Moody’s Investors Service pakeitė JAV bankų sistemos perspektyvą iš “stabilios” į “neigiamą”, nurodydama padidėjusią riziką šiam sektoriui.

Parengta pagal Thomson Reuters

 

5 1 balsas
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,357SekėjaiPatinka
1,600ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x