Antradienis, 16 rugpjūčio, 2022
spot_img

Valiutų rinkoje daugiausia dėmesio skiriama svarui prieš Anglijos banko sprendimą dėl palūkanų normos.

Dolerio indekso grafikas 1 dienos intervale

Šią savaitę Reuters atlikta apklausa parodė, kad 70 % analitikų mano, jog dolerio kursas šiame cikle dar nepasiekė aukščiausio lygio.

Ketvirtadienį dolerio kursas išliko stabilus. Anksčiau keli JAV Federalinės rezervų sistemos pareigūnai pasisakė prieš spekuliacijas dėl palūkanų normų didinimo tempo sulėtėjimo, o svaro kursas nepakito prieš Anglijos banko sprendimą dėl palūkanų normų.

Tikimasi, kad Anglijos bankas smarkiai padidins palūkanų normas – 50 bazinių punktų (b. p.) iki 1,75 %, t. y. aukščiausio lygio nuo 2008 m. pabaigos, tačiau Azijos prekyboje svaras mažai keitėsi. Anglijos banko posėdžio sprendimas bus skelbiamas 14.00 val. Lietuvos laiku.

Nuo 1997 m., kai Anglijos bankas tapo nepriklausomas, jis dar nė karto nedidino banko palūkanų normos puse punkto.

Dolerio indeksas, pagal kurį doleris vertinamas šešių kitų pagrindinių valiutų atžvilgiu, išliko tvirtas ir sudarė 106,44 p, t. y. šiek tiek aukščiau nei trečiadienį. Šią savaitę DXY kursas pakilo apie 0,5 %, visiškai pakeisdamas ankstesnių dviejų savaičių tendenciją.


„Praėjusią savaitę po Federalinio atvirosios rinkos komiteto posėdžio doleris susilpnėjo, nes rinka norėjo patikėti, kad FED buvo nusiteikęs palankiai dėl lėtėjančio augimo“, – sakė Singapūro banko valiutos strategas Sim Mo Siong.

„Šią savaitę daug daugiau FOMC pranešėjų pasisakė prieš šią idėją ir visi giedojo tą pačią giesmę: „Mes dar nesame baigę ir turėtumėte tikėtis tolesnio palūkanų normų didinimo“, – pridūrė jis.


San Francisko FED prezidentė Mary Daley ir Mineapolio FED prezidentas Neilas Kashkari dieną prieš tai abu sakė, kad yra pasiryžę pažaboti didelę infliaciją, ir pakartojo panašius kitų pareigūnų ankstesnę dieną išsakytus teiginius.

Šią savaitę Reuters atlikta analitikų apklausa parodė, kad 70 proc. analitikų mano, jog dolerio kursas šiame cikle dar nepasiekė aukščiausio lygio, net ir po to, kai liepos mėn. dolerio indeksas pasiekė aukščiausią per du dešimtmečius lygį.

FED fondų palūkanų normos ateities sandorių rinkoje vertinama 58 % tikimybė, kad per rugsėjo mėn. įvyksiantį FED posėdį palūkanų norma bus padidinta 50 bazinių punktų, ir 42 % tikimybė, kad ji bus dar kartą gerokai padidinta 75 baziniais punktais.

Euro kursas nepakito ir buvo 1,01635 JAV dolerio, o Japonijos jenos kursas šiek tiek sumažėjo – iki 134,06 jenos už dolerį.

Thomson Reuters duomenimis

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,341SekėjaiPatinka
1,530ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x