Antradienis, 16 rugpjūčio, 2022
spot_img

Putinas nepasitrauks 2024 metais, pirkite dolerį dabar – Alfa-Bank

Dolerio/rublio grafikas savaitės laiko intervale

Antroje metų pusėje bankas įžvelgė rimtų grėsmių rubliui ir pataria dolerį pirkti jau dabar

Natalija Orlova, Alfa-Bank vyriausioji ekonomistė, šiandien patvirtino prognozę rublio dolerio atžvilgiu, kuri 2022 metų pabaigoje bus lygi 80. Rublio kritimą metų pradžioje, nepaisant naftos kainų kilimo iki 82 USD už barelį, ji aiškino mažu rinkos likvidumu ir investuotojų koncentracija į politinę riziką.

Be to, viso besivystančių rinkų valiutų bloko padėtis pablogėjo po to, kai praėjusį mėnesį FED paskelbė gana griežtą posėdžio protokolą, į kurį reaguodama 10 metų trukmės JAV iždo pajamingumas šoktelėjo iki dvejų metų didžiausio lygio – 1,8%. ryto.

Bet rubliui svarbesnė geopolitika, ypač žvelgiant į 2022 metų antrąjį pusmetį.


„Rinkimai į JAV Atstovų rūmus sugrąžins dėmesį į sankcijų temą, o įvykiai Kazachstane rodo papildomo neapibrėžtumo faktorių, kuris turi naują geografiją (Centrinė Azija) ir tiesiogiai veikia politinį horizontą iki 2024 m. Rusijoje“, – rašo M. Orlova.


Jei USD/RUB kursas nukris iki 70–75 rublių / už 1 USD (kas iš tikrųjų įvyko šiandien), rekomenduotina formuoti dolerio pirkimo poziciją, prognozuojant 80 rublių už 1 USD iki metų pabaigos, sakė Orlova.


Jos vertinimu, „Kazachstano faktoriaus“ pasekmės gali būti ilgesnės, nei dabar tikisi rinkos. Jei dabar viskas klostysis pagal teigiamą scenarijų ir valdžia panaikins chaosą miesto gatvėse, vėliau gali būti ir blogiau. Politinės padėties Kazachstane destabilizacija kelia grėsmę Rusijos Federacijos interesams Centrinės Azijos regione iki galimos įtampos su Kinija ir (arba) naujų sankcijų rizikos atsiradimo, tuo atveju, jei Rusija kariniu būdu dalyvaus vidiniame Kazachstano konflikte. Kol kas Rusija tokių momentų išvengia.

Jei iki šiol geopolitinė rizika buvo visiškai orientuota į Rusijos ir Ukrainos santykius, dabar išryškėjo naujas rizikos veiksnys, susijęs su Azijos regionu. Įvykiai Kazachstane didina baimę dėl bendros padėties Centrinėje Azijoje, kur bendra įtampa auga po neseniai įvykusio Afganistano vyriausybės pasikeitimo. Nereikia pamiršti, kad Rusija ir toliau aktyviai naudojasi Baikonūro kosmodromu, esančiu Kazachstane (kurį nuomojasi iki 2050 m.), todėl ji labai jautri čia vykstantiems įvykiams.

Jei Ukraina šiuo metu išliks Rusijos ir NATO/JAV interesų konflikto šaltiniu, Kazachstanas gali tapti įtampos šaltiniu tarp Rusijos ir Kinijos, kuri, kaip manoma, kontroliuoja maždaug 20-25% Kazachstano kasybos operacijų. Iki šiol nėra tiesioginio Rusijos ir Kinijos ekonominių interesų susidūrimo. Tačiau konfliktas subręs, jei Rusija ir Kinija darys statymus ant skirtingų Kazachstano elito dalių, kurios, kaip rodo dabartiniai įvykiai, yra nevienalytės.


„Rusijos rinka destabilizaciją Kazachstane vertina kaip patvirtinimą, kad prezidentas Putinas liks savo poste ir po 2024 m. Tačiau gali būti, kad situacija Kazachstane pasireikš tik tuo, kad Rusijos politinis elitas iki pat paskutinės akimirkos atsidurs be aiškaus politinio tranzito plano, o tai turės neigiamų ekonominių pasekmių. Pagrindinė išvada iš įvykių Kazachstane yra ta, kad padėtis Centrinėje Azijoje nebeprognozuojama, o tai yra neigiama žinia Rusijos rubliui“, – reziumuoja M. Orlova.


Pagal ProFinance.Ru naujienas ir rinkos įvykiai Telegram.

5 1 balsas
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,341SekėjaiPatinka
1,530ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x