Pirmadienis, 6 vasario, 2023
spot_img

Jena ruošiasi revanšui su doleriu

USDJPY grafikas D1 laiko intervale

Rudens pradžioje Japonijos valiuta pasiekė daugiamečius minimumus, tačiau investuotojai tikisi, kad padėtis pasikeis

Jenos kursas nutolo nuo 32 metų minimumo lygio, užsienio investuotojams mažinant statymus prieš valiutos kursą ir pasirodžius ženklams, kad vietos institucijos netrukus gali pradėti leisti pinigus į vidaus rinką. Nuo spalio pabaigos, kai dėl lūkesčių, kad JAV centrinis bankas ir toliau agresyviai didins palūkanų normas, jenos kursas nukrito iki žemiausio lygio nuo 1990 m., ši valiuta pabrango daugiau kaip 13 %.

Nuo rugsėjo Japonijos vyriausybė išleido 9 trln. jenų (64 mlrd. JAV dolerių), siekdama stabilizuoti jeną, kurios kursas šiais metais buvo vienas blogiausių tarp pagrindinių pasaulio valiutų, nes Japonijos bankas vykdė itin švelnią pinigų politiką. Tačiau nuo lapkričio vidurio paskelbti ekonominiai pranešimai, rodantys lėtėjančią JAV infliaciją, paskatino viltis, kad FED netrukus gali sulėtinti palūkanų normų didinimą, o tai palaikytų tokias valiutas kaip jena.

Vis daugiau valiutų analitikų į savo kitų metų prognozes įtraukia didelio jenos kurso pasikeitimo galimybę. Lūžio taškas, kuris tam tikromis sąlygomis galėtų paskatinti jenos kurso kilimą, galėtų būti JAV palūkanų normų didinimo pertrauka, karantino panaikinimas Kinijoje arba Japonijos banko politikos, kuria siekiama išlaikyti itin mažas ilgalaikio skolinimosi išlaidas, pasikeitimas.

Neseniai įvykęs ralis įtikino kai kuriuos treiderius, kad investuotojai mano, jog apsisukimas jau gali būti įvykęs. Pasikeitė ir kainų pokyčius lemianti dinamika.

Analitikai pastebi, kad didžiausi jenos kurso svyravimai dolerio atžvilgiu rudenį buvo pastebimi prekybos Londone arba Niujorke metu, o tai rodo, kad pasauliniai fondai žaidė dėl didėjančio pajamingumo skirtumo, susidariusio dėl JAV FED palūkanų normų didinimo ir Japonijos banko vykdomos itin laisvos politikos.

Dinamikos pokyčiai

Tačiau šiuo naujuoju etapu, kai iki 2022 m. pabaigos liko vos kelios savaitės, vyrauja visai kitokia dinamika. Analitikai teigia, kad jena iš dalies atsigavo dėl to, kad užsienio investuotojai sparčiai mažino trumpąsias jenos pozicijas: buvo atliekami dideli statymai, kad jena išliks silpna, nors JAV recesijos rizika atrodė didelė, taip pat dėl nuolatinės infliacijos perspektyvos.

Dėl švelnesnių pastarojo meto FED komentarų kai kurie įsitikino, kad JAV palūkanų normų didinimo ciklas gali sustoti 2023 m., nors tai, kad lapkričio mėn. ekonomika sukūrė daugiau darbo vietų, nei tikėtasi, padidins spaudimą FED toliau didinti palūkanų normas.

Tačiau JPMorgan analitikai mano, kad Japonijos instituciniai investuotojai, įskaitant gyvybės draudikus ir bankus, atliko svarbų vaidmenį pastaruoju metu kylant jenos kursui. Praėjusią savaitę Tokijo prekybos sesijoje dolerio ir jenos poros kursas buvo stiprus, o Londono ir Niujorko sesijose jis buvo gana stabilus.

Kaip pažymėjo Benjaminas Chatilas, JPMorgan valiutų strategijos vadovas Japonijos rinkai, jei įvyktų didelis apsisukimas, investicijų srautai į Japoniją pasikeistų, ypač jei investuotojai ir įmonių sektorius paspartintų valiutos pozicijų apsidraudimą nuo stipresnės jenos ir užsienio turto atsiėmimą.

Parengta pagal The Financial Times

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,338SekėjaiPatinka
1,580ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x