Euras nukrito iki 2020 m. liepos minimumų, o Turkijos lira atšoko iki 12,45

Euras krenta po silpnų duomenų ir švelnių ECB komentarų, Turkijos lira techniškai atšoko po 15% kritimo antradienį

EUR/USD grafikas H1 laiko intervale

Euras nukrito trečiadienį po to, kai apklausa parodė, kad Vokietijos verslo klimatas lapkritį pablogėjo, o Turkijos lira vis dar patyrė spaudimą, prezidentui Tayipui Erdoganui ginant palūkanų sumažinimą, nepaisant augančios infliacijos.

Verslo nuotaikos Vokietijoje prastėjo jau penktą mėnesį iš eilės, nes tiekimo problemos gamybos pramonėje ir koronavirusinių infekcijų antplūdis aptemdė didžiausios Europos ekonomikos augimo perspektyvas. Ifo institutas pranešė, kad jo verslo klimato indeksas nukrito iki 96,5 nuo 97,7 spalį.

Euras nukrito 0,3% iki žemiausio lygio nuo 2020 m. liepos pradžios – 1,1205 USD.


„Verslo lūkesčių mažėjimas dėl to, kad stiprėjant COVID pandemijai, Vokietijos valdžia gali sugriežtinti karantino apribojimus, sudaro palankias sąlygas tolesniam euro kurso kritimui, laukite testo 1.1200 / 1.1190 lygiuose“, – sakė Jeremy Streichas, CIBC G10 FX strategijos vadovas.


Europos centrinis bankas turi kontroliuoti skolinimosi išlaidas, nes koronaviruso pandemija užsitęsė ir nėra jokių ženklų, kad infliacija taptų nekontroliuojama, trečiadienį pareiškė ECB valdybos narys Fabio Panetta.

Tikimasi, kad ECB kitą mėnesį sutiks nutraukti 1,85 trilijono eurų vertės nepaprastosios padėties viešųjų pirkimų programą dėl pandemijos ir dabar vyksta diskusijos dėl to, kiek obligacijų jis nupirks, kai ji baigsis kovo mėnesį.

Panetta –  italas ir švelniausias iš šešių ECB valdybos narių, teigė, kad ECB turi ir toliau remti obligacijų rinką, kad ji pasiektų 2% infliacijos tikslą net pasibaigus dabartiniam pasiūlos nulemtam kainų šuoliui.


„Pirma, infekcijų padidėjimas (COVID-19), su pandemija susijusių apribojimų atnaujinimas ir karantino įvedimas kai kuriose euro zonos šalyse reiškia, kad pandemija dar nesibaigė“, – renginyje sakė Panetta.

“Antra, netinkamas staigus viešųjų pirkimų sumažinimas prilygtų politikos sugriežtinimui”.


Turkiška tragedija

Turkijos lira antradienį pasiekė rekordiškai žemą lygį – 13,45, kai nukrito apie 15 proc. Dabar valiuta dolerio atžvilgiu grįžo į 12,37 lygį ir šiandien atsidarė ties 13,15 lygiu.

Valiuta pasiekė rekordines žemumas 11 sesijų iš eilės. Nors Turkijos prezidentas R.T. Erdoganas gina centrinio banko pinigų politiką, jis yra plačiai kritikuojamas tų, kurie ragina imtis veiksmų siekiant pakeisti valiutos nuvertėjimą. Dėl to šalyje žmonės išėjo į gatvės, kilo riaušės, neramumai, nemažai žmonių suimta.


“Po kelių centrinio banko personalo pasikeitimų prezidentas Erdoganas dabar surado centrinio banko vadovą, kuris paklustų ir savo valia sumažintų palūkanų normas. Kai infliacija yra aukšta, viršija 20%, toks požiūris yra šiek tiek neįprastas”, – sakė valiutos atstovas Moritzas Peissenas, valiutų treideris iš Berenberge.


Doleris

JAV dolerio indeksas trečiadienį pasiekė naują 16 mėnesių aukščiausią lygį – 96,666, prieš lapkričio mėnesį vyksiantį Federalinių rezervų banko valdybos (FOMC) posėdį ir po staigaus pakilimo, kai buvo paskirtas FED pirmininkas Jerome’as Powellas.


„Bus įdomu įvertinti, koks didelis sakališkų ​​ir balandiškų nuomonių skirtumas“, – klientams rašė ING analitikai, nors FOMC protokolai ir bus pasenę. Po posėdžio paskelbti duomenys parodė infliaciją JAV, o tai yra rimtas argumentas už greitesnį QE mažinimą ir ankstesnį monetarinės politikos griežtinimą, sakė banke.


Daugybė JAV duomenų, įskaitant bedarbystės pašalpas, ekonominio augimo duomenis ir FED pageidaujamą infliacijos tikslą, bus pateikti vėliau, trečiadienį, prieš ketvirtadienio Padėkos dieną.

Per naktį Naujosios Zelandijos doleris susilpnėjo po mažesnio nei tikėtasi palūkanų kėlimo.

Naujosios Zelandijos doleris tapo didžiausiu žaidėju ramioje Azijos sesijoje ir nukrito 0,4% iki 0,6918 USD po to, kai Naujosios Zelandijos rezervų bankas padidino palūkanų normas 25 baziniais punktais ir padidino savo ilgalaikės palūkanų normos perspektyvą 50 bazinių punktų.

Parengta pagal Joyce’as Alvesas ir Tomas Westbrookas © 2021 Thomson Reuters