Penktadienis, 1 gruodžio, 2023

GBP neužtikrintumas, FOMC, Nonfarmai ir kitos ateinančios savaitės įvykiai

JAV doleris savaitę užbaigė nedideliu kritimu prieš eurą, tuo tarpu, kai jena demonstravo augimą prieš daugelį valiutų porų, po to, kai išėjo stipri verslo pasitikėjimo statistika iš Japonijos. Tai pat dėl jenos ir aukso brangimo prisidėjo silpna statistika iš Kinijos.

Valiutų pora GBP/USD atrodo kiek užspaustą tarp lygių ir konsoliduojasi aukščiau 1.3200, staigiai atšokdama nuo 1.3496 maksimumo.

Tai rodo, kad meškų trendas išlaiko pozicijas ir galimas bandymas pramušti 1.3120/25 minimumus, kuriuos pralaužus atsivertų kelias link 1.3000. Nors kai kurie analitikai atkreipia dėmesį, kad nuo referendumo jau praėjo savaitė, bet meškos taip ir nesugebėjo išvystyti žemėjančio impulso. Tačiau buliams dar sunkiau – būtinas grįžimas link 1.3600, norint pelaužti viską į savo pusę.

Praėjusią savaitę Anglijos bankas pranešė, kad neatmetamas palūkanų mažinimas artimiausiu metu (šią vasarą), taip pat bankas stengsis palaikyti bankų sistemo likvidumą.

EUR/USD

EURUSDDaily

Valiutų pora EUR/USD sustiprėjo po praėjusios savaitės Europos statistikos, kur pramoniniai aktyvumo PMI indeksai buvo gana pozityvūs ir išėjo geresni nei laukta. Pora įsitvirtino aukščiau 200 SMA ir psichologinio lygio, tačiau buliams reikia įveikti ir kitus lygius. Palaikymo lygiai 1.1100 1.1060 1.1020, pasipriešinimo 1.1165, 1.1200 1.1240.

AUD/USD

AUDUSDDaily

Valiutų pora AUD/USD atsigauna ir demonstruoja pozityvų augimą, vėl artėdama prie birželio 24 d. maksimumų, nuo kurių nukrito po Brexit naujienų. Trendas į viršų išlieka, o palaikymas 0.7360 zonoje gana tvirtas.

Atkreiptinas dėmesys, kad antradienį, 07.30 val. Lietuvos laiku vyks Australijos banko posėdis, kur bus svarstoma AUD palūkanų norma. Pagal prognozę, bankas paliks galioti 1,75% dydžio palūkanas.

XAU/USD

XAUUSDDaily

Aukso grafike aiškiai vyrauja bulių tendencijos, matome, kaip jautriai investuotojai reaguoja į pasaulines naujienas (prastą Kinijos statistiką, kt.) ir perka geltojąjį metalą, kaip “prieglobsčio” instrumentą. Gali būti, kad auksas bandys testuoti naujus maksimumus, pasiektus birželio 24 d. 1358 $ už Trojos unciją.

Kitą savaitę bus nemažai svarbių finansinių naujienų, todėl rekomenduojama į jas atkreipti dėmesį.

Liepos 6 d., 21.00 val. vyks FOMC – JAV centrinio banko susirinkimas, kuriame rinkos dalyviai tikėsis išgirsti FRS narių nuomonę dėl monetarinės politikos ateityje.

Tačiau analitikai iš TD Securities mano, kad FOMC protokolas bus “balandiškos” nuotaikos. “Britų referendumo rezultatai birželio protokolą šiek tiek pasendino. Nežiūrint to, mes lauksime “balandiško” tono, kuris greičiausiai atspindės FRS narių negatyvų pasaulinių įvykių įsisamoninimą. Mes taip pat manome, kad FRS pripažins struktūrinių problemų buvimą, kurios stabdo augimą ir buvo švelninančios monetarinės politikos padarinys”.

Kiti analitikai, RBC Capital Markets mano, kad sekantis FRS palūkanų kėlimas bus ne anskčiau kaip 2017 m. ketvirtis. “Praeis daug laiko, kol Europoje volatilumas aprims. greičiausiai, jau ateis ir 2017 metai, nei FRS priims aiškų sprendimą sugriežtinti monetarinę politiką, net jei JAV ekonomika išliktų stipri. “Pimas faktorius (jis gali būti vienintelis), kuris gali išgasdinti FRS ir privesrti pakelti palūkanas – tai infliacijos baimė. tačiau toks scenarijus dabar mažai tikėtinas”.

Liepos 8 d., 15.30 val. bus pulbikuota JAV darbo rinkos statistika (Nonfarm Payrolls). 

Atsimentant, kad praėję darbo rinkos duomenys buvo teisiog katastrofiškai prasti (38 tūkst. darbo vietų) ir sujaukė visus FRS planus dėl palūkanų kėlimo, bus įdomu pažiūrėti, ar šį mėnesį prognozuojami 180 tūkst. tikrai pasitvirtins.

 

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,376SekėjaiPatinka
1,730ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x