Šeštadienis, 25 kovo, 2023

Finansininko Džeko Singerio investavimo strategija į PAMM sąskaitas

Investavimas į PAMM sąskaitas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti gana lengvas reikalas, tačiau praktikoje dažnai tenka perlaukti ilgesnius valdytojo nuosmukių periodus, o neretai ir išvis uždaryti investicinę sąskaitą su nuostoliu.

Kruopštus tinkamo valdytojo pasirinkimas, taip pat optimalaus įėjimo ir išėjimo momento pasirinkimas iš PAMM padės išvengti praradimų.

Šiandien mes išnagrinėsime vieną iš investavimo taktikų, kurios autorius yra žinomas finansininkas Džekas Singeris. Strategija originali ir efektyvi.

Bet kurio PAMM dalyvio idealus tikslas – pasiekti garantuoto pelningumo nuo investuotos sumos, su minimalia praradimo rizika. Čia problema yra tame, kad valdytojų reitingai ir prekybos istorija negali garantuoti būsimų pelningų rezultatų. Valdytojas gali sudeginti sąskaitą grynai dėl žmogiškojo faktoriaus arba programinės klaidos naudojant robotus.

Hedžuoti PAMM investicijų praradimų rizikas padeda šios taktikos:

  • Diversifikacijos – kai pasirenkama keletas valdytojų;
  • Limituoti nuosmukiai – investuotojas vengia sąskaitų su maksimaliu nuosmukiu, pavyzdžiui, daugiau kaip 30%;
  • Antimartingeilas.

Paskutinis punktas – nuolatinių diskusijų objektas – tai populiarus tarp valdytojų metodas, kai pozicijos vidurkinamos kartu su loto didinimu. Profesionalo rankose, kontroliuojančio rizikas, jis gali nešti pelną ilgą laiką, bet nepatyręs naujokas gali sudeginti sąskaitą atsiradus pirmam ilgalaikiam trendui.

Nuosmukio limitą pasirinkti pakankamai paprasta, užtenka pasižiūrėti į prekybos statistiką. Sunkiausia problema yra diversifikacija. Investuotojas turi pasirinkiti tokias aperiodines sąskaitas, kurios perdengs vienas kitos nuostolius, išvesdamos bendrą teigiamą rezultatą.

Šią nelengvą užduotį pavyko išspręsti Džekui Singeriui, žinomama Kanados finansistui ir nekilnojamojo turto magnatui, mirusiam 2013 metais, sulaukus 95 metų.

Šis milijardierius eilę dešimčių metų aktyviai ir sėkmingai investavo į įvairius pajinius fondus, paskirstydamas kapitalą tarp keleto šimtų ir net tūkstančių valdytojų, PIFų ir hedž-fondų.

Pamažu pasitraukdamas nuo aktyvios veiklos XXI amžiuje, jis pasidalino savo individualia strategija, kaip rinktis investicinius instrumentus, kuri susideda iš trijų punktų:

  • Fondų reitingavimas (valdytojų);
  • Įėjimo į investicijas momentas;
  • Išėjimo momentas arba valdytojo pakeitimas.

Džeko Singerio valdytojo pasirinkimo algoritmas

Strategijos esmė – modifikuotas algoritmas, kurį 90-ųjų gale pasiūlė Džejus Keppelis, 25 metus prekiaujantis valiutų rinkoje, vertybinių popierių ir prekių biržose, parašęs keturias knygas apie fjūčerius, sezoninę prekybą ir investavimo į akcijas ir fondus taisykles biržoje.

Žinomas valdytojas pasiūlė Alpha Investment Management fondo investuotojams valdytojų pasirinkimo strategiją, kurios pagrindas buvo santykinės jėgos reitingo rezultatyvumas pusės metų periode. Investavimo momentas buvo nustatomas pagal slankaus vidurkio EMA su 28 savaičių periodu. 

Džeko Singerio strategija skyrėsi tuo, kad jis pakeitė sudėtingą santykinės jėgos formulę į reitingą pagal metinį pelną ir maksimalų nuosmukį. Įėjimo momentas į investicinį portfelį buvo nustatomas pagal trumpo periodo MACD, o išėjimas – pagal MACD su didelėmis slankiųjų vidurkių periodų reikšmėmis.

Strategijos charakteristikos

PAMM platforma: Alpari

Prekybos terminalas: Metatrader 4

Indikatoriai: MACD

Skriptas: opamm_manbeastVo11

PAMM valdytojų pasirinkimo taisyklės

Atsidarykite brokerio Alpari PAMM sąskaitų reitingą ir išfiltruokite valdytojų sąskaitas, kurios gyvuoja daugiau nei tris-keturis metus.

Toks ilgas metų periodas yra paaiškinamas valiutų rinkos Forex cikliškumu. Trijų-keturių metų ciklas čia veikia kaip išbandomasis – demonstruoja valdytojo strategijos patikimumą tiek fletiniuose perioduose, tiek krintančiuose ir augančiuose trenduose.

PAMM reitingų lentelėje galima nesunkiai susidaryti savo reitingą filtrų pagalba: sąskaitos amžius, vieta reitinge, metinis pelnas, maksimalus (per visą istoriją) nuosmukis.

Sudarykite savo individualų valdytojų reitingą, atrinkdami juos pagal didžiausią skirtumą (deltą), gautą išskaičiuojant maksimalų nuosmukį iš metinio pelno, iškart išfiltruojant neigiamus rezultatus.

Kaip pavyzdį, mes paimsime Džeko Singerio pasiūlytą algoritmą pirmajam puslapiui iš viso Alpari valdytojų sąrašo.

