Antradienis, 21 gegužės, 2024

Rinkos koreguojasi – ar baisiausia jau praeityje?

Laipsniškas likvidumo atsistatymas, bankų ir brokerių įprastinė rutina, kurie įvedė prekybos apribojimus taikymo D. Britanijos referendumo metu, sukelė pigios britų valiutos medžiotojų susidomėjimą. Dauguma treiderių pradėjo bandyti svarą pirkti, taikydami kontrtrendines prekybos sistemas.

Tai sukėlė nedidelę korekciją ir analitikų džiaugsmą, kurie pradėjo daryti prielaidas, kad baisiausia – rekordinis rinkų kritimas – jau praeityje. JAV doleris ir jena keičiasi ne taip stipriai, o labiausiai nukentėję svaras ir euras – atsitraukė nuo minimumų. Rinkos dalyviai mano, kad ES lyderių susirinkimas antradienį minimizuos Anglijos išstojimo iš ES pasėkmes.

Tačiau, nors atrodytų šiandien ir matome korekciją, kol kas neaišku, į ką ji išsirutulios. Tiesog nereikia pamiršti, kad tai tik korekcija ir kad tereikia tik rinkos nuotaikoms vėl pablogėti, ir viskas vėl grįš į savo vietas: svaras keliaus vėl ieškoti naujų minimumų, nusitempdamas paskui save visus rizikingus aktyvus. Kas gali paskatinti naujus svaro kritimus? Kalbant apie Anglijos temą – tolimesnis nacionalistinių nuotaikų stiprėjimas ir derybų sunkumai su ES šalimis, išėjimo iš ES procedūros metu. Kalbant apie kitas temas, pirmiausia, kas krenta į akis – juanio devalvacija ir JAV biržos smūkimas. Jeigu šios tendencijos įgaus pagreitį, globali rinka iškart seks paskui.

EUR/USD

EURUSDDaily

Valiutų pora EUR/USD antradienį išlaiko stabilumą ir praktiškai nesureagavo į JAV BVP duomenis, kurie parodė 1,1% augimą pirmajame ketvirtyje ir šiek tiek viršijo išankstines prognozes. Pora nesugebėjo prasimušti aukščiau 1.1100 pasipriešinimo, kur praeina 200 SMA. Jei porai pavyktų pramušti šią ribą, galima būtų tikėtis tolimesnės korekcijos link 1.1233 (100 SMA). Artimiausias palaikymas 1.0913 ir 1.0820 (kovo 10 d. minimumas).

Rytoj ES bus keletas vidutinės reikšmės naujienų: vartotojų ir pramoninis pasitikėjimo indeksas, verslo klimato statistika.

GBP/USD

GBPUSDDaily

Svaras poroje su doleriu atrodo neblogai, prasidėjus Amerikos sesijai buvo pasiekta 1.3419 riba. H1 grafike, pora yra aukščiau 20 SMA ir techniniai indkiatoriai rodo svaro pozityvumą, tačiau itin didelio kilimo tikėtis, kažin, ar verta, nes bulių impulsas nėra stiprus. H4 grafike RSI šiek tiek atsitraukė nuo perpardavimo zonos, pakildamas link 33.

Bendrai kol kas svaro pagrindinis trendas yra negatyvus ir šią kylančią korekciją reiktų vertinti greičiau kaip gerą progą pardavimams. Nebent jeigu pora susikoreguotų aukščiau šios savaitės maksimumo 1.3485, tai galėtų atverti kelią link 1.3650, kur pora galėtų uždaryti gepą, suformuotą savaitės pradžioje.

 

1 KOMENTARAS

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Comment
Naujausias
Seniausias Daugiausiai balsavo
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Audrius
Audrius
2016-06-28 20:28

EUR/USD pinbaras dar grazesnis nei vakar:)

Prisijunk

2,409SekėjaiPatinka
1,820ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

1
0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x