Antradienis, 16 rugpjūčio, 2022
spot_img

Kur investuoti milijoną dolerių dabar – ekspertų patarimai

Specialistai siūlo aktualius variantus, kur investuoti didelę pinigų sumą

Rinkas kamuoja neapibrėžtumas – dėl būsimų FED palūkanų kėlimo, naujos Covid-19 atmainos ir augančios infliacijos įtakos ekonomikai. Kai akcijos muša visų laikų rekordus, Volstrytas laukia augimo sulėtėjimo. Nežiūrint to, vienas dalykas yra aiškus tikrai: išradingi investuotojai visada turi galimybių.

Bloomberg apklausė penkis ekspertus, kad nustatytų įdomias investavimo galimybes žmonėms, turintiems milijoną dolerių. Galimybės įvairios – nuo ​​kriptovaliutų ir infrastruktūros projektų iki rizikos draudimo fondų ir brangakmenių. Ekspertai taip pat kalbėjo apie tai, kur investuos milijoną dolerių: pradedant nuo nekilnojamojo turto slidinėjimo kurortuose ir baigiant nepakeičiamų tokenais ir retais Rolex modeliais.

Ophelia Snyder, 21Shares ir Amun Tokens įkūrėja ir prezidentė

Ophelia išskiria keletą pagrindinių technologijų ir kriptovaliutų sričių. Viena jų susijusi su finansinėmis paslaugomis kriptovaliutų srityje – DeFi. Kita sritis yra didelė NFT kategorija, apimanti skaitmeninę laikmeną, žaidimus, muziką ir meną. Ir trečia – metavisata.

Investuojant į kriptovaliutas, turite atsiminti apie diversifikaciją. Greitam investavimui galėtume apsvarstyti galimybę investuoti į Ethereum ir Solana. Paskirstant kapitalą vidutiniam laikotarpiui, verta pažvelgti į tokius dalykus kaip Avalanche, Fantom ir Polygon, kurie turi didelį potencialą, tačiau investuotojų bendruomenėje tokio masto dar nepasiekė.

Naujos L1 pirmojo lygio grandinės arba sistemos, tokios kaip Avalanche ir Solana, yra įdomios, nes jos skirtos greitesnėms ir labiau prisitaikančioms blokų grandinėms kurti. Verta pažvelgti į žetonus, kurie veikia panašiai kaip Ethereum, tačiau dėl ankstesnio platinimo gauna daugiau naudos iš jų augimo. Metavisatoje, kuri kai kuriose srityse yra glaudžiai susijusi su NFT, galima įsigyti žetonų, tokių kaip Sandbox (SAND), Decentraland (MANA), taip pat NFT tokiems dalykams kaip dalyviai ar personažai šiose erdvėse.

Šiame etape didžioji dalis šių produktų yra prieinami daugumoje pirmaujančių kriptovaliutų platformų. Šio turto pelningumas yra itin didelis. Šie produktai turi labai didelį volatilumą, tačiau tai yra ilgalaikis investavimas. Tai tarsi investavimas į pirmuosius interneto protokolus.

Žaidimai, papildyta realybė ir virtualūs pasauliai kelia didelį susidomėjimą. Čia reikalingas didesnis diversifikacijos lygis nei tarp L1 produktų, nes iš tikrųjų tai dar ankstyvesni diegimo ir faktinio naudojimo etapai.

Kitas būdas investuoti: menas. Manau, kad perkant meno kūrinius, (o aš kolekcionuoju juos nuo 7 metų ir perku piešinius už 5 USD sendaikčių turguje), reikia teikti pirmenybę tiems dalykams, kurie patinka, ir nori, kad jie būtų su tavimi visą gyvenimą. Tai dažnai leidžia uždirbti šiek tiek pinigų, kaip iš šalutinio produkto.

Tam tikruose sluoksniuose yra labai žinomų menininkų kūrinių, kurie kažkodėl negavo tokio paties įvertinimo kaip kiti formatai. Andy Warholas sukūrė gražius piešinius rašikliu ir tušu, ir jie nekainuoja dešimčių milijonų dolerių.

Tuo pačiu metu, mažiau žinomų menininkų paveikslai parduodami mažesnėmis kainomis, o tai suteikia nemažai privalumų ilgoje laiko perspektyvoje. Pietro Ruffo yra jaunas italų menininkas, eksponuojantis savo kūrinius Vatikano bibliotekoje. Jis yra neįtikėtinas menininkas, tačiau mažai žinomas už Italijos ribų. Soraya Shargi yra jauna Irano menininkė, kuri atlieka tikrai nepaprastus darbus. El Cid, kaip ir Alecas Monopolis bei kiti graffiti menininkai, auga, tačiau jis tai daro įdomiai, naudodamas arabišką kaligrafiją ir dažnai rengia parodas tokiose vietose kaip Beirutas, Paryžius ir Kairas.

