Penktadienis, 8 gruodžio, 2023

Goldman Sachs pateikė keturis omikrono poveikio ekonomikai scenarijus

Ekonomines prognozes keisti dar anksti, nes pasekmės dar neaiškios.

Goldman Sachs ekonomistai pateikė keturis galimo naujojo koronaviruso poveikio pasaulio ekonomikos augimui scenarijus ir pridūrė, kad dar per anksti koreguoti jų prognozes, nes dar neaišku, kas iš viso to bus.

Negatyvus scenarijus:

Omikrono atmaina (Omicron) perduodama greičiau nei jo pirmtakas Delta. Tai lems pasaulinės ekonomikos augimo sulėtėjimą pirmąjį ketvirtį iki 2%, palyginti su ankstesniu ketvirčiu, o tai yra maždaug 2,5 procentinio punkto žemiau Goldman dabartinės prognozės. Pasaulio ekonomika ir toliau augs 4,2% 2022 m., t.y. 0,4 procentinio punkto mažiau nei dabar prognozuota, o infliacijos perspektyvos yra „nevienareikšmiškas“.

Labai negatyvus scenarijus:

Sunkios pasekmės organizmui ir silpnas imuninis atsakas, dėl kurio padidės hospitalizacijų skaičius, palyginti su Delta. Pasaulio ekonomikos augimas nukentėjo stipriau, o „poveikis infliacijai taip pat nevienareikšmiškas“.

Klaidingas pavojus:

Omikrono atmaina plinta lėčiau nei delta ir neturi reikšmingos įtakos pasauliniam augimui bei infliacijai.

Teigiamas scenarijus:

Omikron atmaina bus šiek tiek labiau užkrečiama, tačiau ligos pasekmės bus lengvesnės. Pagal šį hipotetinį „normalizavimo“ scenarijų grynasis pasaulinės sveikatos sistemos naštos sumažinimas lemtų, kad pasaulio ekonomika augs greičiau nei Goldmano pradinė prognozė. Tikėtina, kad infliacija sumažės, nes paklausa atsinaujins ir prekių bei darbo jėgos pasiūla atsigaus sparčiau.


„Rezultate omikronas gali turėti reikšmingos įtakos augimui, tačiau medicininių, taigi ir ekonominių scenarijų spektras išlieka neįprastai platus“, – tyrimo pastaboje teigia Goldmano ekonomistai, vadovaujami Jano Hatziuso. „Atsižvelgdami į tai ir „klaidingo pavojaus“ galimybę, mes nedarome su omikronais susijusių ekonomikos augimo, infliacijos ir pinigų politikos prognozių pakeitimų tol, kol nebus aiškesnė šių scenarijų tikimybė“, – sakė jie.


Tikėtina, kad tai, kas bus toliau, priklausys nuo to, ką mokslininkai sužinos apie naująjį Covid-19 variantą, įskaitant jo atsparumą vakcinoms ir kiek jis bus labiau užkrečiamas nei delta variantas, kuris siautėjo pastaraisiais mėnesiais, tačiau nesugrąžino ekonomikos atgal į recesiją.

Swati Pandey Sidnėjuje, Bloomberg, ProFinance.Ru naujienos

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,374SekėjaiPatinka
1,730ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x