Fed išlaikė intrigą: per ateinančias tris savaites rinka turės apie ką galvoti

Lapkričio 3 dieną vykusio paskutinio FED posėdžio, kuriame reguliuotojas nusprendė pradėti riboti aktyvų pirkimo programą, protokolas nieko naujo nepranešė, išskyrus tai, ką pastarosiomis dienomis jau girdėjome iš jo atstovų.

Euro / dolerio kurso grafikas 1 minutės intervale

Ką tik paskelbtas paskutinio FOMC posėdžio (lapkričio 3 d.) protokolas, kuriame reguliuotojas nusprendė pradėti mažinti aktyvų pirkimo programą, mažai nuųvietė kriterijus, kuriais FED galėtų vadovautis ateityje koreguodamas šią programą. Todėl vangi rinkos reakcija į šį įvykį nestebina.

Iš dokumento teksto matyti, kad Komitetas pabrėžė „išlaikyti lankstumą“ ir „tinkamai koreguoti pinigų politiką“, pagrįstą „rizikos valdymo sumetimais“. FOMC „nesvyruos“, jei jai reikės „atitinkamų priemonių kovai su infliaciniu spaudimu, kuris kelia ilgalaikę riziką kainų stabilumui ir užimtumo tikslams“.

Be to, „kai kurie“ FOMC nariai pasisakė už aktyvų pirkimo programos mažinimo spartinimą, o „įvairūs“ komiteto nariai taip pat mano, kad reikia ankstesnio palūkanų kėlimo ciklo, nei buvo tikėtasi anksčiau. Bet visa tai praėjusią savaitę sužinojome iš reguliuotojo atstovų, o aiškių politikos koregavimo kriterijų neišgirdome.

Kitaip tariant, ateinančias tris savaites, likusias iki kito FED posėdžio (gruodžio 14-15 d.), rinka turės spėlioti apie tolesnius reguliuotojo veiksmus. Jos atstovų retorika sufleruoja apie galimybę paspartinti aktyvų pirkimo programos ribojimą, tačiau iki to dar matysime lapkričio mėnesio vartotojų infliacijos JAV skaičius (atkreipkite dėmesį, kad ankstesnis posėdis įvyko prieš paskelbiant analogiškus duomenis už spalį).

Pagal ProFinance.Ru naujienas ir rinkos įvykius Telegram