Pirmadienis, 6 vasario, 2023
spot_img

Gamtinių dujų paklausa Europoje 2023 m. išliks maža – BloombergNEF

Mažėjanti gamtinių dujų paklausa Europoje (BloombergNEF istoriniai duomenys ir prognozės). Šaltinis: Bloomberg

Lapkričio mėn. gamtinių dujų suvartojimas Europoje buvo 25 proc. mažesnis nei pagal BloombergNEF modelį, kuriame atsižvelgiama į oro sąlygas, bet neatsižvelgiama į kainas. Pastaraisiais mėnesiais dujos Europoje gerokai atpigo, tačiau kainos vis dar gerokai viršija istorinius vidurkius, ir tokia padėtis gali išlikti iki 2023 m. pabaigos.

Žiemos mėnesiais gyvenamųjų ir komercinių patalpų sektoriuje (šildymas) suvartojama apie 65 proc. gamtinių dujų poreikio Europoje. Šią žiemą didelės kainos neigiamai veikia šios kategorijos klientų paklausą.

Lapkričio mėn. gamtinių dujų suvartojimas vadinamojoje vietinėje skirstymo zonoje (Šiaurės Europa, Austrija ir Italija) buvo 25 proc. mažesnis nei pagal BloombergNEF modelį, kuriame atsižvelgiama į oro sąlygas, bet neatsižvelgiama į kainas. Gruodžio mėn. šis rodiklis sumažėjo iki 15 %.

Pastaraisiais mėnesiais dujos Europoje gerokai atpigo, tačiau kainos vis dar gerokai viršija istorinius vidurkius, ir tokia padėtis greičiausiai išliks iki 2023 m. pabaigos. Tai greičiausiai privers vartotojus ir toliau atsisakyti įprastų gyvenamųjų ir komercinių patalpų šildymo režimų, o tai lems didelį elektros energijos suvartojimo sumažėjimą.

BloombergNEF prognozuoja, kad artimiausiais mėnesiais gamtinių dujų paklausa Europoje išliks gerokai mažesnė nei įprastai.

Pagal Bloomberg

 

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,338SekėjaiPatinka
1,580ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x