Penktadienis, 8 gruodžio, 2023

FRS retorika padėjo eurui

Rinkos vakar šaltokai sureagavo į griežtesnę FRS retoriką dėl JAV ekonomikos aktyvumo. Po dviejų dienų posėdžiavimo, FRS pareiškė, kad mažiau nerimauja dėl JAV ekonomikos. “Trumpalaikės rizikos dėl ekonominių prognozių sumažėjo” -sakoma FRS pareiškime. Amerikiečių reguliatorius pažymėjo, kad sutinkamai su makroekonominiais duomenimis, išėjusiais po birželio mėnesio FRS posėdžio, šalies darbo rinka sustiprėjo, o ekonominis aktyvumas tęsė augimą viduiniais tempais. Namų ūkių išlaidos ženkliai padidėjo. Tačiau bankas pripažino, kad infliacija išlieka žemiau 2% lygio riba, ir tai iš dalies atsispindi mažėjančiose energijos išteklių kainose, taip pat ne energetinių prekių importo kainose. FRS, kaip ir anksčiau, neatmeta tikimybės, kad bazinė palūkanų norma išliks 0.25-0.5% tam tikrą laikotarpį.

“FRS patikslino, kad trumpalaikėje perpektyvoje nemato rizikų, tačiau jeigu skaityti tarp eilučių, jie vis tik mato rizikas vidutinėje ir ilgalaikėje perspektyvoje” – taip FRS pasisakymus traktuoja strategas Krisas Bestonas iš IG Ltd.

Matomai, todėl rinka FRS dokumentą ir priėmė taip šaltai: centrinio banko pagerėjusių nuotaikų neužteko, kad sustiprinti palūkanų kėlimo lūkesčius artimiausiu metu. Labiau optimistinės FRS nuotaiko leidžia daryti prielaidą, kad palūkanos bus keliamos iki 2016 m. pabaigos, tame tarpe ir rugsėjo mėnesį. Tačiau treideriai tokius šanus vertina lygiai taip pat, kaip ir prieš FRS posėdį. 45-50%.

EUR/USD

Bulių impulsas leido porai pakilti aukščiau 1.11 ribos dėl bendro dolerio susilpnėjimo, tačiau prasimušti buliams ir vėl nepavyko. Šiuo metu pora prekiaujama 1.0930. Palaikymą eurui suteikė rinkos dalyvių susilpnėjimas rizikai ir dolerio kritimas visame rinkos fone. Papildomą palaikymą euras gavo dėl gerų darbo rinkos naujienų iš Vokietijos.

Toliau dėmesio centre bus Vokietijos vartotojų kainų indekso statistika ir kassavaitinė JAV pradinių paraiškų dėl bedarbystės ataskaita. Rytoj laukia labai svarbios naujienos iš Europos – BVP ataskaita.

Jei porai pavyktų dieną užbaigti aukščiau 1.1154 (50 MA), tai leistų patestuoti psichologinį 1.1200 lygį, tačiau bendras trendas išlieka krintantis.


Tuo tarpu, Japonijos jena stiprėja santykyje su pagrindinėmis valiutomis dėl prieštaringų duomenų apie potencialų stimuliacinių priemonių paketą šalyje. Apie šias priemones gali būti paskelbta rytoj, kai pasibaigs dvi dienas trukęs Japonijos posėdis. Kai kurie rinkos dalyviai laukia iš Japonijos banko palūkanų depozitams mažinimo, kurios jau yra minusinės. Jena sustiprėjo po kalbų apie tai, kad Tokijas susilaikys nuo radikalių stimuliacinių priemonių šią savaitę. “Panašu, kad rinka ruošiasi “nusivylimui” dėl Japonijos banko veiksmų” – sako Bartas Vakabajasi iš State Street Global Markets (Tokijas). Japonijos premjeras vakar netikėtai anonsavo globalų 265 milijardų stimuliacinių priemonių paketą, darydamas spaudimą centriniam bankui.

USD/JPY

USDJPYDaily

Vakar valiutų porai USD/JPY nepavyko paimti 106.20 pasipriešinimo ir pora apsisukinėja žemyn, link 103.55 lygio. Pora gali stabilizuotis esamuose lygiuose iki rytojaus Japonijos banko naujienų (03.00 – 04.00 val. Lietuvos laiku), kur gali būti pranešta apie monetarinės politikos švelninimą.  Jei taip įvyks, vėliau galimas pakartotinis 106.46 maksimumo testavimas, kurį pramušus, porai atsivertų kelias link 107.80.


Australijos doleris išaugo 0,5% iki 0.7529, atstatydamas dalį praradimų po kritimo praėjusioje sesijoje, kadangi silpni infliacijos duomenys paliko tikimybę palūkanų mažinimui kitą savaitę. Australijos banko posėdis įvyks rugpūčio 2 d.

Mažėjant rinkos dalyvių rizikos apetitui, vėl kyla auksas.

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,374SekėjaiPatinka
1,730ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x