Šeštadienis, 25 kovo, 2023

N. Roubini įspėja, kad Credit Suisse bankrotas būtų baisesnis nei Lehman Brothers

Nouriel Roubini Bobby Yip/Reuters

Nourielis Roubini teigia, kad Credit Suisse gali būti per didelis, kad jį būtų galima išgelbėti, todėl jis rizikuoja sukelti “Lehman momentą”.

Nourielis Roubini, kurio teisinga 2008 m. pasaulinės recesijos prognozė pelnė jam “Dr. Doom” titulą, sako, kad Credit Suisse problemos gali būti pernelyg rimtos Šveicarijai.

Trečiadienį banko akcijos atpigo 30 proc. po to, kai pagrindinis jo akcininkas – Saudo Arabijos nacionalinis bankas – atsisakė toliau investuoti. Tuo tarpu kredito įsipareigojimų neįvykdymo apsikeitimo sandoriai smarkiai pabrango, rodydami didėjančius nuogąstavimus, kad bankas nesugebės įvykdyti savo skolinių įsipareigojimų. Šiandien, po ŠCB pagalbos, situacija apsivertė 180 laipsnių kampu – banko akcijos pabrango 40 %.


“Problema ta, kad Credit Suisse, pagal kai kuriuos standartus, gali būti per didelis, kad bankrutuotų, bet taip pat ir per didelis, kad būtų gelbėjamas”, – trečiadienį Bloomberg televizijai sakė N. Roubini.

“Neaišku, ar, skirtingai nei Jungtinėse Valstijose, [Šveicarijos] federalinė sistema turi pakankamai išteklių finansinei paramai organizuoti”, – pridūrė jis, turėdamas omenyje decentralizuotą Šveicarijos valdymo formą, pagal kurią valdžia perduodama kantonams.


Šis įspėjimas buvo paskelbtas kelios valandos prieš tai, kai Šveicarijos centrinis bankas paskelbė, kad Credit Suisse gali tikėtis jo likvidumo paramos, ir apibūdino banką kaip gerai kapitalizuotą.

Vis dėlto Credit Suisse finansinė būklė kelia susirūpinimą po to, kai vien per ketvirtąjį ketvirtį bankas patyrė didelių nuostolių, susidūrė su keliais skandalais ir klientai atsiėmė daugiau kaip 100 mlrd. dolerių turto.

Banko indėlių stabilumas pastaruoju metu tapo svarbiausiu prioritetu. Indėlių atsiėmimas, arba, kaip kartais vadinama, indėlininkų reidas, Silicon Valley Bank praėjusią savaitę sukėlė staigų jo bankrotą po to, kai bankas netikėtai pranešė apie 1,8 mlrd. dolerių nuostolį iš obligacijų portfelio.

Roubini pažymėjo, kad Credit Suisse turėjo gerokai daugiau turto nei SVB prieš bankrotą. Ketvirtojo ketvirčio pabaigoje Credit Suisse turėjo daugiau kaip 500 mlrd. dolerių vertės turto, t. y. daugiau nei dvigubai daugiau nei SVB.


“Taigi bet kas, kas nutiks Credit Suisse, turės sisteminių pasekmių ne tik Europos finansų sistemai, bet ir pasaulinei finansų sistemai”, – sakė jis. “Taigi, jei Silicon Valley Bank sukels bangos efektą pasaulio finansų rinkose, bus kažkas blogo, tai kas nutiks Credit Suisse, bus dar rimčiau – kažkas panašaus į “Lehman Brothers momentą.”


Pagal Insider

5 2 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,357SekėjaiPatinka
1,600ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x