Šeštadienis, 25 gegužės, 2024

D. Trumpas “atleido” dolerį, EURUSD kyla toliau

Dolerio kursas tęsia kritimą prieš daugumą pasaulio valiutų, o dolerio indeksas atnaujino šešių mėnesių minimumus. Dabar tikimybė, kad FRS pakels palūkanų normą birželio posėdyje sudaro 69,2%, kai vos prieš savaitę ši tikimybė buvo 90%. Kodėl krenta doleris?

Sprendžiant iš politinių įvykių, susidaro įspūdis, kad D. Trumpas tiesiog “atleido” dolerį, kuris lyg valstybės tarnautojas, nesusitvarkė su pareigomis. Stebint naujus skandalus aplink D. Trumpą, susidaro nuomonė, prie vairo stovi mažas kaprizingas vaikas, kuris pradėjo suprasti, kad šiame gyvenime ne viskas taip paprasta ir reikalingi ne tik vienvaldžiai sprendimai, bet ir kompromisų ieškojimas demokratinėje bendruomenėje.

Skandalai seka tiesiog vienas po kito – Dž. Komi atleidimas, gandai dėl slaptos informacijos nutekinimo Rusijos ministrui bei prašymas buvusiam FBI vadovui nutraukti tyrimą dėl Maiklo Flynno. Visi šie įvykiai griauna pasitikėjimą JAV prezidentu, ypač Kongreso akyse, ko pasekoje krenta šansai dėl JAV ekonomikos augimo tempų. Papračiau kalbant, senka entuziazmas – po prezidento rinkimų investuotojai buvo pilni vilčių, kas matyti iš dolerio indekso: +8% iki 2016 m. pabaigos ir -4,5% nuo 2017 m. pradžios.

EURUSD

Nauja dolerio pardavimų banga išprovokavo EURUSD prasiveržimą aukščiau 1.11 zonos. Euro buliai pabandė prasilaužti link 1.150 lygio, kai buvo publikuota  nebloga ES infliacijos statistika, tačiau jėgų kol kas pritrūko. Naujienos sutapo su rinkos lūkesčiais, todėl kroso poroje EURGBP prasidėjo pirkimo pozicijų pelno fiksacija, ko pasekoje tai neigiamai atsiliepė pagrindinei EURUSD porai.

EURUSD šiuo metu naudojasi dolerio silpnumu ir yra noriai perkama korekcijose. Straipsnio rašymo metu pora prekiaujama 1.1130 zonoje. Svarbių naujienų JAV šiandien nebuvo, todėl pora gali augti iki ketvirtadienio ir pasiekti 1.1150 lygį.

GBPUSD

Prasidėjus amerikos sesijai, svaras bando pramušti svarbų 1.30 lygį. Nors jokių akivaizdžių faktorių svarui kilti nėra, pora stiprėja dėl to, kad labai stipriai krenta doleris. Buliai dabar gali turėti nemažai šansų pramušti šį lygį ir įsitvirtinti aukščiau.

USDJPY

Labiausiai dolerio kritimas matomas USDJPY poroje, kur jena šoktelėjo daugiau kaip 160 punktų. Artimiausias palaikymo lygis 110.60, kurį pasiekus, trendas gali pereiti į meškų pusę.

Svarbios naujienos rytoj:

04.30 val. Australijos darbo rinkos statistika

14.30 val. ECB susirinkimas dėl monetarinės politikos

15.30 val. JAV pradinės paraiškos dėl bedarbystės

20.00 val. ECB prezidento M. Draghi kalba

20.15 val. FOMC nario Mester kalba.

 

P.S. Forex analitika išeina trumpų atostogų, susitiksime kitą savaitę, pirmadienį.

Pagarbiai, Mykolas Kuzminskis

Spekuliantas.com

2 KOMENTARAI

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Comments
Naujausias
Seniausias Daugiausiai balsavo
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Andrius
Andrius
2017-05-22 15:37

Laba diena
Kazkur maciau kad galima ikelti sekundinius grafikus i MT4, bet niekaip nepavyksta rasti kaip tai padaryti
Gal galetumet pagelbet siuo klausimu.
Aciu 🙂

adomas
adomas
2017-05-17 17:01

Kaip manot ar yra galimybiu korekcijai i apacia sia savaite eurusd poroje?

Prisijunk

2,410SekėjaiPatinka
1,820ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

2
0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x