Šeštadienis, 10 gruodžio, 2022
spot_img

FED protokolas šiandien gali sukelti audringą dolerio reakciją

Dolerio indekso grafikas 15 minučių intervale

Doleris išlieka tvirtas, tačiau investuotojai prieš FED posėdžio protokolą nervingi, Naujosios Zelandijos doleris kyla

Trečiadienį JAV dolerio kursas išliko stabilus, nes investuotojai buvo sunerimę prieš paskelbiant paskutinio Federalinės rezervų sistemos politinio posėdžio protokolą, kuriame gali būti pateikta įžvalgų apie infliacijos perspektyvas ir palūkanų normų didinimo tempą.

Paskutinį kartą dolerio indeksas, pagal kurį valiuta vertinama šešių valiutų, įskaitant jeną, eurą ir svarą sterlingų, krepšelio atžvilgiu, vakar buvo 107,110, t. y. 0,65 % žemesnis.

Australijos Commonwealth Bank of Australia valiutų strategė Carol Kong sakė, kad antradienio pokytis atspindėjo pagerėjusias rizikos nuotaikas, nes akcijos ir obligacijos brango dėl geresnių įmonių pajamų ir lūkesčių, kad centrinis bankas lėčiau didins palūkanų normas.

Naujosios Zelandijos dolerio kursas pakilo po to, kai Naujosios Zelandijos centrinis bankas 75 baziniais punktais padidino palūkanų normas iki beveik 14 metų aukščiausio lygio – 4,25 % – ir pareiškė, kad pinigų norma turėtų didėti sparčiau, negu buvo nurodyta anksčiau.

Naujosios Zelandijos valiuta šoktelėjo iki trijų mėnesių maksimumo – 0,6207 JAV dolerio, o paskutinį kartą pakilo 0,47 % – iki 0,6173 JAV dolerio. Centrinis bankas taip pat įspėjo, kad norint suvaldyti infliaciją, ekonomikai gali tekti visus metus praleisti recesijoje.

Kinijoje padažnėjęs COVID-19 atvejų skaičius sumažino viltis, kad antroji pagal dydį pasaulio ekonomika greitai atsigaus.

Šanchajus trečiadienį staiga atšaukė automobilių pramonės renginį, o Čengdu miestas planuoja penkias dienas iš eilės rengti masinius testavimus gyventojams.


„Naujų apribojimų įvedimas artimiausiu metu neabejotinai turės neigiamą ekonominį poveikį, tačiau bent jau kol kas atrodo, kad rinka orientuojasi į tai, jog vidutiniu laikotarpiu Kinija siekia palaipsniui pereiti prie ne tokios griežtos COVID strategijos”, – sakė Rodrigo Catril, National Australia Bank valiutų strategas.

„Vis dėlto manome, kad nesėkmė šiame procese yra labai tikėtina, todėl turėtume tikėtis, kad rinkos volatilumas didės.”


Euro kursas pakilo 0,11 % – iki 1,0313 JAV dolerio, per naktį pakilęs 0,6 %, o svaras sterlingų paskutinį kartą kainavo 1,1874 JAV dolerio, t. y. per dieną sumažėjo 0,08 %.

Australijos dolerio kursas sumažėjo 0,15 % – iki 0,664 USD.

Kriptovaliutos išliko volatilios, o Bitkoinas svyravo tarp nuostolių ir pelno. Pastarąjį kartą jis pakilo 1,79 % – iki 16 477 USD.

Thomson Reuters duomenimis

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,333SekėjaiPatinka
1,560ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x