Antradienis, 16 rugpjūčio, 2022
spot_img

Šiandien savo žodį tars Jerome’as Powellas

Dolerio indekso grafikas 60 minučių laiko intervale

Analitikai ir finansų rinkos šiais metais laukia jau keturių palūkanų pakėlimo iš FED keturiais ketvirčiais procentų, tačiau jie stebisi, kodėl didėjantis palūkanų normų skirtumas nepadeda dolerio augimui.

Antradienį JAV dolerio kursas pagrindinių valiutų atžvilgiu svyruoja ties savo pastarojo diapazono viduriu tarp pagrindinių valiutų, kadangi  treideriai laukia vakare vyksiančio FED pirmininko Jerome’o Powello kalbos dėl tolesnių užuominų apie politikos normalizavimo laiką ir tempą.

Savo parengtoje įžanginėje kalboje, paskelbtoje pirmadienį, Powellas pažadės neleisti įsitvirtinti aukštai infliacijai, tačiau neminės savo monetarinės politikos planų.

Tačiau jis atsakys į senatorių klausimus, kadangi jis kandidatuoja antrai ketverių metų kadencijai.

Dolerio indeksas, matuojantis valiutą šešių valiutų atžvilgiu, Europos sesijos pradžioje svyravo apie 95,86.

Lapkričio 24 d. jis pasiekė daugiau nei 16 mėnesių aukščiausią lygį – 96,938, kai FED politikos formuotojai laikosi vis griežtesnės pozicijos, tačiau nuo to laiko ji įstrigo tarp šio lygio ir 95,544, nepaisant besitęsiančios retorikos, kad Wall-Street bankai dabar prognozuoja jau keturių palūkanų pakėlimą iš FED keturiais ketvirčiais procentų.

TD Securities strategai teigė, kad FED „anksčiau nei vėliau“ pasisakys dėl aukštesnių palūkanų normų ir balanso sumažinimo pasibaigus obligacijų pirkimo skatinimui, ty procesui, vadinamam kiekybiniu griežtinimu (QT).


„Kovo mėnesio sugriežtinimo patvirtinimas ir QT pradžia turėtų palaikyti bendrą dolerio atsparumą, nors ir nusistovėjusiose ribose“, – rašoma tyrimo pranešime.


Pirmą kartą TD tikisi palūkanų kėlimo normą birželį, tačiau teigė, kad tai bus įmanoma ir kovo mėnesį.

Pinigų rinkos taip pat tikisi kėlimo iki gegužės, o iki lapkričio – dar du kartus.

JAV vartotojų infliacijos duomenys gruodžio mėn. turi būti paskelbti trečiadienį. Tikimasi, kad pagrindinis VKI per metus pasieks 7%, o tai sustiprins išankstinį palūkanų normų kėlimą.

10 metų JAV iždo pajamingumas vakar pakilo iki beveik dvejų metų aukščiausio lygio virš 1,8%, tačiau JAV dolerį palaikė silpnai.

Doleris šiek tiek pakilo iki 115,26 jenos po to, kai pirmadienį atšoko nuo savaitės žemiausio lygio 115,045.

Euras beveik nepakito ir siekė 1,1341 USD, o nuo lapkričio vidurio įstrigo savo prekybos intervalo viduryje.


„Dolerio nesugebėjimas išvystyti ralio, nepaisant didėjančios santykinės JAV obligacijų pajamingumo priemokos, palyginti su kitomis G10 ekonomikomis, daugeliui kyla klausimas, kas turi nutikti, kad doleris pakiltų“, – savo pastabose klientams rašė Chrisas Westonas, Pepperstone brokerio tyrimų vadovas.


Jis sakė, kad euro ir dolerio kurso kryptį lems uždarymas abiejose pastarojo prekybos kanalo pusėse nuo 1,1380 USD iki 1,1270 USD.

Svaro kursas išliko stabilus ties 1,3594 USD, nukritęs nuo pirmadienio dviejų mėnesių aukščiausios 1,36025 USD vertės.

Australijos doleris pakilo 0,19% ir pasiekė 0,7188 USD, tą paskatino vietos mažmeninės prekybos duomenys, kurios gerokai viršijo ekonomistų prognozes.

Remiantis Thomson Reuters medžiaga

5 1 balsas
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,341SekėjaiPatinka
1,530ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x