Penktadienis, 8 gruodžio, 2023

Prasti JAV infliacijos rodikliai nusmukdė JAV dolerį, o Bitkoinas kyla į kosmosą

Penktadienio prekyboje doleris patyria spaudimą visais frontais ir gali užbaigti pirmają savaitę iš paskutinių penkių žymiu smuktelėjimu. Pasak Reuters, nuo savaitės pradžios JAV valiuta atpigo 0,89%, pirmą sykį atsidurusi minuse nuo rugsėjo 8 d. Šią savaitę dėmesio centre buvo FRS posėdžio ataskaita, iš kurios tapo aišku, kad valdininkai neskubės priimti sprendimo dėl palūkanų kėlimo, neįsitikinę, kad JAV infliacija judės link planuoto lygio.

Šiandien publikuotas CPI indeksas, į kurį buvo dėta nemažai vilčių, nepateisino lūkesčių ir vietoj planuotų 2,3% išėjo 2,2%, taip pat prastai pasirodė mažmeninės prekybos statistika – 1,6% prieš prognozuotus 1,7%.

EURUSD

Pagrindinė valiutų pora per savaitę pakilo 0,8% ir šiuo metu konsoliduojasi ties pasipriešinimo lygiu 1.18660, už kurio pora gali įsitvirtinti dar šiandien. Jei tai pavyks, tai gali paskatinti bulius atakuoti kelis kartus nepaimtą psichologinį 1.20 lygį ir įsitvirtinti aukščiau. EURUSD trendas į viršų išlieka stiprus.

GBPUSD

Svaras parodė dar labiau įspūdingesnį rezultatą, ypač po vakar dienos augimo. Per savaitę D. Britanijos valiuta paaugo 1,48% ir šiandien sėkmingai keliauja link 1.35820 pasipriešinimo.

BTCUSD

Na, ir savaitės lyderis – Bitkoinas. Vakar kriptovaliuta pirmą sykį istorijoje prasimušė virš $5000 ribos, o šiandien pratęsė augimą, iššokdama beveiki iki $6000, pasiekdama 160 milijardų dolerių kapitalizaciją. Tai įvyko po gandų, kad Kinijos Nacionalinis Komunistų partijos kongresas gali atnaujinti prekybą kriptovaliutomis. Pasak gandų, tai gali įvykti, kai bus įvestas labiau platesnis jos reguliavimas.

O štai taip apie prekybą kriptovaliutomis pasakoja Australijos bitkoinų biržos aikštelės Independent Reserve vadovas Adrian Przelozny: “Kiekvieną dieną pas mus ateina 100-200 naujų klientų, kurie atsidaro $20.000 – $50.000 sąskaitas. Australijoje prekyba kriptovaliutomis jau yra gana smulkiai reglamentuota, todėl žmonės nebijo pirkti bitkoinų”.

Pagarbiai, Mykolas

Spekuliantas.com

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,374SekėjaiPatinka
1,730ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x