Yra nemažai menininkų, priklausiusių XX amžiaus trečiojo ir trečiojo dešimtmečio Secesijos judėjimui, kurių darbai gal ir nėra aukščiausios klasės, tačiau kai kurie šių autorių darbai vertinami skirtingai.

Michaelas Harrisas, Verdence Capital Advisors šeimos biuro direktorius ir partneris

Skatiname klientus investuoti į infrastruktūrą dėl mažos koreliacijos su tradiciniu turtu. Visame pasaulyje yra didelis poreikis modernizuoti infrastruktūrą, tokią kaip transportas – kelius ir tiltus – ypatingą dėmesį skiriant naujų komunikacijų (bokštų tipo komunikacijos), socialinių programų (švietimo ir sveikatos) ir komunalinių paslaugų (vandens, energijos ir atsinaujinančios energijos) sritims. Be to, investicijų į infrastruktūrą ypatybė yra ta, kad pinigų srautai paprastai yra nuspėjami, o tai yra alternatyva fiksuotoms pajamoms, kai pelningumas žemas.

Tikėtina, kad pastaruoju metu pasaulinių centrinių bankų vykdomas reikšmingas pinigų politikos švelninimas gali lemti ilgesnį infliacijos laikotarpį, o kadangi infrastruktūra yra laikoma realiu aktyvu, ji galėtų apdrausti nuo infliacijos. Taip pat traukia mažesnis infrastruktūros grąžos volatilumas. Atrodo, kad trumpalaikės ekonominės tendencijos jo neturi stipriai paveikti, o infrastruktūros plėtrai taip pat bus naudinga ekonomikos atsigavimas po pandemijos.

Nors kai kurie investuotojai renkasi infrastruktūros savininkus ir operatorius, kiti perka cikliškų įmonių, pavyzdžiui, statybos įmonių, kurios gauna naudos iš viso projekto poreikių, akcijas. Dėl daugelio projektų ilgalaikiškumo privačioje rinkoje yra daugiau galimybių dėl mažesnio jautrumo trumpalaikiams prekių kainų svyravimams. Jei turite galimybę investuoti kapitalą kelerius metus, galite gauti papildomą premiją už likvidumo trūkumą.

Daugeliui infrastruktūros sektorių gali būti naudingos tendencijos, kurias paspartino Covid pandemija. Kelios vyriausybės įsipareigojo imtis aplinkai nekenksmingų skatinamųjų priemonių. Tikimės tolesnio saulės ir vėjo energijos gamybos pajėgumų augimo spartėjimo. Daugelis privačių įmonių neturi pinigų plėsti savo geografijos ar įsigyti naujų verslų, kurie pagerintų efektyvumą ar plėstų technologines galimybes. Šis atotrūkis bus naudingas investuotojams.

Kitas būdas investuoti iš Harriso: man patinka kolekcionuoti laikrodžius ir per pastaruosius 20 metų tai man pasirodė puiki investicija. Vienas iš mano mėgstamiausių laikrodžių yra retas Rolex GMT-Master II, mano žmonos dovana. Jie turi juodos ir mėlynos spalvos ciferblatą, kurį kolekcininkai vadina Batman dėl unikalaus spalvų derinio. Per pastaruosius kelerius metus jo vertė išaugo daugiau nei dvigubai. Šiuo metu ieškau Rolex Daytona 116500LN su apvaliu juodu ciferblatu. Dėl padidėjusios paklausos ir pastarojo pasaulinio pasiūlos trūkumo pandemijos metu sunku rasti tokį laikrodį už priimtiną kainą. (Redaktoriaus pastaba: Pasak Erico Windo, Wind Vintage svetainės savininko, naudoto Rolex Daytona 116500LN rinkos vertė yra maždaug 33 000 USD. Batman laikrodžiai antrinėje rinkoje parduodami už maždaug 19 000 USD).

Stephanie Williams, AlphaCore Wealth Advisory vyresnioji turto valdymo konsultantė

Alternatyvios investicijos suteikia diferencijuotą pajamų srautą, paprastai nėra susietos su akcijomis ir obligacijomis ir gali sumažinti portfelio volatilumą. Dabar pats laikas investuoti į rizikos draudimo fondus, kurie veikia ir su ilgosiomis, ir trumposiomis pozicijomis, o ne tik ilgosiomis.

