Antradienis, 5 gruodžio, 2023

JAV ekonomika žydi: visas dėmesys į FRS!

JAV dolerio kursas išlieka stabilus trečiadienį, belaukiant šiandieninio FRS posėdžio, kuris įvyks 21.00 val. Lietuvos laiku. Ekonomistai laukia, kad FRS nekeis palūkanų normos, tačiau bus laukiami komentarai dėl tolimesnio palūkanų kėlimo. Rinkose kalbama, kad jei bus užsiminta apie palūkanų kėlimą rugsėjo mėnesį, tai bus didelis siuprizas rinkoms ir sustiprins JAV dolerį. Tačiau greičiausiai, FRS užims laukimo poziciją, kaip ir Anglijos bankas, ir vėliau ECB, kad sulaukti galutinių Brexit pasėkmių, apie kurį jau rinkos pradeda pamiršti.

Analitikai kalba, kad siurprizai įmanomi dėl keleto priežasčių. Visų pirma, paskutinė statistika iš JAV nuolat viršija prognozes, darbo užimtumas išaugo, ir vakarykštė JAV NT rinkos ataskaita taip pat nebuvo išimtis. Tokiu būdu, stipri ekonominė statistika stiprina tikimybę, kad FRS tonas bus labiau “sakališkas”, nei prognozuoja ekspertai. “Niekas nelaukia, kad FRS imsis kažkokių priemonių šiandieniniame posėdyje” – sako analitikas iš Boston Private Wealth Robertas Pavlikas. “Bet kokie FRS komentarai dėl JAV ekonomikos gerėjimo sustiprins viltis, kad palūkanos gali būti keliamos rugsėjį”.

Japojinos jena nukrito po Wall STreet Journal pranešimo, kad Japonija ketina išleisti 50 metų obligacijas, tačiau vėliau kritimas suletėjo, kai finansų ministerija paneigė šią informaciją. Japonijos bankas taip pat posėdžiauja trečiadienį – ketvirtadienį. Rytoj, kaip daugelis tikisi, bankas turėtų paskelbti apie monetarinės stimuliacines priemones. Mažai tikėtina, kad bus įvestos neigiamos palūkanos, kurių nenori premjero Abe rinkėjai, tačiau Japonijos bankas patiria spaudimą. Banko vadovas Kuroda yra raginamas koordinuoti savo veiksmus su premjero Sindzo Abe vyriausybe.

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,374SekėjaiPatinka
1,730ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x