Antradienis, 16 rugpjūčio, 2022
spot_img

UBS strategai prognozuoja, kad dėl dujų krizės svaras nukris iki istorinių minimumų

UBS prognozuoja, kad šiais metais svaro kursas nukris iki 1,15 JAV dolerio. Šaltinis: UBS, Bloomberg.

Metų pradžioje bankas prognozavo, kad svaras pabrangs maždaug iki 1,50 JAV dolerio, tačiau nuomonė pasikeitė. Dujų tiekimo iš Rusijos nutraukimas pakenks JK ir euro zonos ekonomikai

UBS grupės strategai įspėjo savo turtinguosius klientus, kad Didžiosios Britanijos svaro kursas šiais metais nukris iki istoriškai žemiausio lygio, nes Didžioji Britanija gali susidurti su dujų krize žiemą.

Jie sumažino Jungtinės Karalystės valiutos prognozę spalio-gruodžio mėn. iki 1,15 JAV dolerio, t. y. lyginant su 1,26 JAV dolerio anksčiau. Tai beveik atitinka minimumo lygį, kai 2020 m. pasaulio rinkas sukrėtė pandemija. Svaras buvo pigesnis tik 1985 m.

Tai drąsi ir prieštaringa prognozė, nes dauguma analitikų mano, kad Anglijos bankui didinant palūkanų normas valiuta likusią metų dalį laikysis ties 1,22 JAV dolerio riba. UBS analitikai mano, kad net ir didžiausias per beveik tris dešimtmečius padidėjimas ketvirtadienį nesuteiks svarui ilgalaikio palaikymo.


„Tikimės, kad šiais metais GBP/USD kursas patirs spaudimą“, – pranešime teigė Thomas Flury, UBS Wealth Management valiutų tyrimų vadovas, ir Dean Turner, UBS Private Banking JK ekonomistas. „Šią žiemą euro zonoje ir Jungtinėje Karalystėje greičiausiai trūks energijos.“


Šis požiūris grindžiamas prielaida, kad karinis konfliktas Ukrainoje tęsis ir kad Rusija energijos eksportą naudos kaip priemonę didinti spaudimą Vakarų šalims. Tikimasi, kad spalio mėn. JK sąskaitos už energiją dar labiau padidės, taip padidindamos infliaciją ir pagilindamos pragyvenimo išlaidų krizę.

Dėl šios problemos jau dabar lėtėja šalies ekonomikos augimas ir kyla pavojus, kad centrinis bankas smarkiai padidins skolinimosi kainas. Kandidatai į naujojo ministro pirmininko postą, kurie rugsėjį pakeis Borisą Johnsoną, varžosi siūlydami mažinti mokesčius arba didinti kreditus, kad išeitų iš susidariusios padėties. Tai nesustabdys energijos kainų.


„Politinė situacija Jungtinėje Karalystėje, kurioje užsitęsė naujos vyriausybės paieškos procesas, taip pat riboja svaro stiprėjimo galimybes“, – sakė UBS analitikai.


Tikimasi, kad dėl dujų tiekimo rizikos svaras ir euras dolerio atžvilgiu mažės, todėl euro ir svaro poros kursas iki 2023 m. birželio mėn. svyruos apie 0,85 (šiuo metu jis yra apie 0,84). Jie tikisi, kad kitais metais svaro kursas dolerio atžvilgiu pakils iki 1,18 JAV dolerio pirmąjį ketvirtį ir 1,20 JAV dolerio iki birželio mėn.

Bloomberg duomenimis

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,341SekėjaiPatinka
1,530ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x