Per pastarąjį dešimtmetį buvo sunku laikytis ilgų / trumpų strategijų, palyginti su ilgalaikėmis strategijomis, nes rinka juda viena kryptimi esant nedideliam likvidumui. Akcijos dažnai judėjo aukštyn ir žemyn sinchroniškai, neatsižvelgiant į kompanijos pagrindus, kaip ir per potvynį, kuris pakelia visas valtis. Tai dažnas reiškinys, kai įvertinimai pereina iš žemų į aukštus. Atsiranda panašaus poslinkio ženklų, leidžiančių kvalifikuotiems investicijų valdytojams pasinaudoti platesniu akcijų kainų pasiskirstymu.

Mūsų nuomone, mes investuojame į vieną geriausių pasaulyje rizikos draudimo fondų, turinčių ilgas / trumpas akcijų pozicijas. Ir nors negaliu jo pavadinti atitikties tikslais, galiu paaiškinti, kuo jis ypatingas. Jų strategija yra „investuoja į ateitį ir parduoda praeitį“. Iš esmės jie nori investuoti į rytojaus FAANG akcijas ir trumpalaikes įmones, kurios yra susietos su pasenusiais verslo modeliais. Jų portfelis apima išmaniojo transporto pažangą, sveikatingumo ir skaitmeninės sveikatos sritis. Be to, tam tikros fintech sritys yra ypač įdomios, pavyzdžiui, kaip judėjimas „pirk išsimokėtinai“.

Ši strategija yra unikali tuo, kad ji palaiko tvirtą trumpųjų pozicijų portfelį kartu su ilgosiomis pozicijomis, todėl vidutinė grynoji rizika masinėje akcijų rinkoje yra tik 56%. Atitinkamai, jie gali suteikti apsaugą rinkos nuosmukio atveju ir gali didėti didesniu tempu per rinkos ciklą.

Kitas Stephanie Williams būdas investuoti: kaip aistringa slidininkę ir vandens motociklų entuziastę, mane visada domino nekilnojamasis turtas ir mažmeninė prekyba kurortinėse zonose. Pandemijos metu atsiradusi „darbo iš bet kurios pasaulio vietos“ kultūra prisidėjo prie paklausos perėjimo iš didelių miestų į mažus. Aš užaugau Šiaurės Kalifornijoje ir visada norėjau turėti savo namus prie Tahoe ežero. Tahoe ežeras unikalus tuo, kad ribojasi su dviem valstijomis – Kalifornija ir Nevada. Pirkčiau namą Nevados pusėje, artimiausiu metu jį išnuomočiau ir galų gale persikelčiau ten, kad sutaupyčiau pajamų mokesčius.

Doris Hangartner, Doris Hangartner AG įkūrėja, Tiger 21 klubo narė

Atsižvelgiant į didžiulį pinigų kiekį rinkoje, kuriuos galima investuoti, siūlau brangakmenius kaip alternatyvią ir materialaus aktyvo klasę. Brangakmenius lengva perkelti ir laikyti; jie gali turėti didelę vertę labai mažoje erdvėje. Jie yra reti ir jų trūksta. Jie nėra susiję su rinkomis ir leidžia diversifikuoti savo portfelį. Šimtmečius brangakmeniai išlaikė laiko išbandymus, pralenkdami akcijas.

Labiausiai mane traukia spalvoti akmenys. Mano brangakmenių ir papuošalų įmonė specializuojasi akmenimis, kurie nepatenka į 4 brangakmenių sąrašą, įskaitant deimantus, smaragdus, safyrus ir rubinus. Pirmenybę teikiame brangakmeniams, kurie pastaraisiais metais tampa vis svarbesni, tokiems kaip neoniniai ryškūs turmalinai (paraiba), žalias granatas (cavoritas) ir špineliai, randami šalia rubino ir safyro telkinių.

Špineliai, kaip ir deimantai ir granatai, turi vieną refrakciją – šviesa, patenkanti į akmenį ir praeinanti pro jį, sudaro vieną spindulį. Paprastai jie yra skaidresni ir šviečia ryškiau. Dvigubo lūžio akmenyse šviesa yra padalinta į du pluoštus, kurių kiekvienas juda skirtingu greičiu ir trajektorija. Todėl rubino atveju matote dvi skirtingas spalvas, pavyzdžiui, raudoną ir rožinę, o špinelio spalva atrodo vienodesnė.

