Ketvirtadienis, 8 birželio, 2023

Stiprėjant bankų krizei Bitcoin pasiekė 9 mėnesių maksimumą

Bitkoino grafikas 1 dienos intervale

Tradicinių finansų pasaulis nusirito į dugną, naujųjų pinigų pasaulis triumfuoja

Pirmadienį Bitkoinas svyravo netoli devynių mėnesių maksimumų ir baigė geriausią savaitę per ketverius metus, nes neramumai tradicinėje bankininkystėje verčia kai kuriuos investuotojus atsigręžti į skaitmeninį turtą.

Didžiausia pagal rinkos vertę kriptovaliuta pridėjo 1,5 % iki 28 412 JAV dolerių ir pasiekė aukščiausią lygį nuo birželio 12 d.

Praėjusią savaitę BTC pabrango 26 %, o per dešimt dienų pakilo daugiau kaip 35 %, nes neramumai bankų sektoriuje bangomis ritosi per visą pasaulį – nuo Silicon Valley Bank bankroto iki savaitgalį nepavykusio UBS Credit Suisse perėmimo su nuolaida, kuris gali sutriuškinti Europos obligacijų rinką ir nuvilnyti per visą pasaulį kaip Lehman bankroto banga.


“Visą pagreitį lemia likvidumas, nes bitkoinai yra alternatyvi likvidumo priemonė, – sakė Singapūre įsikūrusios skaitmeninio turto finansinių paslaugų įmonės Matrixport tyrimų ir strategijos vadovas Marcusas Tilsonas.


Jis tikisi, kad iki metų pabaigos Bitkoinas gali pasiekti 45 000 JAV dolerių lygį, o centrinių bankų likvidumas plūstels į kriptografinį turtą, kaip ir 2021 m., kai Bitkoinas pasiekė rekordines aukštumas.

Sekmadienį JAV Federalinis rezervų bankas pareiškė, kad jis ir kiti didieji centriniai bankai suteiks likvidumo, padidindami dolerių pristatymo sandorių dažnumą finansų rinkose.

Ethereum, antroji pagal dydį kriptovaliuta, sekmadienį pabrango iki septynių mėnesių maksimumo – 1 846,50 JAV dolerio, o paskutinį kartą jo vertė siekė 1 768 JAV dolerius.


“Bitkoinas koreliuoja su likvidumo sąlygomis ir realiomis palūkanų normomis. Realiosios palūkanų normos sumažėjo, likvidumo sąlygos išsiplėtė ir atrodo, kad įžengiame į naują režimą”, – sakė Ilanas Solotas, vienas iš Marex skaitmeninio turto vadovų.


Bankų krizė paveikė daugelį tradicinio finansų pasaulio kampelių, tačiau padrąsino Bitkoinų bulius, kurie skaitmeninį turtą laiko apsidraudimu nuo infliacijos, nors praėjusiais metais pasirodė priešingų įrodymų. 2022 m. dėl daugybės bankrotų ir skandalų Bitkoino kaina smuko daugiau kaip 60 %.

Žetonas taip pat kilo nepaisant vidinių prieštaravimų skaitmeninio turto erdvėje. Šį mėnesį JAV dolerio moneta trumpam neteko susietumo su doleriu, o JAV vertybinių popierių ir biržos komisija sustiprino puolimą, manydama, kad daugumą skaitmeninio turto galima priskirti prie vertybinių popierių.

Penktadienį indeksas S&P 500 smuko 1,1 proc. Jei bitkoinais vis dar būtų prekiaujama taip, kaip didžiąją 2022 m. dalį, žetonas kristų kartu su JAV akcijomis. Tačiau šį mėnesį koreliacija tarp skaitmeninio turto ir S&P 500 išnyko.


“Šiuo atveju tikrai matome, kad žmonės atkreipia dėmesį į Bitkoiną”, – sakė skaitmeninio turto pagrindinės brokerių bendrovės FalconX institucinės aprėpties vadovas Davidas Martinas.


Parengta pagal Thomson Reuters ir Bloomberg

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,366SekėjaiPatinka
1,650ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x