Antradienis, 23 liepos, 2024

Svaro apžvalga rytdienai, 2017-09-19 d.

Savaitės pradžioje kalbėjome apie svaro stiprėjimą prieš JAV dolerį, kuris užsidarius pirmadienio rinkoms – neįvykdytas. Prisimenant GBPUSD porą, kurioje dar nėra kirstas naujai suformuotas palaikymo lygis, vis dar galioja bulinė inercija poros kilimui, tačiau kiek kitaip atrodo svaras jeigu jį lyginsime su kitomis populiariausiomis valiutomis. Šios dienos analizei pasirinktos net 2 poros – GBP/CHF ir GBP/JPY, kurios savo funkcine prasme parodo praktikai tą patį numatomą scenarijų.

Prieš pradedant analizuoti minėtas poras vertėtų trumpai apžvelgti BOE vadovo pristatytą ” (de) globalizacijos ir infliacijos”  kalbą. Šiame leidinyje galima surasti netradicinių grafikų, kuriais remiantis mėginama pristatyti globaliai vykstančius pokyčius.

Grafikas 3a: paviršutiniškas stiprus įrodymas dėl vykstančio infliacijos ciklo

“Atsižvelgiant į pagrindinius VKI infliacijos rodiklius, kurie buvo dideli šiandien, lyginant su pirmuoju naftos šoku (3a pav.), įrodoma, kad pasaulinės jėgos tapo dominuojančios  po pasaulinės finansų krizės pažangiose ekonomikose <…> yra netgi pasiūlymų, kad pinigų politikos sistemos turėtų būti pertvarkytos – potencialiai mažinant infliacijos tikslą – reaguojant į globalizacijos augimą”. Taigi, kaip ir buvo galima atspėti, BOE nelabai džiaugiasi pernelyg išaugančiais infliaciniais rodikliais.

Natūralus klausimas, tai kaip turėtų atrodyti tas pats grafikas “normaliomis” rinkos sąlygomis? Skirtumas tikrai akivaizdus.

GBPCHF

Svaro ir Šveicarijos franko pora suformuoja vidinį barą ties viršutine fleto riba – 1,3063. Tai ganėtinai ryški valiutų poros užuomina dėl galimo apsisukimo bei kritimo link žemesnių palaikymo lygių. Artimiausias horizontalusis palaikymo lygis matomas ties 1,2650, tačiau pirmieji pasipriešinimo ženkliai iš bulių pusės gali pasijausti priartėtus prie ankstesnės viršūnės  – 1,2850.

GBPJPY

Iš esmės taip pat atrodo svaro ir Japonijos jenos grafikas. Pasiekus Fibonači 100,0 išsiplėtimo lygį nuo ankstesnios bangos susiformavo vidinis baras, tačiau šiame grafike pirmadieninė žvakė turi daugiau panašumo su pin-baro tipo žvakėmis, todėl pats modelis pažymi labiau tikėtiną smukimą. Artimiausias palaikymo lygis šiai porai – 148,06.

Sėkmingos prekybos!

Pagarbiai, Donatas

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,416SekėjaiPatinka
1,840ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x