Šeštadienis, 25 gegužės, 2024

Anglijos bankas nuvylė svaro bulius, euras krenta toliau

Kaip ir buvo tikėtąsi, šiandien vykusiame posėdyje, Anglijos bankas paliko galioti palūkanų normą 0,25% lygyje, nariams nubalsavus santykiu 7-1. Vienbalsiu sprendimu buvo išsaugotas ir aktyvų programos dydis. Nežiūrint į tai, kad posėdžio metu buvo užuominų apie daug greitesnius palūkanų kėlimo tempus ateityje, svaro buliai nusivylė šių metų BVP prognozės augimo tempais (nuo 2% iki 1.9%). Be to, Komitetas pakėlė vartotojų kainų indekso prognozė iki 2.7% šiems metams. Pasak centrinio banko, po 2-3 metų infliacija sudarys 2.2% ir 2.3%. Pareiškimo tekste pažymėta, kad šios prognozės darys prielaidas “minkštam” Brexit procesui.

Techniškai, svaro grafike į akis krenta 1.2850 lygis. Jeigu svaras užsidarys gerokai žemiau šio lygio, sekantis palaikymas jau bus gana toli – 1.2550. Kol kas buliai trendą išlaiko, tačiau faktorių svaro kilimui kol kas nėra.

EURUSD

Euras/doleris tęsia kritimą, kadangi rinkos dalyviai įskaičiuoja į kainą vis daugiau agresyvių FRS veiksmų vidutinėje perspektyvoje. Nežiūrint į tai, kad ECB tęsia stimuliavimą, vakarykščiai Mario Draghi komentarai rodo tai, kad mažėjant įvairioms rizikoms, ECB politika taps labiau “sakališka”, ir tai gali įvykti greitai.

Kol kas anksti kalbėti apie ECB politikos apsisukimą, tačiau turint omenyje, kad EURUSD pora yra nukritusi istoriškai gan žemai, išlieka didelė tikimybė, kad buliai išlaikys persvarą ilgalaikėje perspektyvoje. Politinės rizikos Europoje aiškiai sumažėjo, todėl greičiausiai EURUSD sugrįš aukščiau 1.10 per artimiausius tris mėnesius. Tačiau tolimesniam poros augimui prireiks aiškios “sakališkos” ECB pozicijos.

Rytojaus įvykiai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį:

9.00 val. Vokietijos BVP (prognozė teigiama)

15.30 val. JAV mažmeniniai pardavimai (prognozė teigiama)

15.30 val. JAV vartotojų kainų indeksas (prognozė neutrali)

17.00 val. Mičigano universiteto rengiamas nuotaikų indeksas (prognozė neutrali)

Pagarbiai, Mykolas Kuzminskis

Spekuliantas.com

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,410SekėjaiPatinka
1,820ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x