Penktadienis, 1 liepos, 2022
spot_img

Kriptovaliutų industrijai gresia domino efektas iš bankrotų ir pozicijų likvidavimo

Bitkoino grafikas 1 dienos intervale

Taip įvyks, jei Bitkoinui nepavyks išlaikyti pagrindinio 20 000 JAV dolerių lygio

Pirmadienio rytą kriptovaliutų industrija išgyvena sunkiai, nes investuotojai baiminosi, kad pagrindinių kriptovaliutų rinkos dalyvių problemos gali sukelti didelių sutrikimų, jei nebus sprendžiamos.

Bitkoinas, kuris šiais metais prarado 57 %, o šį mėnesį – 37 %, savaitgalį pirmą kartą nuo 2020 m. gruodžio mėn. nukrito žemiau 20 000 JAV dolerių. Šis lygis turi simbolinę reikšmę, nes maždaug atitinka 2017 m. ciklo piką.

Kainos krito po to, kai keli pagrindiniai sektoriaus dalyviai patyrė sunkumų, o tolesnis kritimas gali turėti neigiamą poveikį, nes kiti kriptovaliutų investuotojai bus priversti parduoti savo turtą, kad įvykdytų garantinės įmokos reikalavimus ir padengtų nuostolius.

Kriptovaliutų apsidraudimo fondas Three Arrows Capital svarsto savo galimybes, įskaitant turto pardavimą ir pagalbą kitai įmonei, penktadienį paskelbtame straipsnyje, tą pačią dieną, kai į Aziją orientuotas kriptovaliutų skolintojas Babel Finance pareiškė, kad sustabdys lėšų išėmimą, pranešė The Wall Street Journal.

JAV įsikūręs kreditorius Celsius Network anksčiau šį mėnesį pranešė, kad sustabdė pinigų išėmimą, o daugelį pastarojo meto pramonės problemų galima sieti su įspūdingu vadinamojo TerraUSD stablecoin krachu gegužės mėn.

Pirmadienį prekyba bitkoinais vyko abipus 20 000 JAV dolerių ribos, o antrasis žetonas Ethereum siekė 1 075 JAV dolerius, savaitgalį nukritęs žemiau savo paties žetono 1 000 JAV dolerių lygio.


„Jei rinka kils aukštyn, visi atsikvėps su palengvėjimu, viskas bus refinansuojama, žmonės didins kapitalą ir visa rizika išsisklaidys. Tačiau jei nukrisime daug žemiau, manau, kad tai gali būti katastrofa“, – sakė kriptovaliutų teikėjo B2C2 Japonijos rizikos vadovas Adamas Farthingas.

„Iš sistemos išeina daug kreditų, ir jei skolintojams teks kompensuoti nuostolius dėl Celsius ir Three Arrows, jie sumažins savo būsimų paskolų portfelių dydį, o tai reiškia, kad gerokai sumažės visas kriptovaliutų ekosistemoje prieinamų kreditų kiekis.

„Mano nuomone, tai labai panašu į 2008 m., nes gali kilti bankrotų ir likvidavimo domino efektas“, – sakė Farthingas.


Be abejo, kripto-industrijos įvykiai sutapo su akcijų rinkos nuosmukiu, nes dėl baimės dėl didėjančių palūkanų normų ir didėjančios recesijos tikimybės JAV akcijos patyrė didžiausią savaitinį procentinį nuosmukį per dvejus metus.

Bitkoino kaina linkusi kisti panašiai kaip ir kito rizikingo turto, pavyzdžiui, technologijų akcijų, kaina.

Mažesnės kriptovaliutos nukentėjo dar labiau nei dideli žetonai, nes investuotojai ieškojo palyginti saugių bitkoinų ir stabilių monetų, kurių vertė susieta su tradicinio turto, dažniausiai JAV dolerio, verte.

Kainų nustatymo svetainės Coinmarketcap duomenimis, bendra kriptovaliutų rinkos kapitalizacija yra apie 870 mlrd. dolerių, o 2021 m. lapkritį ji buvo didžiausia – 2,9 trln. dolerių.

Tačiau pastaraisiais mėnesiais sumažėjo net stabilių monetų rinkos kapitalizacija, o tai rodo, kad investuotojai iš viso sektoriaus atsiima pinigus.

Didžiausio pasaulyje stabiliojo piniginio vieneto Tether rinkos kapitalizacija pirmadienį nukrito iki maždaug 68 mlrd. dolerių, palyginti su daugiau nei 83 mlrd. dolerių gegužės pradžioje.

Pagal Alun John © 2022 Thomson Reuters

 

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,323SekėjaiPatinka
1,520ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x