Antradienis, 17 gegužės, 2022
spot_img

NFT perspektyva 2022 metams

Pastaruoju metu žmonės vis labiau domisi NFT, kuris vis labiau įsitraukia į mūsų gyvenimą. Šiuos aktyvus jau galima sutikti žaidimų pardavimuose arba meno objektuose. Kas tai yra, kaip juos galima panaudoti ir kokį pelną jie gali atnešti?

non-fungible token (nekeičiamas žetonas) – tai virtualus meno objektas, kurio nuosavybė įrašoma į specialų duomenų bloką (blokų grandinę) ir fiksuojama kaip unikalus tinklo adresas. Pavyzdys – gali būti daug kopijų, bet originalas vis tiek bus vienintelis. Šis originalas ir bus NFT. Šio adreso neįmanoma suklastoti, nes blokų grandinė neleis perduoti kopijos. NFT turi specialią „elektroninę žymę“, kurioje pateikiama informacija apie savininką, autorių ir kiti duomenys.

Jūs įsigyjate NFT turtą, bet neturite teisių į jį ir negalite juo disponuoti už blokų grandinės ribų. Jo negalima pasiskolinti ar padalyti į dalis. Galite daryti tik tai, ką leidžia jo savininkas, t. y. galite jį pirkti, laikyti savo kolekcijoje ir parduoti.

Jau dabar garsių filmų NFT fragmentus parduoda kino studijos, todėl galima tapti vieninteliu žetono su filmo „Pulp Fiction“ finaline scena savininku, tačiau tai nereiškia, kad savininkas gaus pelno iš filmo rodymo kino teatruose. Tačiau pats fragmentas galėtų būti parduodamas blokų grandinėje.

Brangiausiu NFT laikomas dailininko Mike’o Winkelmano paveikslas „Kiekviena diena: pirmosios 5000 dienų“: paveikslas buvo parduotas už 69 mln. dolerių.

Panašiai kaip ir apie kriptovaliutas, apie NFT žmonės pradėjo girdėti palyginti neseniai, nors žetonų pavidalu jos egzistuoja nuo 2010-ųjų. Patys NFT projektai buvo suformuoti tik 2017 m.

Tuo metu populiariausias NFT žaidimas buvo CryptoKitties, kuriame galima veisti virtualias kates. Joje naudojama Ethereum blokų grandinė. Žaidimas išpopuliarėjo, o žaidimo augintinių pardavimų suma viršijo šimtus tūkstančių dolerių.

2018 m. viena iš virtualių kačių aukcione buvo parduota už 172 000 JAV dolerių. 2019 m. žaidimas CryptoKitties internetu atliko daugiau nei du milijonus operacijų – daugiau nei bet kuri kita decentralizuota programėlė. 2020 m. gegužės mėnesiui žaidime buvo registruoti beveik 100,000 CryptoKitties „savininkų“.

NFT paklausa atsirado didėjant susidomėjimui blokų grandinės sistema ir augant investuotojų į pačią kriptosferą skaičiui. Prasidėjus Covid-19 pandemijai, žmonės pradėjo ieškoti būdų, kaip užsidirbti pinigų internete.

NFT populiarumui įtakos turėjo ir informacinis šurmulys. Nukrypstant nuo žaidimų temos, savo žetonus pradėjo leisti įvairios įžymybės, tokios kaip Elonas Muskas, Asapas Rocky, Paris Hilton, Johnas Cena, Tony Hawkas ir daugelis kitų.

Tačiau didžiausią postūmį NFT augimui suteikė lošimų pramonė. Dažniausiai ekspertai NFT sieja su žaidimų aplinka ir žaidime esančiais daiktais. NFT koncepcija, kurios pagrindinė dalis yra unikalumas, idealiai tinka kolekcininkams tokiuose žaidimuose kaip World of Warcraft, Fortnite, Dota ir daugelyje kitų.

Ateities perspektyvos ir planai

Nekeičiamųjų žetonų rinka vystosi taip pat sparčiai, kaip ir blokų grandinės pramonė. Lieka daug klausimų dėl tokio aktyvo pardavimo ir naudojimo  taisyklių ir jų taikymo market-aikštelėse. Ateityje asmens dokumentai (pasai, sertifikatai, kiti dokumentai) gali būti įrašyti į blokų grandinės tinklą, naudojant NFT. Tai padės pašalinti patį dokumentų klastojimo faktą.

NFT jau daro įtaką meno sektoriui ir jo platinimui. Ir ši kryptis yra tik kelionės pradžioje.

Pagal Bloomberg medžiagą

5 1 balsas
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,280SekėjaiPatinka
1,500ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x
()
x