Per pastaruosius penkerius metus gerų Brazilijos turmalinų kainos pakilo 50%. Pirkėjai turėtų asmeniškai apžiūrėti Paraibos akmenis ir, jei įmanoma, esant skirtingoms apšvietimo sąlygoms. Ar jis neoninis ir ryškus? Ar tai klasikinė braziliška spalva, ar šviečianti turkio spalva? Niuansai gali reikšti didžiulį kainų skirtumą.

Šie akmenys nelabai išryškėja nuotraukose, todėl pamatyti juos savo akimis yra dar svarbiau nei su kitais brangakmeniais. Norint nustatyti galimus apdorojimo būdus, pvz., inkliuzus, kurie kartais gali būti užpildyti aliejumi ar derva, ir kilmės šalį, akmenis visada reikia išbandyti patikimoje laboratorijoje.

Kitas būdas investuoti iš Doris Hangartner: Man patinka investuoti į ilgalaikius su žeme susijusius lobius. Įsigijau akcijas įmonėje, kuri investuoja į miškus Šiaurės Švedijoje. Miškai užima du trečdalius šalies, o Švedija yra antra pagal dydį celiuliozės, popieriaus ir pjautinės medienos eksportuotoja pasaulyje. Taip pat noriu investuoti į viskio verslą, nes manau, kad viskis, kaip ir brangakmeniai, yra retas ir deficitinis produktas. Mes kažką išimame iš žemės ir suteikiame šiems dalykams žmogišką veidą. Retas viskis laikui bėgant brangsta. Taip pat svarstau sukurti NFT, pagrįstą brangakmeniais ir papuošalais.

Lane Bess, Bess Ventures and Advisory vadovas

Vis dažniau karai, kurie vyksta įvairiose šalyse, vyks ir virtualioje erdvėje. Išpirkos reikalaujančios programos ir kitos kibernetinės grėsmės daugeliui įmonių tapo didžiule problema, dėl kurios kovojama milijonais dolerių. Visi žino, kad raketų paleidimas yra kelias į sunaikinimą, tačiau su kibernetinėmis atakomis siejami tie patys destruktyvūs veiksmai, sukeliantys neigiamas pasekmes valstybėms, taip pat atnešantys dideles išlaidas.

Kibernetinės grėsmės – sritis, apimanti daugybę skirtingų sričių. Pastaruoju metu domiuosi giluminio mokymosi technologijomis, kuri yra viena iš dirbtinio intelekto kategorijų. Daugelį kibernetinio saugumo technologijų lyginu su antivirusiniu vaistu remdesiviru. Tai technologijų ir programinės įrangos rinkinys, skirtas trikčių šalinimui arba jūsų verslo ir svarbių duomenų apsaugai. Tačiau dirbtinio intelekto įmonės, ypač giliai besimokančios AI, gali sukurti prevencines „vakcinas“ nuo rimčiausių kibernetinių atakų.

Mano kibernetinė kelionė prasidėjo 2002 m., kai pagrindinis dėmesys buvo skiriamas šablonų paieškos antivirusinėms programoms. Tada aš pradėjau vadovauti „Palo Alto Networks“ ugniasienės įmonei. Programų ir duomenų perkėlimas į „debesį“ mane atvedė į kitą įmonę „Zscaler“. Kiekvienu atveju, nepaisant sustiprintos apsaugos nuo kibernetinių atakų, užpuolikai rasdavo būdų, kaip išvengti jų aptikimo. Nauja gilaus mokymosi AI klasė gali būti veiksmingiausia naujovė užkertant kelią greitiems ir niokojantiems išpuoliams.

Kiekvieną savaitę gaunu ir svarstau pasiūlymus iš vienos ar dviejų kibernetinių kompanijų. Rinkoje atsiranda daug veiksmingų technologijų. Jei galite investuoti anksti, garantuotai gausite gerą grąžą. Net jei negalite investuoti į vieną iš šių įmonių prieš IPO, turite galimybių augti. Mane labiausiai domina inovatyvios įmonės, kurios naudoja dirbtinį intelektą, kad pagerintų apsaugą nuo kibernetinių atakų.

Kitas būdas investuoti: tokios įdomios erdvės kaip skraidančios elektrinės transporto priemonės, kurios, kaip ir „Uber“, gali vežti žmones nedideliais atstumais. Yra keletas įmonių, kurios man atrodo įdomios, pavyzdžiui, „Wisk“ ir „Joby“. Man patinka bepiločiai orlaiviai, ir jei jie gali padaryti šias transporto priemones tokias pat paprastas ir saugias, kaip skraidymas bepiločiu orlaiviu, tai yra įdomi rinka.

Parengta pagal Profinance.ru ir agentūros Bloomberg medžiagą

5 1 balsas
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,341SekėjaiPatinka
1,530ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x