Antradienis, 23 liepos, 2024

Jena nusmuko po Shinzō Abe pergalės Japonijoje

Pirmadienį Forex rinka palyginti rami, naujienų nėra daug, JAV doleris užtikrintai stiprėja su Japonijos jena, Australijos, Naujosios Zelandijos ir Kanados doleriu. Pagrindinis USD impulsas kyla iš gerų praėjusio penktadienio JAV darbo rinkos duomenų už birželio mėnesį.

Penktadienį JAV darbo ministerija pranešė, kad darbo vietų kiekis ne žemės ūkio sektoriuje padidėjo iki 287 tūkst. – tai yra 2015 m. maksimumas. Analitikai tikėjosi 175 tūkst. augimo. Šis rodiklis buvo pozityviai priimtas rinkos po labai silpnų gegužės mėnesio duomenų. Tačiau, šio pagerėjimo matyt kol kas neužteks, kad FRS pakeistų savo požiūrį į JAV dolerio palūkanų kėlimo planą, kol iki galo neišryškėjo visos problemos su Brexit.

Neužtikrintumas dėl D. Britanijos išstojimo pasėkmių iš ES pasaulio ekonomikai, taip pat artėjantys JAV prezidento rinkimai – labai stiprūs faktoriai, kurie kliudys FRS griežtinti monetarinę politiką. Taip pat, infliacija JAV kol kas yra kontroliuojama, bet kai tik kontrolė bus prarandama, o to galima tikėtis, kai bus ateityje keliami atlyginimai, tai FRS nebeliks nieko kita, kaip griežtinti monetarinę politiką.

USD/JPY

Prie jenos kritimo labai prisidėjo Japonijos parlamento rinkimai, kuriuos laimėjo liberalų – demokratų partija su ministru pirmininku Shinzō Abe. Abe pergalė laikoma pasitikėjimo signalu premjero politikoje, kuri gavo pavadinimą kaip “abenomika”, pažymi ekspertai. Politika, nukreipta stimuliuoti ekonomikos augimą ir didinti infliaciją, sukėlė tam tikrą jenos susilpninimą santykyje su doleriu. Pirmadienį Abe taip pat pažadėjo realizuoti naujas priemones ekonomikai stimuliuoti.

Atskiru negatyvu jenai tapo netikėtai prasta statistika dėl įrangos užsakymų gegužės mėnesį – kritimas buvo 1,4%, nors analitikai laukė augimo 2.6%.

Techniškai, meškų trendas poroje USD/JPY išlieka gana stiprus, todėl tikėtis jo apsisukimo labai anksti ir esamas poros augimas greičiausiai bus gera proga parduoti porą vėl. Artimiausias pasipriešinimas – horizontalus lygis ir liepos 1 d. maksimumas 103.50, sekantis 106 zona (po Brexit).

EUR/USD

EURUSDDaily

Pagrindinė valiutų pora pirmadienį prekiaujama ramiai, pirmos dienos pusėje pora sugebėjo paimti 1.1050 lygį, pakildama nuo minimumų 1.1020/15, tačiau rimtesnio judėjimo neišvystė. Palaikymas JAV doleriui yra jaučiamas dėl gerų penktadienio darbo rinkos duomenų. Šiuo metu dolerio indeksas yra netoli 3 savaičių maksimumų.

Pasipriešinimas netoli yra gana stiprus – 1.1092 (200 SMA), palaikymas 1.0999 (liepos 8 d. minimumas), 1.0913 (birželio 24 d. minimumas po referendumo).

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,416SekėjaiPatinka
1,840ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x