Atsidarome Alpari reitingo puslapį ir pačiame gale spaudžiame “All accounts” (visos sąskaitos):

Stulpelyje “Age” renkamės sąskaitas kurios yra vyresnės nei 3 metai ir spaudžiame “Settings” (nustatymai), kur įjungiame metinį pelningumą ir maksimalų nuosmukį per visą laiką.

Apskaičiavus PAMM valdytojų deltą pirmajame reitingo puslapyje, aš atrinkau sekančius PAMM:

Priminsiu, kad delta apskaičiuojama iš metinio pelno atėmus nuosmukį per visą prekybos istoriją.

Įkrauname PAMM valdytojų prekybos istorijas į savo Metatrader 4

Antrajame etape Džekas Singeris pasirenka įėjimo tašką iš pasirinktų valdytojų portfelių su indikatoriumiaus MACD pagalba. Deja, Alpari puslapyje nėra numatyta panašių techninės analizės galimybių, todėl pasinaudosime skriptu opamm_manbeastVo11 (jį galima atsisiųsti straipsnio pabaigoje), kuris leis mums įkrauti PAMM valdytojų prekybos istorijas į Metatrader 4 terminalą, o ten jau, kaip žinome, yra standartinis indikatorius MACD.

Dėmesio! Kad skriptas veiktų, prieš jį paleidžiant, būtina atlikti sekančius veiksmus, kaip parodyta paveikslėlyje žemiau: einame į MT4 terminalo meniu: ‘Tools’ -> ‘Options’ -> ‘Expert Advisors’ -> ‘Allow WebRequest for listed URL-> add next url: https://alpari.com

Toliau įkeliame atsisiųstą skriptą: išarchyvuojame jį ir terminale einame File>Open Data Folder>MQL4>Scripts. Čia nukopijuojame skriptą. Terminalą perkrauname.

Po to, kai skriptas atsiras Navigator langelyje, nutempiame jį ant bet kokio grafiko su pele. Atsidarys skripto langas, kuriame reikia įrašyti PAMM valdytojo sąskaitos numerį (jį galima rasti Alpari PAMM reitingų lentelėje, pasirinkus opciją PAMM account number). Spaudžiame OK.

Konkrečiai nurodyta PAMM prekybos istorija pasikraus atskirame D1 lange.

Jei skriptas vis dėlto neveikia, pažiūrėkite, ar terminale neįjungtas proxy ar vpn. Jei taip, išjunkite juos ir perkraukite terminalą.

Įėjimo taško PAMM sąskaitoje pasirinkimo taisyklės 

Ant įkrauto PAMM sąskaitos grafiko pridedame du MACD osciliatorius: pirmąjį su parametrais 6, 19, 9; antrąjį – 12, 25, 9.

Investuoti verta tada, kai greitasis MACD parodys signalą pirkimui:

  • Histogramos stulpelis bus aukščiau nulio ir perkirs slankiojo vidurkio liniją.

Investicijos atšaukiamos (kapitalas išvedamas) iš portfelio valdytojo, kai lėtasis MACD parodo signalą pardavimui:

  • Histograma neigiamojoje zonoje persikerta su slankaus vidurkio linija.

Džeko Singerio strategijos efektyvumas

Taigi, pagal Džeko Singerio algoritmą mes atrinkome tris sąskaitas iš Alpari reitingo, tačiau detali analizė atlikta nebuvo (pavyzdžiui, sąskaitos nebuvo tikrintos dėl Martingeilo buvimo/nebuvimo, taip pat pagal matematinius ir grafinius vertinimus).

Surinkta sistema parodė:

  • Galimybė ilgai laikyti investicijas – lėtasis MACD parodė būtinumą išeiti iš dviejų portfelių, tuo tarpu kai investicijos iš valdytojo NIL-INVEST liko “nepaliestomis” pusę metų;
  • Bendras kiekis papildomo investavimo momentų trijose PAMM sąskaitose sudarė 15 signalų, kuriuos parodė greitasis MACD.

Tokia investavimo strategija yra vertinga tuo, kad pašalina emocinius investuotojo faktorius ir padeda sistematizuoti įėjimus/išėjimus iš PAMM sąskaitų.

Džeko Singerio idėjos visiškai gerai veikia ir šiuolaikinėse investavimo aikštelėse, todėl rekomenduoju atkreipti dėmesį, taip pat nepamiškite užmesti akį į mūsų portalo kas tris mėnesius rengiamas apžvalgas PAMM investicijos.

Atsisiųsti skriptą

Pagarbiai, Mykolas

Spekuliantas.com

3 KOMENTARAI

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Comments
Naujausias
Seniausias Daugiausiai balsavo
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Tadas
Tadas
2019-11-14 19:57

sveiki, gal kas naudoja sia strategija? pries pora savaiciu pajungiau ir padariau viska kaip aprasyme, bet neaisku kaip grafikas atsinaujina. Zodziu grafikas metatrader stovi vietoj o pamm saskaita matosi kad aktyvi yra.

Mykolas
2019-11-14 21:17
Atsakyti į  Tadas

Tai gal tiesiog ten sandorių nebuvo?

Vaidotas
Vaidotas
2021-04-02 19:25

Sveiki! Įsikėliau skriptą į MT4, bet kai noriu įkelti į grafiką. Tai rodo, kad perdidelis periodo laikas. Nors bandžiau visokius statyt: 3m, 1m, 3 mėn….. bet visada rodo tapatį.
Kas negerai?

Prisijunk

2,357SekėjaiPatinka
1,600ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

3
0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x