Antradienis, 23 liepos, 2024

Euro buliai jau prie starto linijos ir laukia rinkimų Prancūzijoje baigties. Forex apžvalga gegužės 8-14 d.

Padėtis Šiaurės Korėjoje stabilizavosi, amerikiečių administracijai pavyko priimti įstatymus dėl sveikatos reformos. Balandžio mėnesio darbo rinkos ataskaita parodė didesnį  užimtumo augimą nei tikėtąsi, o Fedrezervas įtikino investuotojus tikėtis monetarinės politikos griežtinimo. Šiuo metu dolerio palūkanos kėlimo tikimybė sudaro 75% lyginant su 60% prieš FOMC posėdį. Tai daugiau nei pakankamas argumentas, kad įkvėpti dolerio pirkėjus. Ir vistik, euras jau auga keturias savaites iš eilės, kadangi investuotojai deda dideles viltis į kainą, kurią sudarys Emanuelio Makrono pergalė Prancūzijos prezidento rinkimuose. Tai, ko gero, vienintelis dalykas, kuris jaudina rinką.

EURUSD

Euro stabilumas iš tikrųjų stebina. Praėjusią savaitę pora EURUSD testavo 1.1100 kainą – ir tai yra pats aukščiausias poros lygis po JAV pezidento rinkimų. Iš dalies tokia kylanti euro dinamika yra sąlygota trumpųjų pozicijų uždarymų po pirmojo rinkimų turo Prancūzijoje. Tačiau tai ne vienintelis faktorius, maitinantis euro augimą ilgalaikėje perspektyvoje. Bazinė infliacija po truputį auga, ekonomika taip pat didina tempą, o verslo aktyvumo indeksai kalba apie tai, kad artimiausiu metu situacija tik gėrės.

Amerikiečių doleris iššvaistė savo patrauklumą, pagrįstą priešrinkiminiais Donaldo Trumpo pažadais. Tokiose sąlygos, pelningumo spredas tarp JAV ir ES valstybinių obligacijų mažėja, o tai stiprina eurą.

Ar kils euras toliau?

Jeigu orientuotis į opcionų kainas, galima teigti, kad sekančią savaitę euras tęs užtikrintą augimą. Paklausa OTM opcionams (“Out-of-the-Money”) yra didesnė nei ATM opcionams (“At-the-money”), o tai reiškia, kad investuotojai ruošiasi ir tikisi prekybinio euro diapazono prasiplėtimo artimiausiu metu. Sutinkamai su duomenimis, kuriuos pateikė Depository Trust & Clearing Corporation, straikas opcionams su artimiausiu 13 dienų uždarymu daugiausia koncentruojasi žemiau 1.08 ribos, kadangi dabartinis euro sustiprėjimas aiškiai buvo nelauktas treiderių. Jeigu Makronas laimės rinkimus sekmadienį, treideriams teks žaisti ant pakilimo, mažų mažiausiai, vidutinio laikotarpio perspektyvoje, kol nenurims aistros.

Iš techninės analizės pusės, D1 grafike susiformavo bulių Pin-baro modelis, tiesa, be atramos į lygį, tačiau kilimą patvirtina savaitinis grafikas. Ten euras užsidarė aukščiau 55 dienų slankaus vidurkio ir bandys įveikti 61.8% Fibonači lygį, kai euras nukrito po JAV prezidento rinkimų lapkričio mėnesį. Momentumo indikatoriai rodo kylantį euro potencialą, o taip pat tai, kad augti dar yra kur.

Svabūs įvykiai kitą savaitę:

  • Dėmesio centre, be abejo, prezidento rinkimai Prancūzijoje; taip pat regioniniai rinkimai Vokietijoje gali sudominti investuotojus.
  • Kitą savaitę kalbės dauguma FRS narių, įskaitant Bullardą, Kashkari ir Dudley. Sezoną atidarys Loretta J. Mester, kuri palaikė USD palūkanos kėlimą antrajame 2016 pusmetyje. Doleris čia gali patirti spaudimą, jeigu jos komentarai dėl ateinančio birželio mėnesio posėdžio pasirodys “minkšti”.
  • Penktadienį bus publikuojami JAV mažmeninių pardavimų duomenys, taip pat vartotojų kainos. Ekonomistai tikisi saikingo infliacijos kilimo balandžio mėnesį.
  • Ketvirtadienį įvyks Anglijos banko posėdis, kuris, greičiausiai, paliks politiką be pakeitimų. Tačiau atnaujintos reguliatoriaus prognozės dėl ekonominio augimo tempų ir infliacijos gali būti esminės svarui.
  • Tą pačią dieną Europos komisija publikuos savo ekonomines prognozes.

Pagarbiai, Mykolas Kuzminskis

Spekuliantas.com

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,416SekėjaiPatinka
1,840ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x