Dolerio kursas užkariauja seniai pamirštas aukštumas

Lūkesčiai dėl dolerio palūkanų normos didinimo skatina valiutų rinkas, todėl doleris švyti, likusios valiutos – blanksta

Dolerio/jenos savaitinis grafikas

JAV dolerio kursas jenos atžvilgiu trečiadienį pasiekė aukščiausią lygį nuo 2017 m. kovo, o euro atžvilgiu – aukščiausią lygį per 16 mėnesių, įveikdamas pagrindinius pasipriešinimo lygius, nes daugybė stiprių ekonominių duomenų padidino lūkesčius dėl ankstesnio Federalinio rezervo banko palūkanų normos kėlimo.

Australijos doleris nukrito iki žemiausio lygio per daugiau nei mėnesį po to, kai darbo rinkos duomenys nepatvirtino būtinybės griežtinti pinigų politiką.

Doleris pakilo iki 114,975 jenos, o dabar jo kursas siekia 114,82. Euras pirmą kartą nuo 2020 m. liepos mėnesio nukrito iki 1,1263 USD, o dabar yra prekiaujamas su 0,2% nuostoliu iki 1,12985 USD.

Pasak Maybank vyriausiojo valiutų analitiko Christopherio Wongo, Europos vieningosios valiutos kritimą dar labiau apsunkino tai, kad suveikė stopai ties 1,1290 USD lygiu.

Tačiau infliacija ir monetarinė politika yra „didžiosios pastarojo meto dolerio kurso kilimo varomosios jėgos“, sakė jis.


„Pagrindinių valiutų atveju, infliacija skatina didėjantį išsivysčiusių rinkos politikos skirtumą JAV dolerio naudai“, – sakė Wongas.


Tikėtina, kad dolerio prieaugis bus ryškesnis mažesnio pajamingumo pagrindinių valiutų, tokių kaip JPY, EUR ir CHF atžvilgiu, sakė jis.

Dolerio indeksas, matuojantis valiutą šešių konkurencinių valiutų atžvilgiu, pakilo 0,1% iki 96,053, kai anksčiau pirmą kartą nuo praėjusių metų liepos pasiekė 96,266.

Antradienį paskelbtoje ataskaitoje teigiama, kad mažmeninė prekyba JAV spalį išaugo daugiau nei tikėtasi, o tai pratęsė pagreitį nuo praėjusios savaitės, kai duomenys parodė, kad vartotojų kainos kilo sparčiausiai nuo 1990 m.

Stiprūs duomenys taip pat padarė spaudimą JAV iždo obligacijoms – 10 metų trukmės obligacijų pajamingumas Azijos pradžioje pasiekė 1,649%, o tai yra aukščiausias trijų savaičių rodiklis.


„Duomenys patvirtina tą jausmą, kad reikalai klostosi gana gerai, ir Fed gali tapti griežtesnis, bet tik šiek tiek, jei jis nori, kad vakarėlis visiškai pasibaigtų“, – sakė ING Azijos ir Ramiojo vandenyno tyrimų vadovas Robas Carnellas.

„Visų pirma, infliacija šiuo metu yra svarbi visiems, ji vis dar yra problema po duomenų, kuriuos vakar gavome iš JAV, o šiandien gauname daugybę kitų infliacijos duomenų, ypač iš JK ir Kanados – pridūrė jis


Finansų rinkos šiuo metu vertina tikimybę, kad FED palūkanų normos bus padidintos birželį, o po to lapkritį.

Sent Luiso federalinio banko prezidentas Jamesas Bullardas antradienį pareiškė, kad centrinis bankas turėtų „laikytis  griežtesnės krypties“ per artimiausius kelis posėdžius, kad pasiruoštų tam atvejui, jei infliacija nepradės mažėti.

Trečiadienį suplantuota keleto FED pareigūnų pasisakymai, įskaitant Niujorko FED pirmininką Johną Williamsą.

Pagal Thomson Reuters