Antradienis, 21 gegužės, 2024

D. Trumpas vėl sukėlė doleriui nemalonumų

JAV prezidentas Donaldas Trumpas, kaip ir anksčiau, elgiasi kaip dramblys indų parduotuvėje – rinkos neigiamai sureagavo į jo veiksmus, kai jis, kaip teigiama, su Rusijos ambasadoriumi ir Rusijos vidaus reikalų ministru aptarinėjo itin slaptą informaciją, gautą iš sąjungininkų dėl kovos su ISIS, negaudamas tam leidimo iš oficialių šaltinių.

Teigiama, kad JAV prezidentas padarė klaidą ir čia ant jo iškart užsipuolė Vašingtono privilegijuotieji visuomenės sluoksniai (establishment) ir žiniasklaida, kurie suabejojo, ar jis galės būti įtakinga politinė figūra ateityje. Be to, nesibaigiantis politinis chaosas Vašingtone sukelia doleriui spaudimą, kuris ir taip krenta dėl fundamentalių makro statistikos rodiklių, o būtent – silpno penktadieninio CPI ir prastos Statybų leidimų statistikos, kuri buvo publikuota šiandien. Visa viltis dėl stipresnio dolerio dabar tenka FRS, kuris, tikėtina, pakels palūkanų normą birželio posėdyje. Tačiau, kaip matyti, rinkoms šių faktų neužtenka, kad JAV valiuta išsilaikytų.

EURUSD kyla

Pagrindinė valiutų pora antradienį tapo augimo lydere, lengvai pramušusi 1.1020 pasipriešinimą ir straipsnio rašymo metu prekiaujama aukščiau 1.1080 zonos. Kadangi doleris krenta, euras stiprėja dėl pozityvių fundamentinių naujienų (Prancūzijos rinkimų rezultatų) ir klasikinės strategijos “pardavinėk faktus” situacijos. Jeigu EURUSD sugebės dieną užbaigti pozityviai, sekantis svarbus lygis bus 61,8% Fibonači 1.1130 zonoje ir senasis diapazonas su viršutine 1.1500 riba. Meškoms dabar prireiks didelės apsisukimo žvakės nuo aukštesnių lygių, kad pateisinti techninę krintančią korekciją.

GBPUSD

Šiandien publikuota D. Britanijos infliacijos statistika išėjo geresnė nei tikėtąsi: Vartotojų kainų indeksas išėjo 0,5% vietoj prognozuotų 0,4%, o Gamintojų kainų indeksas 0,4% vietoj prognozuotų 0,2%. Išėjus naujienoms, svaras šoktelėjo, tačiau greitai apsisuko į priešingą pusę. Analitikai mano, kad tai susiję su žemėjančiu pajamų ir žemo atlyginimų tempo augimu, kas sudaro spaudimą vidinei paklausai, o aukšta infliacijos daugiau nebėra geras faktorius palūkanų kėlimui. Ko gero, kurį laiką matysime vangų svaro judėjimą diapazone tarp 1.2850-1.3000.

Pagarbiai, Mykolas Kuzminskis

Spekuliantas.com

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,409SekėjaiPatinka
1,820ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x