Ketvirtadienis, 20 sausio, 2022
spot_img

„Parduoti dolerį“ – girdisi iš visų finansinio pasaulio kampelių

Omicronas padarys galą pandemijai, o tai reiškia, kad pasaulio ekonomika spartės. Tokiomis sąlygomis laimės nepakankamai įvertintos besivystančių šalių akcijos ir valiutos.

Pasaulio ekonomikos atsigavimui įsibėgėjus, fondų valdytojai ragina pardavinėti dolerį ir investuoti į turtą, pavyzdžiui, besivystančių rinkų akcijas ir auksą. Vis daugiau investuotojų daro statymus, kad pasaulinė atsargų valiuta pasiekė aukščiausią tašką po staigaus kritimo po to, kai prieš mėnesį buvo pasiekusi aukščiausią tašką, kai USD pozicionavimas buvo didžiausias nuo 2015 m.

K2 Asset Management rekomenduoja parduoti dolerį ir pirkti kylančias Azijos obligacijas bei Europos akcijas, o Brandywine Global Investment Management perka su biržos prekėmis susietas valiutas. Bleakley Advisory Group LLC teikia pirmenybę auksui ir sidabrui.


„Doleris pasiekė aukščiausią tašką“, – sakė Jackas McIntyre’as, Brandywine investicijų vadovas, praėjusį mėnesį pardavęs dolerį Australijos ir Čilės pesų atžvilgiu. „Jis per brangus, žmonės per ilgai jį perka. Man didžiausias veiksnys, kuris susilpnins dolerį, yra tiesiog pasaulio augimo rodiklių pagerėjimas.


Bloomberg grafikas

Bloomberg Spot Dollar indeksas trečiadienį krito sparčiausiu tempu nuo gegužės mėnesio ir nukrito 0,6%, kai treideriai pardavinėjo JAV valiutą po infliacijos duomenų, kurie iš esmės atitiko rinkos prognozes. Nuostoliai dar labiau padidėjo, nes fondai, kurie rėmėsi griežtesne Federalinio rezervų banko retorika, uždarė savo ilgas pozicijas, taip pat nurodydami pagerėjusius Vokietijos ir Kinijos ekonomikos rezultatus kaip argumentą už nepakankamai įvertinto turto paiešką už didžiausios pasaulio ekonomikos ribų.


„Doleris akivaizdžiai apsisuko, o žvelgiant atgal, jis iš tikrųjų pakilo tik praėjusiais metais, nes FED aplenkė Japonijos banką ir Europos centrinį banką griežtindamas pinigų politiką“, – sakė Peteris Boukwaras, Bleakley Advisory Group vadovas investicijoms.


Tokioje aplinkoje „aš vis dar teikiu pirmenybę auksui ir sidabrui“ kaip alternatyvą doleriui, sakė jis. Tikėtina, kad doleris ir toliau silps, nes pradės pildytis hipotezė apie didėjantį JAV deficitą ir platesnį pasaulinį atsigavimą turto už Amerikos ribų naudai, teigia investuotojai. George’as Bubouras iš K2 Asset Management nori pirkti viską nuo Čilės pesų iki valstybės obligacijų Pietryčių Azijoje.


„Dolerio pikas tikrai jau praėjo“, – sakė fondo valdytojo tyrimų vadovas Bubouras. „Valiutų treideriai dabar gerai ir tiksliai atsižvelgia į Fed palūkanų normų kėlimą ir ekonomikos atsigavimą. Yra daug galimybių iš besivystančių rinkų į Europą gauti valstybės obligacijų, paskolų ir akcijų, tikint, kad doleris gali ir toliau silpti.


Bloomberg grafikas

Barings Investment Institute yra tik viena iš kompanijų, kuri mano, kad doleris silpnėja prieš besivystančių šalių bendraamžius.


„Dolerio smukimas yra natūrali pasaulinio atsigavimo dalis, nes rinkos vertina dabartinę omikrono riziką taip, lyg pandemija šiais metais bus daug lengviau valdoma“, – sakė vyriausiasis pasaulinis strategas ir Barings Investment Bostone vadovas Christopheris Smartas. „Normalėjant ekonominei veiklai, į kitas pasaulio šalis turėtų būti dar daugiau kapitalo srautų. Besivystančių rinkų valiutoms pagaliau turėtų būti naudingas atsigavimas“.


Vis dar buliai

Nors dolerinės meškos pakėlė savo balsą, kiti sako, kad dar per anksti nurašyti dolerį. DailyFX Azijos skyriaus vadovas Ilja Spivakas teigia, kad trečiadienio infliacijos duomenys neparodė didesnio kainų padidėjimo, ir tai buvo reakcija į naujausius FED pirmininko Jerome’o Powello pareiškimus.


„Nemanau, kad jis apskritai pasiekė savo viršūnę“, – sakė jis. Doleris „ir toliau atrodo konstruktyvus likusią šių metų dalį, bet, žinoma, rinkos juda ne tiesia linija“.


Draudimo fondai taip pat išlieka optimistiški ir per pastarąsias tris savaites net padidino savo bendras dolerio ilgąsias pozicijas aštuonių kitų pagrindinių valiutų krepšelio atžvilgiu, rodo Bloomberg surinkti Commodity Futures Trading Commission duomenys.

„Citigroup Global Markets Inc. atkreipia dėmesį į tiek JAV palūkanų normų kilimą, tiek kiekybinį FED griežtinimą kaip „dažniausiai neigiamus“ veiksnius besivystančių rinkų akcijoms ir valiutoms.


„Priežastis, dėl kurios EMFX dar nereagavo į aukštesnes JAV palūkanų normas, daugiausia yra ta, kad iždo ir obligacijų skirtumai iš esmės buvo stabilūs“, – rašė Citigroup strategai, įskaitant Dirką Wheelerį. „Mes kaip ir anksčiau laikome pirkimus su JAV doleriu, bet laukiame didesnės santykinės vertės nei prieš pastarąjį JAV realaus pajamingumo šuolį“.


„Geriausia vieta“

Kiti tikisi tolesnių dolerio nuostolių ir ieško alternatyvų.


„Dolerio fundamentalūs pagrindai yra silpni dėl žemų realių palūkanų normų ir didelio neigiamo išorės balanso“, – sakoma GAM Hong Kong Ltd. investicijų vadovo Robo Mumfordo pranešime. „Aplinkoje, kurioje išsivysčiusiose šalyse aukštesnė infliacija ir didesnės palūkanų/diskonto normos, EM šalyse yra gera vieta (investuoti).

Pagal Ruth Carson ir Joanna Ossinger Singapūre, Bloomberg

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,103SekėjaiPatinka
1,490ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x
()
x