Euras ruošiasi pratestuoti 20-ties metų palaikymo lygį

Treideriai, prekiaujantys eurais netrukus susidurs su 20 metų palaikymo lygiu, nes bendroji valiuta krenta po padidėjusio karantino Europoje

Ribojimų dėl karantino grąžinimas didina treiderių eurais dėmesį į pagrindinį palaikymo lygį, kuris atsirado nuo valiutos atsiradimo daugiau nei prieš du dešimtmečius.

Bendra Europos valiuta Niujorke nukrito 0,2% iki 1,1232  ir išliko žemiausiame lygyje per 16 mėnesių. Tokį lygį euras pasiekė po to, kai Austrija pareiškė, kad įves visoje šalyje karantiną, o Vokietija užsiminė, kad netrukus gali pasekti šiuo pavyzdžiu ir ji. Šios žinios paveikė eurą, kuris jau šį mėnesį patyrė spaudimą dėl didėjančių monetarinės politikos skirtumų ir Europos ir JAV ekonominių duomenų neatitikimų.

Silpnėjančios nuotaikos Europoje verčia treiderius ir investuotojus pažvelgti į kitą raudoną liniją – 1,10 USD, kur praeina trendinė linija linija, gyvuojanti nuo 1999 m. UBS Group AG ir HSBC Holdings Plc strategai prognozuoja, kad iki 2022 m. pabaigos euras nukris iki šio lygio, nes treideriai tikisi, kad Europos centrinis bankas išlaikys rekordiškai žemas skolinimosi išlaidas, o Federalinis rezervų bankas imsis didinti palūkanų normas.

Bloomberg grafikas


„Mes nesutinkame su šios savaitės euro ir dolerio prognozėmis, bet panaudosime bet kokią korekciją, kad ją parduotume“, – sakė „Citigroup“ strategas Ebrahimas Rahbari.


Požymių, kad treideriai ruošiasi tolesniam nuosmukiui, atsiranda visose rinkose. Štai keletas iš jų:

Opcionai

Opcionų, kurie atneš pelno, jei euras susilpnėtų, paklausa šiais metais yra brangiausia, rodo Depository Trust & Clearing Corporation duomenys. Tuo tarpu “bulių” statymai sudaro tik 44,5% visų vanilinių opcionų interesu šį mėnesį, palyginti su prieš aštuonis mėnesius matytu suskirstymu.

Bloomberg grafikas

Pakilimo tikimybė

Pagal lapkričio mėnesio DTCC prekybos apimtis euras išliks dabartiniame lygyje nuo 1,13 USD iki 1,14 USD.

Bloomberg grafikas

Nors opcionų treideriai mato tik 22% tikimybę, kad iki šių metų pabaigos euras nukris iki 1,10 USD, tikimybė, kad tai įvyks iki 2022 m. pirmojo ketvirčio, ​​išauga iki 50%. Bloomberg duomenimis, treideriai mato 64% tikimybę, kad tai įvyks iki kitų metų pabaigos.

Švytintis protrūkis

Didėjantis palūkanų normų ir pajamingumo skirtumas tarp JAV ir euro zonos didina spaudimą eurui. Dviejų metų trukmės JAV ir Vokietijos obligacijų pajamingumo skirtumas šį mėnesį padidėjo 20 bazinių punktų ir pasiekė didžiausią nuo 2020 m. kovo mėnesio. Palyginimui, šių metų kovą jis buvo tik aštuoni baziniai punktai, kai panaši dinamika susilpnino eurą 2,9%.

Pasak Danske Bank analitiko Mikaelio Olay Milhoy, Europa žengia link griežtesnių apribojimų daugelyje šalių, nes protrūkiai tik stiprėja. Australia & New Zealand Banking Group Ltd. vyresnysis tarptautinis ekonomistas Brianas Martinas sako, kad euras gali būti pažeidžiamas smukimo rizikos, nes augimo lūkesčiai ir palūkanų normos pasikeitė euro zonos atžvilgiu. .

Pagal Vasilis Karamanis, Bloomberg