Šeštadienis, 25 gegužės, 2024

Analitinė Forex rinkos apžvalga rytdienai, birželio 9 d.

Trečiadienį JAV doleris išlieka itin pažeidžiamas ir pasiduoda prieš daugelį valiutų porų.  Atrodo, rinka iki galo suvirškino itin prastus penktadienį skelbtus JAV darbo rinkos duomenis. Šiandien dolerio indeksas fiksavo 4 savaičių minimumus. Labiausiai prieš dolerį pabrango NZD, CAD ir AUD. Naujus maksimumus poroje su doleriu užfiksavo net Rusijos rublis – naujienų rašymo metu pasiektas 63,40.

Dolerį dar kiek išgelbėjo Kinijos importo statistika, kuri išėjo geresnė nei laukta, kitaip USD kritimas būtų dar didesnis. FRS vadovės J. Yellen kalba, pasakyta pirmadienį Filadelfijoje, atrodo, irgi tik dabar “atidirbama” rinkos. Vadovė išreiškė nusivylimą darbo rinkos statistika, tačiau kvietė nedaryti skubotų išvadų, nes viena ataskaita dar nedemonstruoja tendencijos. Buvo pažadėta, kad palūkanos bus keliamos, tačiau tradiciškai Yellen išvengė konkretumo. Po jos kalbos, investuotojai visiškai nebelaukia palūkanų kėlimo šį mėnesį ir itin sumažino tokią tikimybę liepą.

Dviejų dienų FRS posėdis vyks kitą savaitę, 14-15 d., o iškart po jo, 16d. bus aiški ir Japonijos banko pozicija. Ekonomistai mano, kad Japonų centrinis bankas taip pat nesiims papildomų priemonių dėl monetarinės politikos silpninimo. Su tokiomis nuotaikomis, JAV doleris santykyje su jena, taip pat tęsia kritimą.

“Aš nelaukiu kažkokių pasikeitimų nei FRS posėdyje, nei Japonijos banko. Vidutinėje perspektyvoje valiutų poroje USD/JPY išliks meškų nuotaikos” – sako valiutų strategas iš Barclays Bank Sinitiro Kadota.

Techniškai, pora grįžta neįveikusi pasipriešinimo 107.80 ir juda link palaikymo 106 zonoje. Jau mateme, kad šį palaikymą gegužės pradžioje buliams pavyko atlaikyti, tačiau dabar fundamentinė situacija su USD yra visai kitokia. Slankieji vidurkiai rodo meškų tendenciją, todėl tikėtina, kad pamatysime 106 lygio testavimą.

GBP/USD

GBPUSDDaily

Svaras prekiaujamas ties 1.4560, pakildamas Azijos sesijos metu 0,8%, po to, kai buvo gauta dar keletas apklausų rezultatų dėl birželio 23 d. vyksiančio referendumo. Rezultatai parodė kiek didesnę pozicijų dalį už D. Britanijos išlikimą ES sudėtyje.

Techniškai, svaro D1 grafike jau senokai stebime fleto buseną. Pora vėl grįžta link 1.4620 pasipriešinimo. Slankieji vidurkiai nerodo nei pirkėjų, nei pardavėjų pranašumo, matomai, tokia situacija ir išliks iki pat birželio 23 d., kai bus aiški britų pozicija dėl ES narystės.

AUD/USD

AUDUSDDaily

Australijos doleris pirmos dienos pusėje koregavosi maždaug 0,19%, tačiau šiuo metu pora AUD/USD vėl išsiveržė į priekį ir atrodo gana pozityviai. Vakar Australijos bankas nekeitė monetarinės politikos, pareikšdamas, kad su palūkanų didinimu nėra kur skubėti. Greičiausia, pora pasieks artimiausią pasipriešinimą 0.7530.

EUR/USD

EURUSDDaily

Keletą dienų demonstravęs konsolidaciją ir mažą volatilumą, euras šiandien vis tik fiksuoja gegužės pradžios maksimumus, pakildamas aukščiau 1.14. Euras stiprėja dėl prastų JAV dolerio statistinių naujienų, todėl yra visi šansai patestuoti aukštesnius lygius, 1.1440 ir galbūt, 1.16.

NZD/USD

NZDUSDDaily

Dėl didelio spaudimo JAV doleriui, itin pozityviai atrodo Naujosios Zelandijos doleris, kuris ruošiasi pratestuoti 0.7050 pasipriešinimą. Šis lygis labai panašus į balandžio – gegužės “dvigubos viršūnės” modelį, tačiau dėl bendro dolerio silpnumo atrodo gana pažeidžiamas. Jei lygis bus pramuštas, NZD gali pakilti link 0.7200 ir aukščiau.

 

 

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,410SekėjaiPatinka
1,820ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x