Antradienis, 21 gegužės, 2024

Valiutų judėjimo apžvalga ir prognozė rytdienai, gegužės 13 d.

GBP/USD

Šiandien pagrindinis rinkų dėmesys buvo skirtas Anglijos valiutai. Iškart prasidėjus Anglijos banko posėdžiui 14.00 val. svaras pakilo link 1.4497 maksimumų, tačiau iškart nesugebėjo prasimušti aukščiau 1.4500, tačiau vėliau pirkėjai suaktyvėjo ir Anglijos valiuta įveikė 1.4500 ribą.

Nežiūrint į neaiškumus ir rizikas, susijusias su galimu D. Britanijos išėjimu iš Europos Sąjungos, šiandieninės Anglijos banko prognozės mažai skyrėsi nuo vasario mėnesio, ir tai leidu svarui sustiprėti.

Bankas sumažino BVP prognozę 2016 metams 2.2% iki 2%, o 2017 metams iki 2,3% nuo 2,4%. Reguliatorius paaiškino, kad lėtėjimas susijęs su lėtesniu nei tikėtąsi darbo rinkos augimu, taip pat silpnu vartojimu. Bankas prognozuoja, kad tikslinis infliacijos lygis bus pasiektas ne anksčiau kaip 2018 metais, tada ir įvyktų pirmasis palūkanų normos kėlimas. Banke neatmetama galimybė, kad svaro palūkanų norma gali būti keliama ir  anksčiau numatyto laiko, tačiau neaišku, kada tai galėtų įvykti. Viskas priklausys nuo referendumo rezultatų. Išėjimas iš ES bloko apribotų ekonomikos augimą, išprovokuotų bedarbystę ir pakirstų infliaciją. Jeigu šalis išliktų Europos Sąjungoje, tai D. Britanijos ekonomikos atsigavimas tęstųsi toliau, mano Anglijos bankas.

Spaudos konferencijoje Anglijos banko vadovas įtikinėjo britus, kad išėjimas iš ES bus žalingas šaliai. Mark Carney mano, kad po referendumo D. Britanijoje gali prasidėti recesija. “Svarbiausia mūsų rizika dabar yra artėjantis referendumas. Jeigu britai balsuos už tai, kad išstoti iš ES, tai gali sukelti rimtų pasėkmių ekonomikos augimui ir vartotojų kainoms” – pasakė M. Carney.

GBPUSDDaily

Techniškai, žvelgiant į D1 grafiką, svaras turi visus šansus patestuoti 1.46200 lygį. 1.4350 palaikymas išlieka gana stiprus, buliai praktiškai visą savaitę neleido nukristi porai žemiau jo.

EUR/USD

Šiandien doleris susilpnėjo dėl prastų darbo rinkos naujienų. Praėjusią savaitę rinkos dalyviai buvo nusivylę staigiai suletėjusiu naujų darbo vietų atsiradimu ir to rezultatas šiandien – staigiai išaugusios paraiškos bedarbystės pašalpoms – 294 tūkst. prieš prognozuotus 270 tūkst.

Tokie duomenys sako, kad JAV ekonomikos laukia labiau kuklesnis atsigavimas, kadangi kompanijos mažina darbuotojų skaičių, ypač, kai sumažėjo BVP rodiklis pirmajame ketvirtyje.

EURUSDDaily

EUR/USD pora prekiaujama po 1.1440 pasipriešinimu, ir nors dolerio finansinės naujienos buvo nekokios, eurui taip pat trūksta jėgų pramušti šį lygį. Euro zonoje išėjo nekokia pramoninės produkcijos statistika, todėl euras taip pat nesuranda jėgos prasimušti aukščiau. Trendas į viršų išlieka, todėl galima būtų svarstyti pirkimus kiek aukščiau 1.1440 lygio.

Rytoj bus publikuojama Vokietijos BVP statistika ir vartotojų kainų indeksas, tai gali paveikti eurą.

USD/JPY

USDJPYDaily

Ketvirtadienį doleris prieš jeną augo, tačiau koreguojasi nepramušęs 109.20 lygio, po silpnos statistikos iš JAV dėl bedarbystės pašalpų. Gali būti, kad kurį laiką pora bus konsolidacijoje tarp 107.80 ir 109.20.

Rytoj bus keletas svrabių naujienų iš JAV ir Japonijos. 06.30 val. ryte pranešimą skaitys Japonijos banko vadovas Kuroda, o 15.30 val. JAV mažmeninių pardavimų statistika, vėliau Reuters ir Mičigano universtiteto rengiamas vartotojų pasitikėjimo indeksas (prognozė pozityvi).

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,409SekėjaiPatinka
1,820ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x