Antradienis, 23 liepos, 2024

Spekuliantai perka dolerį prieš eurą, franką ir svarą – Forex rinkos analitika 2018-05-07 d.

Kaip matyti iš paskutinių CFTC duomenų, savaitę iki gegužės 1 d. gryna pardavimų pozicijos apimtis su JAV doleriu sumažėjo iškart $5.3 milijardo ir pasiekė septynių savaičų minimumus (apie $18.6 milijardo).

Pozicionavimas su AUD išlieka artimas neutraliam, tačiau atviras interesas auga antrąją savaitę iš eilės. Pagrindiniai pozicionavimo pasikeitimai įvyko su euru, svaru ir franku (grynosios pozicijos su šiomis valiutomis pablogėjo prie dolerį maždaug $1-$2 milijardais).

CHF išstūmė CAD iš pirmosios vietos sąraše pagal labiausiai parduodamas valiutas, o euras išlieka labiausiai perkama valiuta.

Bulių pozicionavimo dinamika matoma Meksikos peso valiutoje (MXN), GBP ir NZD bulių nuotaikos slopsta, o JPN – išlieka neutralus.

Didžiulė grynoji pirkimo pozicija su EUR mažėja antrąją savaitę iš eilės (priešpaskutiniu ataskaitiniu periodu tai vyko dėl ilgųjų pozcijų uždarymo, o paskutiniu – naujų pardavimo sandorių fone).

Antrąją savaitę iš eilės mažėja ir grynoji savo pirkimo pozicija (spekuliantai uždarinėjo pirkimus ir atidarinėjo pardavimus).

GBPUSD

Valiutų pora GBPUSD pramušė 1.3500 ir nusitaikė į 2018 metų minimumus.

Atsinaujinęs svaro meškų impulsas pratęsė GBPUSD kritimą link daugiamėnesinių minimumų žemiau 1.3500. Spaudimą porai darė net silpna JAV darbo rinkos ataskaita, publikuota penktadienį.

Pora išlieka raudonojoje zonoje po to, kai pramušė svarbų 200-dienų SMA liniją, pirmą kartą nuo 2017 m. balandžio. Pora gali užsidaryti minuse trečiąją savaitę iš eilės, laukiant Anglijos banko posėdžio kitą savaitę.

USDJPY

Po to, kai penktadienį išėjo silpna Nonfarm Payrolls statistika, pora USDJPY apčiuopė dugną ties 108.63. Vėliau pora apsisuko ir pasiekė dienos maksimumą 109.26 ir tęsia prekybą netoli 20-dienų sma.

Palaikymą porai suteikė JAV iždo obligacijų pelningumo atsistatymas, nežiūrint trumpalaikio kritimo po NFP duomenų. Be to, Volstryto indeksai atsistatė po atsidarymo raudonojoje zonoje.

Šiuo metu USDJPY grafike susiformavo nedidelis Pin-baro modelis, su atrama nuo 108.60 lygio, kuris gali pratęsti poros kilimą pagal trendą toliau.

Pagarbiai, Mykolas Kuzminskis

Spekuliantas.com

 

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,416SekėjaiPatinka
1,840ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x