Antradienis, 16 rugpjūčio, 2022
spot_img

Šveicarijos frankas pakilo iki septynerių metų maksimumo ir pasiekė paritetą su euru

Euro/franko grafikas D1 laiko intervale

Frankas – vienintelė Didžiojo dešimtuko valiuta, kurios kursas birželio pabaigoje sustiprėjo dolerio atžvilgiu.

Šveicarijos franko kursas pirmą kartą po konflikto Ukrainoje pakilo iki pariteto su euru, o treideriai investavo į taip vadinamą valiutą-užuovėją, nes padidėjo susirūpinimas dėl pasaulio ekonomikos augimo rizikos.

Euro ir Šveicarijos franko valiutų poros kursas nukrito net 1 % – iki 0,99699 už eurą, t. y. žemiausio lygio nuo 2015 m.

Valiuta stiprėjo nuo tada, kai Šveicarijos nacionalinis bankas šį mėnesį netikėtai 50 bazinių punktų padidino palūkanų normas, ir tebėra pasirengęs jas dar kartą padidinti, siekdamas pažaboti infliaciją.

„Manome, kad franko kursas nukris žemiau pariteto ir ten išliks“, – sakė Temos Fiotakis, Barclays pasaulinės makroekonominės strategijos vadovas užsienio valiutų ir užsienio rinkoms. „Šokas dėl to, kad SNB nori užbėgti įvykiams už akių, dar nėra iki galo įvertintas, o jei modeliuojate pagrindinius Šveicarijos franko kursą lemiančius veiksnius, jis linkęs brangti tokiomis sąlygomis, kai rizika mažėja, infliacija yra didelė, o žaliavos brangsta.“

Šiais metais euras JAV dolerio atžvilgiu susilpnėjo 8,1 proc., nes ECB ir FED politikos skirtumai vėl tapo pasaulinių valiutų rinkų varomąja jėga. Federalinė rezervų sistema šiemet padidino pagrindinę palūkanų normą 150 bazinių punktų, o Europos Centrinis Bankas pranešė, kad kitą mėnesį pagrindinę palūkanų normą padidins tik ketvirčiu procentinio punkto.

Tuo tarpu Šveicarijos centrinis bankas šį mėnesį pirmą kartą per 15 metų netikėtai padidino palūkanų normas, nes infliacija sparčiai augo.

Goldman Sachs teigė, kad šis netikėtas sprendimas gali būti tik pradžia: bankas tikisi, kad kitais metais palūkanų norma padidės nuo dabartinių -0,25 % iki 1,5 %.

„Šveicarijos centrinis bankas, didindamas palūkanų normas, būtent to ir prašė“, – sakė Londono Nomura valiutų strategas Jordanas Ročesteris. „Centrinis bankas žinojo, kad turės didesnį poveikį Šveicarijos frankui nei kiti centriniai bankai, kuris kilo dėl pradinės pozicijos ir per daugelį metų susikaupusių finansinių srautų, kurie pamažu gali pradėti grįžti namo.“

Šveicarijos franko kursas trečiadienį taip pat padidėjo 0,8 proc. iki 0,9495 už dolerį, t. y. aukščiausio lygio nuo balandžio mėn. Dėl naujo susirūpinimo dėl ekonomikos augimo apetitas rizikai mažėjo, todėl Europos akcijos nutraukė tris dienas trukusį augimą. Frankas buvo vienintelė 10 šalių grupės valiuta, kuri šį mėnesį sustiprėjo dolerio atžvilgiu.

„Rinka daro prielaidą, kad esant infliacijai rizika, jog centrinis bankas įsikiš ir susilpnins Šveicarijos franko kursą, yra mažesnė“, – sakė Londono Rabobank valiutų strategijos vadovė Jane Foley. „Tačiau yra rizika, kad reguliatorius galėtų pasinaudoti užsienio valiutos intervencijos priemone valiutos kursui stabilizuoti, nes dideli valiutos kurso svyravimai vis tiek būtų nepageidautini.“

Pagal Bloomberg medžiagą

 

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,341SekėjaiPatinka
1,530ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x