Antradienis, 23 liepos, 2024

Forex apžvalga ateinančiai savaitei, spalio 16 – 20 d.

USDCAD

JAV ir Kanados dolerio pora atrodo daug klastingiau nei iš pradžių gali pasirodyti. Šiuo metu dominuojantis meškų spaudimas labiau tikėtinas jeigu pora nekils aukščiau pažymėto kainų lygmens. O kur dilema šioje poroje paklausite? Na tai, kai ji atitinka ne vieno grafinio modelio formavimosi ypatumus, todėl iš anksto pasiruošę ir turėdami du planus pagal atitinkamą poros judėjimą galėsime pritaikyti vieną iš žemiau pristatomų kainos formavimosi modelių su kainų tikslu.

Stiprus meškų judėjimas nuo rugpjūčio 31 iki rugsėjo 9 savo inercine jėga pažymėjo pirminę meškų judesio tęstinumo kryptį, o po to vykusi korekcija į viršų primena kainų modelį, pristatytą legendinio techninės analizės specialisto Gregory L. Morris knygoje – “trijų varnų modelis”, kuris nors ir užsitęsęs JAV ir Kanadiečio poroje, tačiau savo struktūra parodo, kad nekirtus aukštesnio pasipriešinimo lygio, galimas poros smukimas bent iki 1,2000 palaikymo lygio.

Bet jeigu atidžiau nagrinėsime grafiką, tai galime atpažinti besiformuojantį galvos ir pečių modelį ir tenka pripažinti, kad esama USD/CAD situacija dar tiksliau atitinka tipinį galvos ir pečių portretą, kuris vėlgi pristatomas to paties autoriaus knygoje. Tam, kad skaitytojas nesusimaišytų, grafike pažymėta esama USD/CAD vieta pagal kainų modelį.

Taigi verdiktas USD/CAD porai iš techninės pusės. Abejų pristatomų modelių formacijoje numatomas smukimas, todėl savaitės pradžioje laukčiau kritimo link 1,2300 kainų lygio, o paskui atitinkamai pagal kainos elgseną. Jeigu matysime bulių pasipriešinimą bei kertamą viršutinį pasipriešinimo lygį, tai įsigalios antrasis kainų modelis – galva ir pečiai, pagal kurį kaina kirtusi 1,2725 pasipriešinimą turi potencialą kilti iki pat 1,3232 (skaičiuojant pagal atstumą nuo galvos iki kaklo linijos, tuomet jį pridedant nuo kaklo linijos gaunamas šis kainų tikslas), o jeigu pora visgi tęstų savo tendenciją žemyn, tai tikėtinas kainų spaudimas iki apvaliojo 1,2000 ir žemesnių kainų palaikymo lygių.

O ką USD/CAD porai numato ateinančios savaitės ekonominių rodiklių prognozės? Kanadiečiui svarbių statistinių rodiklių nenumatoma, tik penktadienį bus skelbiamos infliacijos ir mažmeninių pardavimų ataskaitos. Vartotojų kainų indeksui (angl. CPI) numatomas ūgtelėjimas iki 0,4% (esamas 0,1%), o mažmeniniai pardavimai turėtų išsilaikyti nepakitę (0,1%). Taigi fundamentinis sentimentas teigiamas Kanados doleriui, tačiau JAV numatyta daugiau ir svarbesnių įvykių, todėl jų baigtis turės didesnį “svorį” šios poros įvertinimui. Trečiadienį pasisako vienas iš FOMC narių – R. Kaplan, bei tą pačią dieną išleidžiami JAV statybos sektoriaus rezultatai, o būtent naujai išduotų statybos leidimų skaičius. Jeigu žvelgtume vien į prognozę, tai sakytume, kad sumažėjimas, tačiau JAV statybos sektorius šiuo metu tikrai nekelia susirūpinimo. Nors akivaizdaus tendencingumo kampas mažėja (formuojasi galima viršūnė?), tačiau šie rodikliai dar nėra krentantys tendencijos prasme.

Dar vienas svarbus JAV ekonominis rodiklis – nedirbančių, prašančių pašalpų asmenų skaičius. Šis rodiklis kaip ir statybos sektorius siekia savo geriausią rezultatą (piką), šiuo atveju istorinį minimumą. Potencialo ženkliai kristi šiam rodikliui lieka vis mažiau, todėl JAV fundamentinis resursas ekonominių rezultatų augimui lieka vis mažesnis. Toks vaizdas vertinant ilgalaikę perspektyvą, o daugumai prekiautojų daug svarbesnis trumpalaikis efektas, kuris beje nerodo JAV dolerio stiprėjimo gerėjančių rodiklių sąskaita.

Taigi įskaičiavus rinkos sentimentą, kuris būtų juntamas po prognozių išsipildymo patvirtinamas pirmasis USD/CAD krypties tikslas – link 1,2000 palaikymo lygio.

AUDUSD

Australas ištestavęs 0,7750 lygmenį kyla į viršų ir rodo potencialą kainai ketvirtą kartą siekti 0,8070 pasipriešinimo lygį. Be abejonės ši pora šiuo metu formuojasi šoninio judėjimo (fleto) diapazone po to kai krito suformuotą kainų dugną (rugpjūčio 15 dienos), tačiau įvykusi korekcija nuo tendencijos pradžios pasiekia 50,0 Fibonači lygį, todėl laukiamas bulių tendencijos atsinaujinimas.

DXY (JAV dolerio grafikas)

JAV dolerio grafike labiausiai akį patraukia spalio 6d. pin-baras į 94,00 kainų lygį. Šis modelis puikiai atidirbo ir atnaujino tendenciją žemyn. Patvirtinimui reikėtų sulaukti 91,50 lygio kirtimo žemyn, tačiau šiuo metu akivaizdu, kad suaktyvėjantis meškų spaudimas žemyn tai ir vers daryti JAV dolerio indeksą.

Buvęs JAV dolerio optimizmas pamažu blėsta, tai matome iš smukusių ateities sandorių rinkos rezultatų, tačiau Fed dar nepateikė savo nuomonės. Nors ir sumažėjo tikimybė, kad gruodžio 13 dienos susirinkime bus patvirtinta nauja – aukštesnė palūkanų norma, tačiau ši tikimybė vis dar vertinama su didesne nei 80% tikimybe.


Sėkmingos prekybos!

Pagarbiai, Donatas

 

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,416SekėjaiPatinka
1,840ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x