Ketvirtadienis, 29 rugsėjo, 2022
spot_img

Kas padės doleriui sugrįžti į liepos mėn. maksimumus

JAV valiuta prarado pozicijas, nes investuotojai prarado susidomėjimą apsauginiu turtu ir grįžo prie rizikingų priemonių. Tačiau doleriui dar ne viskas prarasta: horizonte jau kyla nauja politinė ir ekonominė rizika, kuri gali grąžinti jį į augimo etapą.


Atsižvelgiant į Europos problemas ir tolesnio FED politikos griežtinimo tikimybę, galima daryti prielaidą, kad dolerio kursas turi nemažai galimybių atsigauti iki liepos viduryje pasiektų maksimumų.

Bloomberg dolerio indeksas, pagal kurį valiutos vertė vertinama pagrindinių išsivysčiusių ir besiformuojančios rinkos šalių konkurentų krepšelio atžvilgiu, nukrito apie 3,5 % nuo liepos 14 d. pasiekto aukščiausio visų laikų lygio. Šią savaitę mažėjimas paspartėjo, nes dėl švelnesnių, nei tikėtasi, JAV infliacijos duomenų susilpnėjo FED palūkanų normų didinimo prognozės, padidėjo spaudimas JAV vyriausybės obligacijų pajamingumo kreivės artimajam galui ir investicijų srautai pasuko rizikingo turto link. Tačiau kai kurie apžvalgininkai abejoja, ar dolerio kursas ilgam įstrigs kritimo tendencijoje. Ekonomikos augimo tempas ir infliacijos rizika neleis to padaryti.


„Nesu įsitikinęs, kad recesijos grėsmė praėjo“, – sakė Bank of Montreal valiutų strategijos vadovas Gregas Andersonas. Vis dėlto ekspertas pripažįsta, kad liepos mėnesio viršūnė galėjo tapti dolerio kurso posūkiu, jei ne nauji pavojai ir grėsmės. Pasak jo, per artimiausius tris mėnesius gali įvykti koks nors sukrėtimas, kuris privers investuotojus vėl bėgti nuo rizikos. Tokiu atveju dolerio indeksas lengvai pasiektų naujas aukštumas.


Dolerio kursas gali grįžti į maksimumus

Per pastarąjį mėnesį dolerio kursas B10 valiutų atžvilgiu sumažėjo, ypač didelius nuostolius patyrė poros su Norvegijos krona ir Australijos doleriu. Tačiau, palyginti su metų pradžia, net ir po korekcijos ji vis dar yra teigiama.

Pastarąjį išpardavimą lėmė FED pakoreguotos palūkanų normų prognozės, atsižvelgiant į nuosaikius infliacijos duomenis. Tačiau ne visi įsitikinę, kad centrinis bankas sugebės pasitraukti iš griežtinimo kelio.


„Infliacinis spaudimas vis dar gana didelis“, – sakė Bipanas Rai, Canadian Imperial Bank of Commerce valiutų strategijos vadovas. „FED vis tiek didins palūkanų normą, o galutinė palūkanų norma galiausiai bus didesnė nei šiuo metu numatyta“, – sakė jis. Tai tikriausiai padės doleriui atsigauti.


Kita vertus, euras – pagrindinis dolerio varžovas – turi daugiau problemų. Blogos naujienos iš Europos išnyko, užleisdamos vietą JAV infliacijai. Tačiau tai truks neilgai. Sausra, nuosmukis ir energetikos krizė netrukus sugrąžins situaciją į įprastas vėžes.


„Įtariu, kad žiemą, kai Europoje gali nutrūkti elektros energijos tiekimas ir pritrūkti maisto, euro kursas dolerio atžvilgiu kris žemyn“, – sakė Londono Nomura International valiutų strategas Jordanas Ročesteris.


Parengta pagal Bloomberg

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,336SekėjaiPatinka
1,540ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x