Pirmadienis, 15 liepos, 2024

Analitinė Forex rinkos apžvalga rytdienai, birželio 3 d.

Šiandien vykęs ECB posėdis neatnešė nieko naujo, reguliatorius nekeitė monetarinės politikos ir paliko euro bazinę palūkanų normą be pakeitimų. Per spaudos konferenciją, ECB vadovas Mario Draghi pažymėjo, kad ECB padidina savo prognozes dėl ekonomikos augimo ir infliacijos. Prognozuojamas BVP lygis šiais metais didinamas nuo 1,4% iki 1,6%, 2017 metais prognozė nesikeičia – 1,7%, o 2018 m. mažinama nuo 1.8% iki 1,7%.

ECB vadovas pasakė, kad euro palūkanų normos išliks esamame lygyje arba net žemesnės ilgesnį laiką. Draghi tai pat atkreipė dėmesį į tai, kad neigiama įtaka eurui yra dėl pokyčių pasaulinėje ekonomikoje, taip pat artėjantis referendumas D. Britanijoje.

Dragi taip pat pabrėžė, kad svarbu užtikrint, kad žema infliacija neturėtų neigiamo poveikio darbo užmokesčiui ir kainoms. “ECB toliau dirbs su esamomis stimuliavimo priemonėmis, kurios iš esmės pasiteisina, tačiau reikia laiko. Programa bus tęsiama iki 20107 metų arba, jei reikės, ir ilgiau. Mūsų taikinys yra 2%. Ekonomika ES pamažu atsigauna” – sakė ECB vadovas.


Rytoj visas dėmesys bus nukreiptas į JAV, kur bus pluoštas ekonominės statistikos, tarp kurių darbo rinkos duomenys. 15.30 val. bedarbystės statistika ir darbo vietos ne žemės ūkio sektoriuje (Nonfarm Payrolls). Nonfarmai prognozuojami šiek tiek geresni – 162 tūkst. darbo vietų (praeito mėnesio rodiklis buvo 160 tūkst.).

Taip pat bus publikuojamas prekybos balansas, o 17.00 val. nepramoninis PMI indeksas iš ISM. 20.30 val. kalbės FOMC narys Brainard.

Šiandien taip pat nukrito naftos kainos, po to, kai rinkas pasiekė žinia dėl pasibaigusio OPEK posėdžio rezultatų. Deja, nieko susitarta nebuvo, nors investuotojai tikėjosi, kad bus priimtas sprendimas dėl naftos paros gavybos normos. Tokiu būdu, rinka vėl užpildoma pigia nafta ir šiandien po pietų Brent naftos barelis kainavo 49,08 dolerio.

Prasidėjus ECB spaudos konferencijai, valiutų pora EUR/USD iš pradžių šoktelėjo iki 1.1210 pasipriešinimo, tačiau paskui suaktyvėjo pardavėjai ir kursas smuko iki 1.1150. Šiuo metu pora prekiaujama 1.1170 zonoje.

Techniškai, labai niekas nepasikeitė, meškų trendas išlieka, todėl tikėtinas judėjimas žemyn pagal trendą toliau. Artimiausias palaikymas – 1.1100.

GBP/USD

GBPUSDDaily

Svaras ketvirtadienį surado atramą ties 1.4400 palaikymu ir šiuo metu prekiaujamas 1.4440 zonoje. Jokių fundamentinių naujienų su Anglijos valiuta rytoj nebus, todėl viskas priklausys nuo technikos ir naujienų iš JAV. Grafike formuojasi Vidinio baro modelis, be to, slankieji vidurkiai persikirtinėja į meškų pusę, todėl tikėtinas judėjimas žemyn, link 1.4350 palaikymo.

USD/JPY

USDJPYDaily

Japonijos jena stipriai brangsta trečią dieną iš eilės, po to, kai Japonijos premjeras Sindzo Abe paskelbė apie atidedamą pridėtinės vertės mokestį, nors toks mokestis buvo suplanuotas. Kiti faktoriai, sukėlę jenos brangimą buvo investuotojų apetito rizikai sumažėjimas.

Techniškai, slankieji vidurkiai USD/JPY grafike persikirtinėja žemyn, todėl tikėtinas kritimas link 107.80 palaikymo.

Bankas “Danske Bank” tikisi, kad Japonijos valdžia birželio mėnesį vis tik paskelbs papildomų stimuliavimo priemonių programą, o liepos mėnesį sumažins jenos palūkanų normą iki -0,3%. Atitinkamai, bankas prognozuojaUSD/JPY kainą 115 po 3 mėnesių ir 116 po 6 mėnesių.

 

 

1 KOMENTARAS

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Comment
Naujausias
Seniausias Daugiausiai balsavo
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Idomu
Idomu
2016-06-03 11:59

Iki 20107 m. nemazai i prieki planuoja :)))

Prisijunk

2,414SekėjaiPatinka
1,830ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

1
0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x