Antradienis, 5 gruodžio, 2023

Turkijos lyra tęsia kritimą, svaras koreguojasi

Pirmadienį rinkose palyginti nedidelis volatilumas, finansinių naujienų nedaug, pagrindinės valiutų poros techniškai koreguojasi su JAV doleriu. Pimos dienos pusėje stiprėjo apsauginių valiutų – Japonijos jenos kursai, taip pat pigo Turkijos lyra. Praėjusį penktadienį, kai rinkos buvo išgąsdintos perversmo bandymu Turkijoje, Turkijos lyros kursas (USD/TRY) nukrito beveik 6%, pasiekdamas 3.046. Turkijos valdžia jau sulaikė beveik 6000 žmonių, susijusių su perversmu, tarp kurių yra įvairaus rango kariškių. Pasak Turkijos URM, nepavykusio perversmo rezultate žuvo 290 žmonių.

Įvykiai Turkijoje sustiprino investuotojų nuogąstavimus dėl geopolitinės padėties regione, kuris ir taip kenčia nuo karo Sirijoje. Bloomberg praneša, kad Visa tai atsiliepia ir Europai, kuri vis daugiau kenčia nuo teroristinių aktų.  Dabar treideriai ruošiasi ECB posėdžiui, kuris įvyks šį ketvirtadienį. Investuotojus labai domina reguliatoriaus pozicija ir pareiškimai dėl pastarųjų įvykių. Beje, rytoj vyks Turkijos centrinio banko posėdis, įdomu, kokių veiksmų imsis nacionalinis bankas savo valiutai gelbėti.

Svaras kyla po to, kai japonų mobilus operatorius SoftBank Group Corp. pranešė, kad perka britų čipų gamintoją ARM Holdings Plc už 24,3 milijardus svarų. Be to, britų valiuta palaikymą gavo iš Anglijos banko komiteto nario Martino Will’o, kuris pranešė, kad sprendimui sumažinti palūkanas rugpjūčio mėnesio posėdyje prireiks daugiau papildomų duomenų.

GBPUSDDaily

Rytoj finansinių naujienų bus daugiau, svarbiausios bus jau naktį  – 04.30 val. vyks Australijos banko praėjusio posėdžio protokolų pranešimai, 11.30 val. bus pluoštas statistikos iš D. Britanijos – čia svarbus vartotojų kainų indeksas, gamintojų kainų indeksas, finansinio stabilų ataskaita, o 15.30 va. statybų leidimai iš JAV.

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,374SekėjaiPatinka
1,730ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x