Penktadienis, 1 liepos, 2022
spot_img

Putinas laimi valiutų karą. Rublio kilimas tik prasideda

Mėnesinis Rublio ir Dolerio santykio grafikas

Atskira vieno techninio analitiko nuomonė

Nors kovos dėl Ukrainos rezultatas vis dar neaiškus, aišku viena: Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas laimi valiutų karą. Pastaruosius 29 metus Rusijos rublio kursas krito žemyn kaip spiralė. Pradėjęs 1993 m. JAV dolerio atžvilgiu nuo pariteto, vasario 24 d. Rusijai pradėjus specialią operaciją Ukrainoje, tapo beveik bevertis ir kainavo 1,25 cento.

Nepraėjus nė dviem savaitėms, kovo 7 d., rublio kursas nukrito tik iki 2/3 cento. Nuo to laiko jis beveik patrigubėjo ir pirmadienio uždarymo metu siekė 1,8 cento, t. y. aukščiausia vertė JAV dolerio atžvilgiu nuo 2015 m. birželio mėn. (Gegužės 20 d. pranešime The Institutional View rašiau, kad rublio kursas pasiekė dugną ir prasidėjo bulių rinka).

Karinis konfliktas V. Putinui buvo labai naudingas. Europa ir toliau perka Rusijos naftą ir gamtines dujas. Tuo tarpu Rusijai pavyko išvengti sankcijų, nes ji rado pirkėjų savo naftai su nuolaida, palyginti su pasauline kaina. Kitas pajamų šaltinis – kviečių, įskaitant iš Ukrainos, pardavimas pasaulinėje rinkoje.

Ką dabar rodo grafikai? Toliau pateiktame mėnesio grafike nuo 2008 m. aukščiausio lygio matyti, kaip rublis užtikrintai pramušė 13,5 metų krintantį trendą ir kiekvieną slankųjį vidurkį pradinio sprinto metu.

Mėnesinis grafikas nuo 1993 m. rodo, kad šis augimas yra didžiausias kada nors buvęs rublio vertės padidėjimas nuo pat jo prekybos JAV dolerio atžvilgiu pradžios.

Mano pranešime prognozuojama, kad iki 2023 m. pabaigos rublio kursas padidės dar 60 %. Tai daugiametės bulių rinkos pradžia, kuri bent dvigubai padidins dabartinį lygį ir grąžins rublio kursą į 2008 m. maksimumus. Netgi yra tikimybė, kad jis gali pakilti iki 1998 m. lygio, t. y. 35 centų.

Ką tai gali reikšti „pasaulinei šachmatų lentai“, reikėtų aptarti kitu laiku ir kitoje vietoje.

Andrew Addisonas – The Institutional View, tyrimų tarnybos, kuri specializuojasi valiutų techninės analizės srityje, autorius. Barrons.com

 

 

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,323SekėjaiPatinka
1,520ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x