Ketvirtadienis, 29 rugsėjo, 2022
spot_img

Po FED sprendimo doleris pasiekė daugiamečius maksimumus

EURUSD grafikas 1 savaitės laiko intervale

FED dar nesiruošia sustoti, rinka klydo

Ketvirtadienį dolerio kursas pakilo iki naujo aukščiausio per du dešimtmečius lygio, o akcijų kursas smuko, nes investuotojai nerimavo dėl Federalinės rezervų sistemos agresyvios JAV palūkanų normų prognozės ir ruošėsi tolesniam palūkanų normų didinimui Europoje vėliau šią dieną.

Azijos sesijoje euro kursas nukrito iki 20 metų žemiausio lygio, jenos kursas – iki 24 metų žemiausio lygio, o svaro sterlingų kursas – iki žemiausio lygio nuo 1985 m. Niūrią nuotaiką dar labiau sustiprino tai, kad Rusija mobilizuoja  rezervistus tolimesniam karui Ukrainoje.

Praėjusį kartą visos Europos ateities sandoriai nukrito 1,9 %, o FTSE ateities sandoriai – 0,9 %. S&P 500 ateities sandoriai prarado 0,5 %.

Azijos akcijos, vertinant pagal plačiausią MSCI Azijos akcijų indeksą už Japonijos ribų, nukrito 1,4 % ir pasiekė dvejų metų žemiausią lygį. Japonijos Nikkei indeksas sumažėjo 0,5 %, nors Japonijos bankui ir toliau vykdant palankią politiką, jis rado tam tikrą palaikymą.


„Manau, akcijų rinkos vis dar tikėjosi, kad FED kažkuriuo metu parodys kokių nors ženklų, kad nustos didinti palūkanų normas, tačiau tokių ženklų nebuvo“, – sakė Nomura strategas Naka Matsuzawa Tokijuje.


Palūkanų normų rinkoje trumpalaikių palūkanų normų pajamingumas toliau didėja. Rinką veikia FED numatoma didžiausia federalinių fondų palūkanų norma.

Pačių FED pareigūnų vidutinė prognozė rodo, kad metų pabaigoje JAV palūkanų normos bus 4,4 %, t. y. 100 bazinių punktų didesnės nei birželio mėn. prognozė, o 2023 m. pabaigoje – 4,6 %.

Ateities sandoriai bandė pasivyti praleistas progas. Ketvirtadienį dvejų metų iždo obligacijų pajamingumas pasiekė 15 metų aukščiausią lygį – 4,1320 %. Dešimties metų obligacijų pajamingumas yra mažesnis už šį lygį – 3,5477 %, nes treideriai atsižvelgia į didesnių kainų daromą žalą ekonomikos augimui ilgesniu laikotarpiu.


„Niekas nežino, ar šis procesas sukels recesiją, o jei taip, kokia didelė ji bus“, – žurnalistams sakė FED pirmininkas Jerome’as Powellas, paskelbęs apie palūkanų normos didinimą.

„Tikėtina, kad švelnaus nusileidimo tikimybė sumažės tiek, kad ilgesniu laikotarpiu politika turės būti labiau skatinanti“.


Palūkanų normų perspektyvos skatina dolerio kursą, nes JAV pajamingumas atrodo patrauklus, o investuotojai mano, kad kitų šalių ekonomika yra per daug trapi, kad palaikytų tokias aukštas palūkanų normas, kokios numatomos Jungtinėse Valstijose.

Išimtis – Japonija ir Kinija, kurių valiutos krenta ypač smarkiai: Japonijos bankui laikantis itin švelnios pinigų politikos, jenos kursas ketvirtadienį nukrito iki 145 jenų už dolerį.

Pajamingumas Japonijos vyriausybės obligacijų rinkoje taip pat sumažėjo, nes spekuliantai nutraukė kai kuriuos statymus dėl artėjančių politikos pokyčių.

Vėliau šiandien palūkanų normos bus didinamos Indonezijoje, Filipinuose, Didžiojoje Britanijoje, Šveicarijoje, Norvegijoje ir Norvegijoje.

Numatoma, kad Šveicarija padidins palūkanų normą 100 bazinių punktų, Norvegijos bankas padidins palūkanų normą 50 bazinių punktų, o Anglijos bankas padidins palūkanų normą 75 baziniais punktais, o treideriai mano, kad tikimybė, jog Anglijos bankas padidins palūkanų normą 75 baziniais punktais, yra 80 %.

Tai nepadės išgelbėti jų valiutų, nes Švedijos kronos kursas yra rekordiškai žemas, nepaisant to, kad šią savaitę šalyje palūkanų norma buvo pakelta sparčiausiai per pastarąją kartą.

Dolerio kurso kilimas sukėlė besiformuojančių rinkų valiutų kritimą ir smogė kriptovaliutoms bei žaliavoms. Ketvirtadienį neatidėliotinai parduodamas auksas atpigo 0,7 proc. ir priartėjo prie dvejų metų minimumo – 1661 JAV dolerio už unciją. Bitkoinas buvo šiek tiek žemiau 19 000 JAV dolerių.

Po kritimo dėl susirūpinimo paklausa Brent rūšies nafta stabilizavosi ties 90,33 JAV dolerio už barelį.

Svaras pasiekė 37 metų žemiausią lygį – 1,1221 JAV dolerio. Euro kursas nukrito iki 0,9810 JAV dolerio.

Australijos ir Naujosios Zelandijos dolerių kursas buvo beveik pasiekęs žemiausią lygį nuo 2020 m. vidurio: Australijos dolerio kursas ketvirtadienį sumažėjo 0,5 % – iki 0,6602 JAV dolerio, o NZD – 0,4 % – iki 0,5832 JAV dolerio.


„FED artimiausiu metu nesiruošia sustoti“, – sakė Sidnėjuje įsikūrusio turto valdytojo JB Were investicijų direktorė Sally Auld. „Ką šiuo metu perkate, išskyrus JAV dolerį?“


Pagal Thomson Reuters

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,336SekėjaiPatinka
1,540ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x