Dolerio kursas smarkiai šoktelėjo po naujienų iš Austrijos

Austrija vėl įveda visišką izoliaciją dėl Covid ir nuo vasario įveda privalomus skiepus, o Lagarde dar kartą patvirtina, kad ECB nekels palūkanų normos 2022 m.

Euro / dolerio grafikas M15 intervale

Austrija pirmadienį įves ketvirtąją nacionalinę izoliaciją (karantiną), nes Covid-19 atvejų skaičius ir toliau auga. Neskiepytiems šalyje jau draudžiama palikti namus, išskyrus svarbias priežastis. Kancleris Aleksandras Schalenbergas penktadienį spaudos konferencijoje paskelbė, kad šios izoliavimo priemonės visoje šalyje bus pradėtos taikyti nuo pirmadienio. Izoliacija truks ne ilgiau kaip 20 dienų, sakė Schallenbergas.


“Nepavyko įtikinti pakankamai žmonių pasiskiepyti. Nemalonu, kad tokių priemonių reikia imtis dar kartą”, – spaudos konferencijoje sakė kancleris Aleksandras Schalenbergas.


Jis taip pat paskelbė, kad nuo vasario 1 dienos Austrijoje bus privaloma skiepytis nuo COVID. Austrija įvedė izoliaciją visiems tiems, kurie pirmadienį nebuvo paskiepyti, tačiau nuo to laiko infekcijos ir toliau fiksuoja naujus rekordus. Austrija ketvirtadienį pranešė apie 15 145 naujus Covid-19 atvejus – tai naujas rekordas.

Apie 65% Austrijos gyventojų yra visiškai paskiepyti nuo viruso. Schallenbergas anksčiau apibūdino šį lygį kaip „gėdingai žemą“. Ši šalis turi antrą pagal dydį vakcinacijos lygį Vakarų Europoje po Lichtenšteino. Dvi labiausiai nukentėjusios provincijos – Zalcburgas ir Aukštutinė Austrija – ketvirtadienį pareiškė, kad įves savo ribojimus ir padidins spaudimą vyriausybei daryti tą patį nacionaliniu lygmeniu.

Sergamumo koronavirusu grafikas Europoje. Bloomberg duomenys

Ateinant žiemai Europoje atšalo orai, o vyriausybės buvo priverstos svarstyti galimybę pakartotinai įvesti nepopuliarius karantinus. Nyderlandai vėl įvedė dalinį uždarymą, o barai ir restoranai užsidaro 20 val.

Tokiomis aplinkybėmis pinigų rinkos praranda pasitikėjimą, kad Europos centrinis bankas iki kitų metų pabaigos padidins palūkanų normas, o euras tampa akivaizdžiu autsaideriu. Apsauginės valiutos yra labai paklausios, o jena ir Šveicarijos frankas yra vienintelės pagrindinės G-10 valiutos, kurių dolerio atžvilgiu buvo žalioje zonoje, o šis taip pat pakilo. Europos akcijos, naftos, dujų, S&P 500 ateities sandoriai krito.

Europos centrinio banko prezidentė Christine Lagarde penktadienį patvirtino, kad „sąlygos palūkanų kėlimui kitais metais greičiausiai nebus įvykdytos“. Lagarde penktadienį kalbėjo Frankfurto Europos bankininkystės kongrese, kur perspėjo, kad ECB „neturėtų skubėti per anksti griežtinti“ monetarinės politikos.

Euro kursas po Lagarde pareiškimo smuko iki 1,1285 USD dolerio atžvilgiu. Lagarde jau bandė švelninti lūkesčius, kad kitais metais bus padidintos palūkanų normos po spalio mėnesį vykusio ECB politikos susitikimo.

Auga lūkesčiai, kad kitais metais doleris gali dar labiau sustiprėti.


„Manome, kad FED QE sumažinimo ir pasaulinio augimo sulėtėjimo derinys turėtų būti palankus JAV doleriui 2022 m.“, – prognozuojamoje ataskaitoje teigė UBS analitikai.


JAV mažmeninės prekybos pardavimai šią savaitę viršijo lūkesčius po netikėto infliacijos padidėjimo praėjusią savaitę. Tuo tarpu Europoje vyriausybės kovoja su didėjančiu COVID-19 atvejų kiekiu, o ekonominiai duomenys buvo nevienareikšmiški.


„Ankstesniais atvejais po karantino sugriežtinimo, kai euro kursas buvo žemesnis nei 1,10 USD, buvo lydimas didelių euro pardavimų“, – sakė Societe Generale strategas Keithas Jaxas.

„Jei kyla klausimas: ar rinka dabar pardavinės eurą, „manau, kad atsakymas yra toks: nebent duomenys iš Europos itin pagerės”.


Pagal ProFinance.Ru naujienas ir rinkos įvykius Telegram