Ketvirtadienis, 29 rugsėjo, 2022
spot_img

JAV doleris įgauna vis didesnį pagreitį

Dolerio indeksas 1 savaitės intervale

Penktadienį Japonijos valdžios institucijoms pirmą kartą nuo 1998 m. ėmusis palaikyti rinkas, jenos kursas pirmą kartą per daugiau nei mėnesį padidėjo, o dėl kylančio dolerio kitos valiutos laikėsi netoli daugiamečių žemumų.

Jenos kursas Azijoje pakilo apie 0,1 % – iki 142,22 už dolerį, po to, kai per ankstesnę sesiją pakilo daugiau kaip 1 % dėl naujienų, siekdama apsaugoti nukentėjusią valiutą, nors penktadienį prekyba vyko vangiai, nes šalies rinkos buvo uždarytos dėl valstybinės šventės.

Ketvirtadienį vėlai vakare, Azijos prekybos valandomis, intervencija buvo atlikta po to, kai Japonijos bankas toliau vykdė itin žemų palūkanų normų politiką, dėl kurios jenos kursas nukrito virš 145 už dolerį ir pasiekė 24 metų žemiausią lygį.


„Atsižvelgiant į tai, kad (Japonijos bankas) prieštarauja… prieš didėjančias palūkanų normas, kad intervencija būtų sėkminga, jie turi tai daryti ilgą laiką“, – sakė Ray Attrill, Nacionalinio Australijos banko valiutų strategijos vadovas.

„Manau, kad intervencijos atveju galios mažėjančios grąžos dėsnis.“


Svaras prarado 0,27 proc. – iki 1,12285 JAV dolerio ir priartėjo prie ankstesnėje sesijoje pasiekto 37 metų minimumo – 1,1213 JAV dolerio, o Anglijos bankas prieš dieną padidino palūkanų normą 50 bazinių punktų.

Penktadienį euro, Australijos dolerio ir Naujosios Zelandijos dolerio kursas taip pat svyravo ties naujomis žemumomis kylant dolerio kursui, kurį palaikė labai palankus Federalinės rezervų sistemos pareiškimas ir didėjantis iždo pajamingumas, palaikęs dolerio paklausą.

Vakar 10 m. iždo obligacijų pajamingumas pasiekė 11 metų aukščiausią lygį – 3,718 %, o 2 m. obligacijų pajamingumas tebebuvo gerokai didesnis nei 4 %.


„Ironiška, bet manau, kad JAV iždo obligacijų pajamingumo didėjimas, ypač 10 metų obligacijų, yra tiesioginis Japonijos banko, kuris, norėdamas parduoti dolerius už jenas, pirmiausia turi parduoti iždo obligacijas, rezultatas“, – sakė Attrill. „Be dolerio ir jenos santykio, dėl to doleris taps dar patrauklesnis kitų valiutų atžvilgiu“.


JAV dolerio indeksas pakilo 0,16 % – iki 111,40, t. y. netoli ankstesnėje sesijoje pasiekto dviejų dešimtmečių aukščiausio lygio – 111,81, ir per savaitę pakilo 1,5 %.

Euro kursas sumažėjo 0,11 % – iki 0,9823 JAV dolerio, t. y. beveik iki 20 metų žemiausio lygio (0,9807 JAV dolerio), pasiekto ankstesnę dieną.

Vėliau penktadienį paskelbti preliminarūs euro zonos, Jungtinės Karalystės ir JAV rugsėjo mėn. pirkimo vadybininkų indeksai parodys, kad pasaulinės perspektyvos blogėja.

Rizikai jautrus Australijos doleris nukrito 0,38 % – iki 0,66165 USD, o kivis – 0,31 % – iki 0,5828 USD. Ankstesnėje sesijoje abi šios valiutos nukrito iki žemiausio lygio nuo 2020 m.

Penktadienį Westpac vyriausiasis ekonomistas Billas Evansas pranešime teigė, kad iki šių metų pabaigos sumažino savo prognozę dėl Australijos dolerio kurso iki 0,65 JAV dolerio (anksčiau buvo 0,69 JAV dolerio).

Pagal Thomson Reuters

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,336SekėjaiPatinka
1,540ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x