Ko tikėtis doleriui ir eurui kitą (birželio 11-17 d. ) savaitę ?

Ateinanti savaitė bus kupina politinių ir ekonominių įvykių, tačiau viskas gali susiklostyti dolerio nenaudai, netgi turint galvoje, kad trečiadienį FRS pakelis palūkanų normą. Jei dolerio palūkanos bus pakeltos, kaip ir prognozuojama birželio 13 d., ir bus pranešta, kad šiais metais bus numatomi dar du kėlimai, to gali nepakakti, kad doleris pabrangtų.

Techniškai, dabar doleris yra spaudžiamas žemyn. Dolerio indeksas pasiekė dviejų savaičių minimumus ir formuoja techninį meškų modelį Pin-baras, kas gali išprovokuoti tolimesnį kritimą.

Didelis dėmesys yra nukreiptas ir į ECB posėdį (vyks ketvirtadienį), kadangi paskutiniai komentarai iš oficialių atstovų daro prielaidą, kad valdininkai yra pasiruošę užbaigti savo aktyvų pirkimo programą (QE).

Euras pakilo nuo 10-mėnesių minimumo po to, kai ECB vadovybė, įskaitant vyriausiąjį ekonomistą Piterį Pratą, pranešė, kad ECB posėdis, vyksiantis birželio14 d. turės sprendžiamąją reikšmę dėl to, kada bus užbaigta ES obligacijų pirkimo programa. Žinant, kad vieningoji Europos valiuta turi trečdalį svorio dolerio indekse, ji gali būti pagrindinis draiveris dėl amerikietiškos valiutos rodiklių.

Jeigu ECB prezidentas Mario Draghi bus toks pat optimistiškas, kaip ir jo kolegos, euras gali gauti neblogą palaikymą, kadangi rizikos dėl kaimyninių šalių užsikrėtimo po Italijos vyriausybės krizės susilpnėjo.

Pasipriešinimas $1.1996-$1.2096 valiutų poroje EURUSD turėtų būti rimtas barjeras pirkėjams, netgi jei FRS pareikštų keletų “balandiškų” komentarų. Jeigu Draghi kalbės labiau susilaikančiai ir pareikš apie palūkanų kėlimą 2019 m. vasarą, tai EURUSD galėtų nukristi, kur bazinis palaikymas yra ties birželio 1 d. minimumais $1.1617.

Kartu su centrinių bankų posėdžiais, treiderių radare bus ir prekybos karo problemos, ir birželio 12 d. vyksiantis JAV ir Šiaurės Korėjos lyderių susitikimas, kur bus siekiama išspręsti atomines grėsmės Korėjos pusiasalyje problemą. Jei derybos iškart nepavyktų, tai galėtų trumpalaikėje perspektyvoje sustiprinti “ramios užuovejos” valiutas, tokias kaip frankas, jena ir auksas.

Ką sekti kitą savaitę:

Birželio 12 d. Singapūre susitinka JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir Šiaurės Korėjos lyderis Kim Čong Inas.

Britanijos vyriausybės sekretorius Brexit klausimais David Davis susitinka su ES atstovu Mišeliu Barnje Briuselyje, kur aptars derybų statusą dėl Brexit prieš ES lyderių susitikimą šį mėnesį. Terezai May kol kas neužtenka daugumos, kad gauti kontrolę aptariant Brexit įstatymą birželio 12 d.

Japonijos banko sprendimas dėl monetarinės politikos ir spaudos konferencija mūsų lauks birželio 15 d.

Taip pat kitą savaitę pasirodys: Australijos rezervinio banko vadovas Philip Lowe, ECB valdytojų tarybos narys Ewald Novotny ir Benoit Cure valdybos narys.

Ekonominis kalendorius bus gausus: ES infliacija (galutinis skaitymas); D. Britanijos užimtumo ataskaita, pramoninė gamyba, infliacija ir mažeminiai pardavimai; infliacija JAV, mažmeniniai pardavimai.

Pagarbiai, Mykolas

Spekuliantas.com

Print Friendly, PDF & Email