Antradienis, 5 gruodžio, 2023

Šviežia “Brexit” apklausa verčia svarą koreguotis, stiprėja USD

JAV doleris antradienį demonstruoja augimą prieš jeną ir eurą, o svaras bando išsilaikyti ties paskutinių dienų pasiekimais,  vis labiau artėjant referendumui dėl D. Britanijos narystės Europos Sąjungoje (referendumas jau poryt). Tačiau šiandien, gerokai po pietų buvo publikuota nauja apklausa, po kurio svaras šiek tiek susikoregavo.

Valiutų pora GBP/USD nukrito nuo 1.4740 iki 1.4678 reaguodama į IG/Survation apklausą, kuri parodė, kad 45% apklaustųjų norėtų išeiti iš ES, o 44% – pasilikti. Tačiau kritimas greitai suviliojo naujus pirkėjus, kurie bando grąžinti kursą atgal, link 1.4715. Matomai, rinkoje yra daug meškų, kurios pakliuvo į nemenką nuosmūkį po staigaus svaro kilimo praėjusią savaitę ir dabar tokie pardavėjai bando atsikratyti savo trumpųjų pozicijų bet kokiais būdais, tikėdamiesi menkiausios korekcijos. Tokios aplinkybės turėtų palaikyti svarą dar dieną, po ko, tikėtinai, kursas turėtų smukti toliau, kadangi dabartinė kaina, ko gero, neatspindi to neužtikrintumo, kuris susidarė likus keletui dienų iki balsavimo.

Atkreiptinas dėmesys, kad svaras išlaikys didelį volatilumą artimiausiomis savaitėmis. Bloomberg paanalizavo, kad nors šios savaitės svaro volatilumo rodiklis ir sumenko 2,2% prieš JAV dolerį, tačiau gerokai viršija penkerių metų rodiklį – 7,8%. “Svaras palaikomas šalininkų “išsaugoti” Angliją ES sudėtyje, tačiau jei pažiūrėsite į paskutines apklausas, tai pamatysite, kad Brexit šansai yra 50/50″.

Apklausos rodo, kad svaras gali smuktelėti žemiau 1.20, jei Anglija išstotų iš ES.

“Investuotojams ir treideriams itin sunku priimti tvirtą sprendimą dėl ketvirtadienį vyksiančio referendumo” – sako analitikas iš Londone esančio banko Standard Bank Group Ltd. Stivenas Barrou.

“Tai, ką mes matome svaro grafikuose, iš esmės yra Brexit prekyba ir mes matėme, kokius impulsus sukelia naujos apklausos” – sako vyriausiasis rinkos strategas iš Worldwide Markets (JAV) Džozefas Trevizani.

brexit naujos apklausos

USD/JPY

USDJPYDaily

Taip pat šiandien kiek sumenko jena prieš JAV valiutą, poros USD/JPY kursas grįžo link 104.55. Japonijos finansų ministras Taro Aso antradienį pareiškė, kad šalies valdžia nėra nusiteikusi “tiesiog taip” imtis intervencijų valiutų rinkoje – tokie komentarai susilpnino jeną. “Bet kokiu atveju, mes nenusiteikę tiesiog taip pereiti prie intervencijų valiutų rinkoje” – sakė Aso. Praėjusį penktadienį ministras kalbėjo apie valstybės priemonių taikymo būtinumą, kad užkirsti kelią  “vienpusiškam ir spekuliacijų keliamam” jenos stiprėjimui.

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,374SekėjaiPatinka
1,730ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x