Trečiadienis, 6 liepos, 2022
spot_img

Kriptovaliutos: keturi „metų grafikai“, apibendrinantys pastaruosius 12 mėnesių

Bendra kriptovaliutų rinkos kapitalizacija nuo metų pradžios išaugo 1,5 trilijono USD iki 2,3 trilijono USD. Duomenys: CoinGecko, šaltinis: Bloomberg

Šiais metais Bitkoinas pabrango, tačiau jo dalis bendroje kriptovaliutų rinkos kapitalizacijoje, kuri išaugo nuo 0,8 trilijono iki 2,3 trilijono dolerių, pastebimai sumažėjo.

Bendra kriptovaliutų rinkos kapitalizacija nuo metų pradžios išaugo 1,5 trilijono USD iki 2,3 trilijono USD. Duomenys: CoinGecko, šaltinis: Bloomberg

2021-ieji tapo proveržio metai kriptovaliutoms, kurių dauguma pastebimai pabrango, o kartu demonstravo gana ekstremalų likvidumą. Augimo bangas keitė pardavimai, kurie akivaizdžiai demonstravo kovą tarp baimės ir godumo investuotojų sielose. Kai kas prarado pinigus dėl spekuliacijų, kai kas uždirbo dar daugiau, tačiau apskritai per metus kriptovaliutų rinkos kapitalizacija išaugo maždaug 1,5 trilijono USD.

Bitkoinas, pabrangęs apie 60 proc., išliko pagrindiniu „blue chip“ kriptovaliutų pasaulyje, tačiau turėjo dalytis scena su konkurentais, tokiais kaip Ethereum ir Binance Coin, taip pat su memų žetonais, tokiais kaip Dogecoin ir Shiba Inu, kurie pritraukia vis daugiau ir daugiau investuotojų dėmesio.

Didėjantis altkoinų populiarumas ir atitinkamai brangimas, išprovokavo staigų Bitkoino dalies sumažėjimą bendroje kriptovaliutų rinkos kapitalizacijoje. Tai rodo, kad rinka bręsta, o investuotojų susidomėjimas skaitmeniniu turtu auga.


„Tikėtina, kad Bitkoino dominavimas kitais metais ir toliau mažės, sparčiai augant kriptovaliutų aktyvams ir plečiantis jų pritaikymui“, – prognozuoja Azijos ir Ramiojo vandenyno Singapūro kriptovaliutų biržos Luno vadovas.


Žemiau pateikiame dar tris „metų grafikus“, kurie aiškiai parodys kriptovaliutų rinkos dinamiką per pastaruosius 12 mėnesių.

Bitkoino dalis bendroje kriptovaliutų rinkos kapitalizacijoje metų pradžioje (oranžinė spalva) sudarė apie 70%, tačiau šiuo metu ji nukrito iki 40% (pilka). Vidurinis ir dešinysis stulpeliai atspindi šio rodiklio dinamiką Ethereum ir kitoms  kriptovaliutoms. Duomenys: CoinGecko, šaltinis: Bloomberg

Investuotojai ir toliau ginčijasi dėl Bitkoino vaidmens portfelyje. Kai kurie teigia, kad kriptovaliuta apsaugo kapitalą nuo sparčiai augančios infliacijos, tačiau 2021 metais Bitkoinas daug geriau koreliavo su rizikingu turtu, pavyzdžiui, technologijų įmonių indekso Nasdaq 100 ateities sandoriais, nei su infliacijos lūkesčiais, kuriuos reprezentuoja 5 metų infliacijos nenuostolingumo perspektyva Jungtinėse Valstijose (5-year breakeven rate), t. y. pajamingumo skirtumas tarp įprastų 5 metų iždo obligacijų ir panašių nuo infliacijos apsaugotų vertybinių popierių (TIPS).

Bitkoino koreliacija su 5-year breakevens (viršuje) ir su Nasdaq 100 ateities sandoriais (apatinis grafikas). Šaltinis: Bloomberg

Nuo metų pradžios Bloomberg Galaxy kriptovaliutų indeksas išaugo daugiau nei 160 % ir gerokai lenkia tradicinius aktyvus, pavyzdžiui, žaliavas ir akcijas. Tačiau dėl labai didelio kriptovaliutų volatilumo šis augimas investuotojams kainavo daug žilų plaukų.

Įvairių aktyvų klasių procentinis prieaugis nuo metų pradžios (iš kairės į dešinę): aukso, obligacijų indekso Bloomberg Global Aggregate Bond Index, globalaus akcijų rinkos indekso MSCI AC World Stock Index, žaliavų indekso Bloomberg Commodity Spot Index ir kriptovaliutų indekso Bloomberg Galaxy Crypto Index. Šaltinis: Bloomberg

Parengta pagal ProFinance.Ru ir Bloomberg medžiagą

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,331SekėjaiPatinka
1,520ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x