Antradienis, 28 gegužės, 2024

Analitinė Forex rinkos apžvalga kitai savaitei, birželio 6-12 d.

JAV darbo rinkos ataskaita atnešė rinkos dalyviams tikrą “super penktadienį”, sukėlusi didžiulę reakciją rinkoje ir išprovokavusi dolerio kritimimus visais frontais. Iki naujienų paskelbimo buvo gandų, kad užimtumas išaugs iki 200 tūkst., ir oficiali prognozė buvo 164 tūkst., o faktiniai duomenys išėjo 38 tūkst. ! Tokie skaičiai sukėlė tikrą šoką rinkoje. Ataskaitos detalės taip pat turėto negatyvius atspalvius, o būtent didelis darbo vietų susitraukimas buvo naftos – dujų sferoje, taip pat IT sferoje.

Beje, bėda viena nevaikšto – penktadienį vėliau sekė dar viena netikėtai silpna ISM indekso paslaugų sferoje ir duomenys apie pramoninius užsakymus. Ši statistika įpylė dar daugiau alyvos į ugnį, užtikrinant doleriui tolimesnį kritimą.

Tokie prasti JAV darbo rinkos duomenys labai stipriai sumažino tikimybę, kad FRS artimiausiame posėdyje kels dolerio palūkanų norma, kaip daug kas tikėjosi. Praėjusių metų gruodžio mėnesį Fedrezervas pirmą kartą per 10 metų padidino dolerio palūkanas, tačiau viskas tuo ir baigėsi. Dabar dauguma ekonomistų mano, kad reguliatorius pasiryš tokiam žingsniui ne anksčiau kaip rugsėjo mėnesį. Artimiausias FRS posėdis bus birželio 14-15 d. Tuo tarpu, gegužės mėnesį amerikiečių ekonomika sukūrė viso labo 38 tūkst. naujų darbo vietų, kai ekonomistai prognozavo 164 tūkst. Tai prasčiausias rodiklis nuo 2010 metų.

Nors yra FRS narių, kurie mano, kad darbo rinkos ataskaita nesutrukdys Fedrezervui pakelti palūkanų. Pasak FRS banko Klyvlende vadovės Loretos Mester, tokie visiškai nuviliantys darbo rinkos duomenys nekeičia bendro JAV ekonominio paveikslo ir pažingsniui suplanuotas palūkanų kėlimo planas išlieka aktualus. “Aš esu įsitikinusi, kad mūsų monetarinės politikos tikslų pasiekimui yra būtinas laipsniškas palūkanų kėlimas”, – tvirtina Mester, kuri šiais metais turi balso teisę FOMC. “Kėlimo tempai ir terminai priklausys nuo ateinančių ekonominių rodiklių” – pridūrė ji.

Tačiau bankininkai taip nemano: Barclays analitikai pažymėjo, kad po tokių prastų darbo rinkos duomenų apie palūkanų kėlimus birželio ar liepos mėnesį negali būti ir kalbos, kadangi FRS nariai tikrai norės sulaukti dar dviejų – trijų darbo rinkos ataskaitų, kad įsitikinti, kad ekonomika tikrai rodo stabilumą ir tik po to didinti palūkanas. Taip pat banke pažymi, kad Fedrezervas po tokio šoko gali nieko nekeisti iki pat gruodžio mėnesio.

Ko laukti toliau? Po tokių pribloškiančių duomenų, JAV ekonominė statistika artimiausiu metu bus sekama per padidinamąjį stiklą ir nauji negatyvūs siurprizai tik mažins lūkesčius dėl palūkanų kėlimo šiais metais ir toliau silpnins JAV dolerį.

Kitą savaitę ekonominiame kalendoriuje svarbių naujienų iš JAV nebus daug. Ketvirtadienį paraiškos bedarbystės pašalpoms, penktadienį Reuters ir Mičigano universiteto rengiamas vartotojų nuotaikų indeksas.

Valiutų pora EUR/USD pademonstravo įspūdingą augimą, kuris sustojo ties 1.1360. Čia pelno fiksacija buvo visai logiška, tuo labiau prieš savaitgalį. Atkreiptinas dėmesys, kad pora anksčiau stabilizavosi aukščiau 200 dienų slankiojo vidurkio ir apatinio praėjusių metų kanalo riba. Po penktadienio, ši stabilizacija suformavo rimtą pagrindą ir dabar dėmesys krypsta į vidurinę kanalo dalį ties 1.14. Šios zonos testavimas po nedidelės konsolidacijos gali būti visai logiškas, o jos pramušimas ir tolimesnis FRS optimizmo mažėjimas dėl politikos griežtinimo galėtų suteikti pagrindo šturmuoti porai 2016 metų gegužės/2015 rugpjūčio maksimumus 1.1615/1.1714 zonoje.

EURUSDDaily

Kitą savaitę eurui svarbios naujienos bus antradienį, 12.00 val.  – BVP rodikliai.

USD/JPY

USDJPYDaily

Japonijos jena stiprėja ne dėl blogų JAV dolerio naujienų, bet ir dėl piniginių srautų, susijusių su hedžingu (draudimas nuo rizikos, jei valiutos kursas pasikeistų į blogąją pusę), teigia Morgan Stanley bankininkai. Čia realių palūkanų skirtumas tarp Japonijos ir JAV vaidiną tikrai nemenką vaidmenį. Be to, žinant, kad Japonijos banko instrumentų arsenalas, galintis susilpninti jeną yra ganėtinai skurdus, yra rizika, kad Japonijos valiuta gali reikšmingai susitiprėti nuo dabartinių lygių.

Nors Japonijos bankas ne kartą grąsinosi, kad imsis papildomo stimuliavimo, kad susiplninti jeną, tačiau kaip ne kartą yra buvę, jena gali sustiprėti daug anksčiau nei Japonijos bankas pradės imtis kažkokių šveninimo variantų.

Bankas Morgan Stanley mano, kad USD/JPY pramuš palaikymą 105.00 ir valiutų pora keliaus link 98.00. Tuo tarpu pasipriešinimas 111.50 yra stiprus ir neįveikiamas buliams.

 

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,410SekėjaiPatinka
1,820ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x