Ketvirtadienis, 23 gegužės, 2024

Dėmesio centre – referendumas ir J. Yellen pasirodymas

Anglijos svaras pirmadienį pradėjo galingu šoktelėjimu į viršų, suformuodamas keletą gepų su pagrindinėmis valiutomis. Svaras kyla dėl reikšmingo referendumo nuomonių pokyčio į ES šalininkų pusę. Rinkos dalyviai labai greitai perėjo į bulių pusę su svaru po to, kai paaiškėjo, kad 3 ir 6 publikuotų apklausų, kurios įvyko šį savaitgalį parodė didesnę ES šalininkų persvarą ketvirtadienį vyksiančiame referendume.

Rinkų nuogąstavimai dėl “Brexit” referendumo aktyviai prasidėjo dar penktadienį, kai abiejų pusių kampanijos už ir prieš Brexitą buvo sustabdytos dėl Leiboristų partijos parlamentarės nužudymo. Kaip teigia ekspertai, po šio įvykio žaidėjų nuotaikos iš esmės pasikeitė, kadangi yra prielaidos, kad po parlamentarės, kuri pasisakė už išlikimą ES, gali atsirasti daugiau jos šalininkų ir aktyviau palaikyti balsavimą dėl išlikimo.

JAV dolerio indeksas nusileido 0,61% iki 93,64 punktų.

JAV doleris šiuo metu patiria spaudimą dėl FRS nario Džeimso Bullardo komentarų, kuris penktadienį pasakė, kad amerikiečių ekonomikos perspektyvos yra miglotos ilgalaikėje perspektyvoje ir reguliatorius turi palūkanų normą kelti tik vieną kart šiais metais.

Taip pat treiderių dėmesys šią savaitę bus nukreiptas ir į FRS vadovės J. Yellen pasirodymą kongrese rytoj, kur ji pristatys pusės metų ataskaitą Senatui ir poryt – ATstovų rūmams. Investuotojai lauks jos komentarų dėl JAV dolerio palūkanų normų kėlimo terminų.

Tuo tarpu, belaukiant Alnglijos referendumo, valiutų pora GBP/JPY šoktelėjo daugiau nei 2,56% iki 153,37 punkto, atsitraukdama nuo trimečių minimumų 145,34, kurie dar buvo ketvirtadienį ir suformavo daugiau nei 80 punktų gepą.

GBPJPYDaily

Kiek mažesnį, apie 40 punktų, gepą suformavo valiutų pora GBP/USD, pakildama iki 1.4620 pasipriešinimo, kurį šiuo metu ir testuoja.

GBPUSDDaily

Ar bus šie gepai uždaryti? Statistiškai gepai užsidaro 70% atveju. Pasakyti sunku, ypač kai svaro volatilumas artėjant referendumui tik didėja ir šiuo metu turima informacija rodo, kad ES skeptikų gretos yra mažesnės. Jei dienai baigiantis svaras užsidarys aukščiau 1.4620, buliai gali nukeliauti dar aukščiau, iki sekančio pasipriešinimo 1.4730.

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,410SekėjaiPatinka
1,820ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x